Német lapunknak elmesélte, szinte napra pontosan egy évvel ezelőtt, 2020. március 12-én azzal kereste meg Csontos-Dér Veronika, a Látássérültek Dél-alföldi Egyesületének vezetője, hogy tudna-e valakit ajánlani, aki segít az adományok szállítmányozásában. A képviselő egy rövid keresgélést követően úgy döntött, hogy ő maga fogja elszállítani és elosztani az adományokat. Ez azóta napi rutinjává vált.

– Kitapasztaltam, hogyha fél nyolc körül kezdem a napot, akkor belefér egy félórás-órás kerülő, így minden reggel tudok segíteni. A későbbiekben, miután megosztottam ezt a történetet a közösségi oldalamon, kibővült a segítők köre: különböző ismerősök jelezték, hogy segítenek szállítani – mesélte Német.
Hangsúlyozta, eleinte nem volt mögötte nagy szervezet, csupán néhány ember összefogásából, karitatív jelleggel alakult ki ez a kezdeményezés, amely idővel már nem csak a vakok egyesületének, hanem szociális intézményeknek, nehéz helyzetben lévő társadalmi csoportoknak, személyeknek is segítséget nyújt.
– Lelkes kis csapat verbuválódott össze, van, aki teherautóval segít, más a hétköznapi szállításokból veszi ki a részét, de akadnak olyanok is, akik a vállalkozásukból fakadóan tudnak segíteni, például a cukrászdából kimaradt liszt felajánlásával. Az adományokat részben ők gyűjtik, részben nagyobb szervezetek adományozzák. Több képviselőtársam is rendszeresen segíti közösségünket – fogalmazott a képviselő.

Külön kiemelte, hogy nagyon inspiráló hatással volt rá Dér Veronika, aki maga is látássérült, ennek ellenére folyton azon fáradozik, hogy másoknak segítsen.
– Különösen jó volt látni karácsonykor, hogy milyen sok ember akart jótékonykodni. Számunkra minden nap karácsonyi hangulatban telik, óriási öröm látni a rászorulók arcán, hogy mennyit jelent nekik a segítség – ecsetelte a képviselő.
Büszkén hangsúlyozta, hogy 17-18 éves fiatalokat is sikerült bevonni az akcióba, akik nem azért adakoznak, hogy szerepeljenek, hanem mert segíteni szeretnének.
A politikus elmondta, tavaly tavasszal két telefonos kampányt is indítottak, amely során felmérték, hogy az idős embereknek hogyan tudnak segíteni. –Valakinek a számlát kellett befizetni a postán, másoknak a bevásárlást segítettünk elvégezni. A bizalom tetőfoka, amikor odaadják a pénzt, hogy befizessük a számlájukat. Tudják, hogy megbízhatnak bennünk – osztotta meg a segítségnyújtás varázsát Német Ferenc.