Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán tett bejelentésében kifejtette, hogy az Ukrajnában dúló rendkívüli háborús helyzet miatt van szükség erre a lépésre. A háborús veszélyhelyzet kedden éjféltől lép életbe, a kormányfő holnap jelentkezik az első intézkedésekkel.
A kormány az alaptörvényben biztosított jogával élve ma éjféltől kihirdeti a háborús veszélyhelyzetet
– mondta Orbán Viktor kormányfő a közösségi oldalára feltöltött videóban.
Egy olyan háború zajlik a szomszédban, amelynek még senki nem látja a végét, és amely folyamatos veszélyt jelent Magyarországra, kockára teszi a fizikai biztonságunkat és veszélyezteti a gazdaság és a családok energiaellátását és anyagi biztonságát
– mondta a miniszterelnök, hozzátéve:
Látjuk, a háború és a brüsszeli szankciók hatalmas gazdasági felforduláshoz és drasztikus áremelkedésekhez vezettek.
Orbán Viktor szerint a világ gazdasági válság küszöbén áll. Hangsúlyozta, hogy Magyarországnak ebből a háborúból ki kell maradnia, és meg kell védenie a családok anyagi biztonságát, ehhez pedig mozgástérre és azonnali cselekvőképességre van szükség.
Forrás: delmagyar.hu