Sikeres hétvégét zárt az NKM Szeged VE

A franciaországi maraton kajak-kenu Európa-bajnokságon 2 bronzérmet, a felnőtt ob-n 5 arany-, 10 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek az NKM Szeged VE versenyzői.

Nagyszerűen szerepelt a magyar válogatott a franciaországi Decize-ben rendezett maraton kajak-kenu Európa-bajnokságon. A sikerekből az NKM Szeged VE két versenyzője is kivette a részét. Laczó Dániel a felnőtt férfi kenus mezőnyben, Kálmán Brenda pedig az ifjúsági női kenus mezőnyben szerzett egy-egy bronzérmet.

Az NKM Szeged VE eredményei:

3.LACZÓ DÁNIEL – C1 Férfi Férfi 26,3 km
3. KÁLMÁN BRENDA – C1 Női Ifjúsági 11,6 km
4. LACZÓ DÁNIEL – C1 Férfi Felnőtt Sprint 3,4 km
5. LACZÓ DÁNIEL-Nagy Gergely (UTE) – C2 Férfi Felnőtt 26,2 km

Öt szegedi arany a felnőtt ob-n

Nagy Bianka, Varga Katalin és Suba Róbert egyesben lett magyar bajnok a Szolnokon rendezett felnőtt kajak-kenu ob 200 méteres döntőiben. Szegedi sikerrel zárult az egyik Séra Miklós emlékfutam, a K4 Férfi 200 méter döntője, ahol a Birkás Balázs, Nádas Bence, Kuli István és az újpesti Tótka Sándor alkotta egység győzött! Vasárnap Molnár Csenge nagyszerű versenyzéssel lett ezüstérmes 5000 méteren, míg a női kajakos mezőnyben szintén 5000 méteren Horváth Alexandra a lehető legkisebb különbséggel maradt le az első helyezettől. Az NKM Szeged VE versenyzői végül 5 arany-, 10 ezüst- és 2 bronzéremmel fejezték be a magyar bajnokságot.

1. NÁDAS BENCE-Tótka Sándor (UTE)-BIRKÁS BALÁZS-KULI ISTVÁN – K4 Férfi Felnőtt 200 méter