Szabó hétfői sajtótájékoztatója elején azt javasolta a polgármesternek, hogy tanulmányozza a tízparancsolatot, kiváltképp a „ne ölj” részt.
A független képviselő leszögezte, nem vádolja a polgármestert a Btk-ba ütköző klasszikus emberöléssel, ugyanakkor véleménye szerint nem csak tönkreteszi, hanem "kinyírja" a szegediek egyre nagyobb csoportját.
Akárcsak legutóbb, ezúttal is emlékeztetett, hogy január és március között Karácsony Gergely, Jakab Péter, Márki-Zay Péter, valamint Dobrev Klára is maszk nélkül, zárt térben, a polgármesteri hivatalban, a városházi dolgozókat veszélyeztetve próbálták megszervezni, hogyan lehet egy év múlva a szegedi városházáról leváltani az Orbán-kormányt.
–Botka a felelős városvezetői magatartást mellőzve, rossz példát mutat. Dobrev Klára látogatása után a polgármesterrel érintkező egyik hivatali munkatárs koronavírus-fertőzött lett, az érintett családtagja a vírus következtében elhunyt – fogalmazott.
Ezt követően Szabó ismertette tizenkét pontját, amellyel szerinte igazolható, hogy a polgármester járványügyi kezelésből elégtelenre vizsgázott:
Szabó Bálint 12 pontja:
1. A polgármester az első hullámban, 2020. márciusában miközben a zárt terű szupermarketek működtek, két hónapra indokolatlanul bezáratta a Cserepes sori piacot, korlátozva a biztonságos szabadban történő vásárlást. Ezzel 20 milliós kárt okozott a piacnak.
2. Szintén az első hullámban egyik napról a másikra a húsvéti forgatag közepén egyszemélyes döntéssel bezáratta a Mars téri piacot. Az érintett kereskedőkre rárohadt a megrendelt árú.
3. A második hullám közeledtével sehol nem tartottak tűzijátékokat, a szegedi önkormányzat ennek ellenére szeptemberben 30 millióból repülőnapot szervezett a Huszár Mátyás rakparton.
4. Botka László a második hullám egyre súlyosbodó állomásán, tavaly novemberben egyszemélyes döntéssel bezárta a Cserepes sori piacot. Ezzel 250 szegedi családot tett földön futóvá.
5. A városvezetés nem adta vissza az ingyenes parkolás ellenére megváltott éves lakossági bérletek árát.
6. A polgármester ingatlanadót emelt. Időközben jött egy kormányrendelet és ez felülírta Botka döntését.
7. A Szegedi Tükörre, a polgármesteri médiacentrumra és az ellenzéki pártokat kiszolgáló célokra minden korábbinál magasabb összeget költött el a szegedi városvezetés a járványhelyzetben.
8. Párszáz forintos négyzetméteráron árult belvárosi ingatlanokat ellenzéki pártoknak. Így jutott belvárosi irodához a Momentum. Eközben Joób Márton a börtönben is folyamatosan kapta a képviselő juttatását.
9. Az önkormányzati vagyon kiárusítása, mélyen nyomott áron.
10. A közgyűlést még online formában sem hívta össze a polgármester, aki számára az egyszemélyes diktatúra kényelmesebb.
11. A saját maga által hozott járványügyi szabályokat sem tartotta be.
12. A közvetlen munkatársainak és a hivatal dolgozónak egészségét és életét kockáztatva a saját hatalmi ambícióit követte.
Szabó a pontok ismertetését követően felszólította Botka Lászlót, fejezze be az egy éve folytatott járványügyi ámokfutását.
Elmondta, online konzultációt, helyi népszavazást kezdeményez különböző kérdésekben, ebben kiemeli a Cserepes sori piac újra nyitását. Hozzátette, vizsgálja, hogyan lehet egy önkormányzati mentőcsomag keretében a politikusok tiszteletdíjából és a városvezetés által propagandára költött összegből megsegíteni a bajba jutott vállalkozásokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.