A Falco sikerével indult az elődöntő

2021. május 2., vasárnap

Elsősorban védekezésben volt szerényebb a szegedi csapat teljesítménye a mérkőzés elején, így a hazaiakmár 10 ponttal is vezettek. A Szedeák azonban visszajött 2 pontra, de egy újabb 8-0-ás Falco roham 10 pontot tett a két csapat közés a szünetre.

A második félidőben is elsősorban a Falco akarata érvényesült, nem hagyták, hogy ellenfelüka saját játékát játsza, ráadsul remek dobóteljesítménnyel rukkoltak elő, így magabiztosan megnyerték az első meccset.

Folytatás kedden az Újszegedi Sportcsarnokban

MESTERMÉRLEG
Gasper Okorn:
– Köszönjük a szurkolók támogatását – jó érzés volt ismét drukkerek előtt pályára lépni. Az eredménnyel, a győzelemmel elégedett vagyok, de a különbség mértéke nem számít. A lényeg, hogy egy nullra vezetünk a párharcban. A Szeged jó csapat, kedden teljesen már kellegű mérkőzésre számítok.
Szrecsko Szekulovics: – A Falco megérdemelten nyert. A mérkőzés nagy részében az történt, amit a hazaiak akartak, szinte végig a Falco stílusa érvényesült. A saját csapatom kissé mintha megilletődöttnek tűnt volna. De mi nagy küzdők vagyunk – és ezt kedden be is bizonyítjuk!

Férfi kosárlabda NB I, elődöntő, 1. mérkőzés

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–NATURTEX–SZTE–SZEDEÁK 109–81 (28–19, 25–24, 34–22, 22–16)
Szombathely, 600
 néző. V: Győrffy, Tözsér, Söjtöry
SZOMBATHELY: K. ANDERSON 19/15, VÁRADI 13/3, BENKE 16/6, Bruinsma 12/3, Keller Á. 6/6. Csere: PERL 25/3, BARAC 16, Kovács B., Doktor 2, Dancsecs. Edző: Gasper Okorn
SZEGED: Kerpel-Fronius G. 3, GOVENS 28/12, Brown 4, Dzseletovics 10/6, DICKEY 17. Csere: Keller I. 2, Kerpel-Fronius B. 1, BOGNÁR 16/6, Mayer, Olasz. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–9. 7. p.: 17–11. 12. p.: 28–25. 16. p.: 36–27. 18. p.: 45–41. 20. p.: 53–43. 24. p.: 63–50. 27. p.: 75–61. 30. p.: 87–65. 33. p.: 96–69. 37. p.: 98–75
Kipontozódott: Bruinsma (35. p.), Brown (25. p.)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára.