Zalaegerszegen győzött a Szedeák

Cikkünk frissítése óta eltelt 2 hónap, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.
A Szedeák Zalaegerszegen nyert szombaton a kosárlabda NB I.-ben.

A vendégek jelentős előnyt harcoltak ki a mérkőzés háromnegyedéig, és bár a hazaiak jól hajráztak, csak felzárkózniuk sikerült.

Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 8795 (28–30, 17–24, 16–29, 26–12)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. V: Földházi, Söjtöry, Kovács N.
ZALAEGERSZEG: Duren 14/3, Bonifert, Wiggs 13/9, VUKO 20, GREEN 17
Csere: Szabó Zs. 2, Donaldson 3, Völgyi, Simon 12/6, Polster 6
Edző: Luka Bechi
SZEGED: Govens 18/6, Kerpel-Fronius G. 2, BROWN 20/6, DICKEY 20, DZELETOVICS 20/6
Csere: Bognár 7/3, Keller 3, Balogh Sz., Kerpel-Froniusz B. 5/3
Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–10. 7. p.: 21–23. 13. p.: 30–35. 17. p.: 37–41. 24. p.: 51–66. 30. p.: 61–83. 35. p.: 78–84. 38. p.: 80–91
Kiállítva: Szabó Zs. (24. p.)
Luka Bechi: – Nagyon erős csapat ellen játszottunk. Tudtuk, hogy a Szeged a gyors kontrákban is igazán profi. Amit az utolsó negyedben játszottunk, az biztató, de kevés volt a sikerünkhöz.
Szrecsko Szekulovics: – Örülök, büszke vagyok a csapatomra. Zalaegerszegen soha nem könnyű játszani, főleg nyerni. Három negyedben jól teljesítettünk, az utolsó tíz percet lehet kritizálni, de fontos győzelemmel gazdagodtunk.