Hajrában szerzett góllal nyert a Szeged-Csanád GA

2020. október 18., vasárnap

A szegediek az utolsó öt tétmeccsükből négyszer nyertek, ajkai oldalon ugyanez a mérleg hatból kettő volt. A Tisza-partiaknál hosszú idő után ott volt a kezdőben Kóródi Nándor, aki a tavalyi csonka szezonban gólfelelőse volt a Szegednek.

Az iram nem volt egetverő, de helyzet akadt szép számmal már a mérkőzés elején - ráadásul egytől egyig szegedi lehetőség volt. Az első 20 percben három ígéretes lehetősége is volt a hazaiaknak szabadrúgásból, de egy kevés mindig hiányzott a gólhoz. Ameddig az ajkaiak játéka kimerült abban, hogy a középpályán tartsák a labdát, a szegediek folyamatos nyomás alatt tartották a vendégek védelmét.

A 36. percben a kapura egész addig legveszélyesebb Germán Tamás lágyéksérülés miatt kért cserét, a csapatkapitányi karszalag Aleksandar Jovanovic karjára került, aki ezt góllal köszönt meg a 38. percben. Dobos Áron ütemet váltva remekül tartotta meg a labdát, amit Varga Szabolcshoz játszott. A Germán Tamás helyére beállt játékos a formás támadásba belépve Aleksandar Jovanovic elé tálalt, aki ziccerben, belsővel nem hibázott. 1-0

A második játékrész első fele sokkal kiegyenlítettebb küzdelmet hozott. Az Ajka is bátrabban támadott- a szegedi kapusnak, Varga Bencének a 65. percben például Csizmadia Zoltán lövését hatalmas bravúrral kellett kitolnia léc alól, hatalmas bravúrral. Egyre bátrabbá váltak a Veszprém megyeiek, a hazaiak pedig belealudtak a meccsbe. Ez a 77. percben bosszulta meg magát, a néhány perce még hibázó Csizmadia Zoltán egy szöglet után fejjel már nem vétette el a kaput. 1-1

Ébresztő volt a gól a szegedieknek és fokozták a tempót, a hajrában veszélyesebbek voltak kapura, érezhető fölényben játszottak. A 89. percben Dobos Áron a fizika törvényeit majdnem felülíró, mesterien kivitelezett ballábas lövéssel vette be, az egyébként többször is remekül védő Horváth Dániel kapuját. 2-1

A szegediek győzelmükkel a a tabella 15. helyén állnak 14 ponttal, és legközelebb szerdán, a Gyirmót ellen játszanak hazai pályán.

Dobos Barna: – Sajnálom, hogy nem játszottunk jól, de a győzelem kárpótol minket. A vezetés után az Ajka többet kockáztatott, de ezt nem tudtuk kihasználni. Az eredménnyel elégedett vagyok, a teljesítmény pedig javulhat még.

Kis Károly: – Két ellentétes félidőnk volt: az elsőben nem találtuk a meccs ritmusát, de a szünetben átalakítottuk a játékot. Ezután kiegyenlített volt a meccs, majd a gólunk után úgy éreztük, meg is nyerhetjük, de egy hibánkat kihasználta a hazai csapat.