ARANYÉRMES A NŐI KAJAK NÉGYES-SZEGEDI OLIMPIA BAJNOK TOKIÓBAN

2021. augusztus 7., szombat

A női kajak négyes 500 méteres futamon remekül rajtolt a Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállítású hajó és végig az élmezőnyben mentek, fél távnál a másodikak voltak, de utána  beindult a hajrá, és végül nagy fölénnyel értek elsőként a célba. Az ezüstérmet a fehéroroszok, a bronzot a lengyelek szerezték meg, az új-zélandiak még a dobogóról is leszorultak.

Az MVM Szeged Vizisport Egyesület versenyzője,Kárász Anna ezzel az aranyéremmel az első és egyetlen "szegedi" aranyérmet nyerte az olimpián.

Ez a tokiói magyar küldöttség hatodik aranyérme, az első olyan, amelyet nők szereztek.

Kozák Danuta hatodik olimpiai aranyérmét szerezte, s ő a legeredményesebb magyar női sportoló az ötkarikás játékok történetében.

Már Csipes Tamara is két aranyéremnél tart, hiszen ő is tagja volt a riói bajnokcsapatnak, egyben ezzel az arnyéremmel és az egyéni ezüstérmével a legsikeresebb magyar női sportoló a tokiói olimpián.

Kárász Anna 1991. szeptember 20-án született Dunaújvárosban, majd ott is kezdte a sportpályafutását 2002-ben. Eddigi fontosabb nemzetközi eredményeit még nem felnőttként érte el: ifjúsági Európa-bajnok 2008-ban K2 1000 méteren és K1 500 méteren – éppen Szegeden, a Maty-éren –, az olimpiai reménységek versenyén K1 500 méteren első, K1 1000 méteren és K2 500 méteren második, míg az ausztráliai olimpia fesztiválon K1 500 méteren negyedik, K2 1000 méteren második, K4 500 méteren pedig első helyen végzett. Élete első felnőtt viadalán, a belgrádi Európa-bajnokságon pedig bekerült a végül második helyen záró kvartettbe.