Ausztria sem szavazza meg az ENSZ migrációpárti csomagját

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

Ausztria is kilép a migrációs paktumból, jelentette be az Osztrák kancellár. A paktum előkészítésében óriási szerepe volt Soros György embereinek. A migrációs paktum tárgyalásából eddig az Egyesült Államok, Magyarország és Ausztria lépett ki, de komoly fenntartásai vannak Dániának, Lengyelországnak és Csehországnak is.

A paktum lényege, összhangban az amerikai tőzsdespekuláns terveivel, hogy legálissá tegye az illegális migrációt és minél több szuverenitást elvegyen a bevándorlásellenes tagállamoktól. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter korábban azt mondta a paktumról, a migrációs folyamatokat nem bátorítani, hanem megállítani kellene, a kiváltó okokat pedig meg kellene szüntetni.

Ausztria kilép az ENSZ globális migrációs csomagja elfogadásának folyamatából, mert a bécsi kormány álláspontja szerint tervezet elmossa a törvényes és az illegális bevándorlás közötti különbséget – közölte a jobboldali osztrák kormány. „Ausztria nem csatlakozik az ENSZ migrációs egyezményéhez” – jelentette be Sebastian Kurz osztrák kancellár. “A szerződés több pontját élesen bíráljuk, nevezetesen azt, hogy összemossa a védelmet kérőket a megélhetési bevándorlókkal” – tette hozzá. Sebastian Kurz kancellár és Heinz-Christian Strache alkancellár a kormányülést megelőzően világossá tette, hogy a kormány nem is küld hivatalos képviselőt a világszervezet december 10-11-i marrákesi konferenciájára, amelyen várhatóan elfogadják a csomagot.

Ausztria: a szuverenitás az első a migrációs politikában

Ausztriának erős fenntartásai vannak a dokumentum tartalmával kapcsolatban, nem tartja megfelelőnek a migrációs kérdések szabályozására, és attól tart, hogy elveszíti szuverenitását a migrációs politikában – írta az APA, az Osztrák Néppárt (ÖVP) és a Szabadságpárt (FPÖ) koalíciós kormányának kifogásai közé sorolva azt is, hogy az egyezmény elmossa a törvényes és az illegális migráció közötti különbséget.

Az osztrák kormány különösen hangsúlyozza azt az álláspontját, hogy az ENSZ migrációs csomagja révén nem válhat alapvető emberi joggá a migráció, sem a nemzetközi szokásjogra, sem a „puha jogra”, sem a nemzetközi bíráskodásra hivatkozva. Ausztria éppen ezért nem lép be az egyezménybe, távol marad a csomagról 2019 szeptemberében tartandó szavazástól az ENSZ Közgyűlésén – írta az APA, amely szerint az osztrák kormány nyilatkozatban részletesen ismerteti majd álláspontját az ENSZ-szel.

Csehország sem lelkesedik az ENSZ migrációs paktumáért

Ausztriához hasonlóan Csehország is azt fontolgatja, hogy nem írja alá az ENSZ bevándorláspárti csomagját. Andrej Babis, az ország kormányfője arról beszélt a Dziennik nevezetű lengyel lapnak, hogy az ENSZ migrációs dokumentumát alaposan meg kell tárgyalni a cseh kormányban, és egyáltalán nem lehet kizárni, hogy végül elutasítjuk a migrációs paktumot.

Soros György árnyéka vetül az ENSZ migrációs paktumára

Az ENSZ migrációs csomagja gyakorlatilag olyan, mintha Soros György diktálta volna tollba. A tervezet szerint a csomag teljes mértékben zárójelbe teszi az emberek jogát a biztonsághoz, mert meg akarja tiltani, hogy a migránsok személyes adatait átadják a kiutasításokkal foglalkozó bevándorlási hatóságoknak. Vagyis hiába lehetne tudni, hogy illegálisan tartózkodnak egy országban, nem lehetne kiutasítani őket. Elképesztő eleme a javaslatnak, hogy már a migránsok megindulását megelőzően képzési programokat indítanának nekik. Mindez pedig világosan mutatja, hogy Soros György is nagy erőkkel felügyeli a migrációs csomag tárgyalási folyamatát. A különféle egyeztetéseken személyesen vett részt Soros György megbízottja, Louise Arbour migrációval foglalkozó főtitkári különleges képviselő, aki a Globális Migrációs Csomag alapját képező dokumentumot is készítette (Migration Works for All).

(MTI, Origó, Die Presse)

Előző sztori

Rengeteg utasra számít a MÁV a Budapest-Szeged vonalon

Következő sztori

Ismét a migránsok célpontjává válhat a magyar határ