Egy félidő kevés volt a Szedeáknak a Kaposvár ellen

2021. október 7., csütörtök

Szezonbeli első hazai mérkőzésén a félidőben már 20 pontos hátrányban volt a Szedeák. A rossz játék a térfélcsere után kezdett javulni, az utolsó negyedre azonban csak három pontot sikerült faragniuk a hátrányukból. A záró 10 percben azonban nagyszerű játékkal eltüntették a különbséget a szegediek, de az utolsó akció nem sikerült. Második meccsén második minimális különbségű vereségét szenvedte el a Szedeák.

Simándi Árpád (segédedző):– Az első félidőben a Kaposvár a játék minden elemében felülmúlt bennünket. A nagyszünet után összeszedettebb volt a védekezésünk, noha akkor sem játszottunk jól.
Nikola Lazics:– Az első félidőben jó ritmusban kosárlabdáztunk, a támadójátékunkról pedig mindent elmond a negyvenkilenc dobott pont. Az utolsó tizenöt percben rendre rossz döntéseket hoztunk, igaz, ellenfelünk ekkor agresszív védekezésre váltott. Nagy győzelem ez nekünk, mert nem sok csapat fog nyerni az Újszegedi Sportcsarnokban.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–KAPOSVÁRI KK 75–76 (13–26, 16–23, 20–17, 26–10)
Szeged
,1000néző.Vezette:Papp P., Mészáros B., Török R.
SZEGED:Persons 18/6, Polányi 3, Cook 13/3, Hunt 2, Alston.Csere:Kerpel-Fronius B. 2, BOGNÁR 21/12, Szatmári, KELLER I. 13/6, Balogh Sz., Filipovics 3.Edző:Szrecsko Szekulovics
KAPOSVÁR:Hilliard 6, Plézer 2, Price 10, MARTIN 17, X. FORD 20/6.Csere:Csorvási 6, Krnjajszki 5/3, Hendlein 7, Puska 3/3.Edző:Nikola Lazics
Az eredmény alakulása.5. perc: 3–12. 8. p.: 9–22. 13. p.: 18–28. 18. p.: 21–45. 23. p.: 33–55. 27. p.: 43–59. 34. p.: 63–68. 38. p.: 72–72
Kipontozódott:Hunt (33. p.), Bognár (40. p.)

Fotó: Sándor Judit