Hírzóna

Illegális bevándorlás - Szakértő: Svédországban kezd kezelhetetlenné válni a helyzet

Illegális bevándorlás - Szakértő: Svédországban kezd kezelhetetlenné válni a helyzet

2018. július 8., vasárnap
Illegális bevándorlás - Szakértő: Svédországban kezd kezelhetetlenné válni a helyzet

Horváth József biztonságpolitikai szakértő szerint kezd kezelhetetlenné válni a helyzet Svédország déli részén a bevándorlók miatt.

A szakértő az M1 aktuális csatornán vasárnap azt mondta: a Svédországban is erősödő bevándorlás alapjaiban rengeti meg a jóléti állam társadalom- és egészségbiztosítási rendszerét és a közbiztonságot is, hiszen például Malmőben és Stockholmban mindennaposak a bandaháborúk, "vadnyugati viszonyok" vannak. A svéd államnak milliárdos tétel a bevándorló családok elhelyezése, ez jelentősen megterheli az állam költségvetését, amit már a svéd állampolgárok is megéreznek - tette hozzá. Horváth József kitért arra is, hogy Svédországban szeptemberben választások lesznek, és a felmérések szerint jelentősen emelkedett a bevándorlásellenes Svéd Demokraták párt támogatottsága. (MTI)

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.