Újra dobogó közelben a Szeged-Csanád GA

2022. május 1., vasárnap

Nagy elánnal kezdte a mérkőzést a Szeged, a 18. percben mégis a szolnokiak szereztek vezetést. Kurdics Levente jobb oldali beadására Lakatos István érkezett, és jobbal, hét méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1

Gyakorlatilag azonnal jöhetett volna a válasz, de Hegedűs Lajos a kapuban jó néhány bravúrt hozott. A félidő végén a kék-feketék beszorították a vendégeket, de gólt nem sikerült szerezniük.

Jól kezdték a hazaiak a második félidőt is, és folyamatosan veszélyeztettek, majd az 50. percben végre megtört a jég. Az első félidőben is igen aktívan játszó Csoboth Kevin volt a főszereplő, akit Tisza Kálmán buktatott a tizenhatoson belül. A jogosan megítélt büntetőt Horváth Krisztofer, a tőle megszokott magabiztossággal lőtte a kapu bal oldalába. 1-1

A gól után is támadásban maradt a Szeged, de hol a hibás utolsó passzok, hol pedig Hegedűs Lajos védése akadályozta meg az újabb gólszerzésben őket.

A 78. percben a szolnoki Tóth Bencének második sárgája után piros lapot mutatott fel a játékvezető, az emberelőnyt pedig gyorsan gólra váltották a szegediek. Simon Ádám szorításában Gohér Gergő az ötösről egy szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába lőtte a labdát.  2–1

Három perccel később a vendégek közül Szekszárdi Tamás is megkapta második sárgáját, így ő is mehetett az öltözőbe, majd a 88. percben Kurdics Levente is a kiállítás sorsára jutott, szintén második sárgával. Ezt nehezen viselték a vendégek a kispadon is, és a hevesen reklamáló Ulveczki Attila kapusedzőnek is pirosat mutatott fel a bíró.

Szeged-Csanád GA három mérkőzés után tudott ismét nyerni, és mivel a Diósgyőr botlott Budaörsön, három pontra vannak a dobogó legalsó fokától. Jövő vasárnap a Pécs ellen folytatják a kék-feketék, idegenben.

Andorka Péter: – Nagyon sok energiát tettünk a mérkőzésbe, mert mentálisan nem voltunk a legegyszerűbb helyzetben az elmúlt hetek kudarcai után. Ráadásul megint az első kapura lövésből gólt kaptunk. A meccs elején nem játszottunk gördülékenyen, de a másodikban már harciasak, gyorsabbak voltunk. Köszönjük a szurkolók biztatását.
Romanek János:
 – Nehéz most nyilatkoznom, mert semmi sem indokolta az általunk kapott sok sárgát és a pirosakat... Az első félidőben jól játszottunk, vezettünk, majd a másodikban volt egy tízperces rövidzárlatunk. A Szeged meg akarta nyerni a mecset; itt ki lehet kapni, de három játékost elveszítettünk. Most kell nyugodtnak maradnunk.