Közélet

Háború egyenes adásban! Szeged - Veszprém 21-23, újra egy elbukott kupadöntő!

2018. április 15., vasárnap

Elúszott, képtelenek voltunk gólt lőni a hajrában, a kapusok jól működtek.

A végét elbrahizza a Veszprém, így is övék a Magyar Kupa 21-23-ra nyernek és vihetik a serleget. A jobb csapat nyert, gratulálunk a győztesnek. Vrjanes időt kér, két perc van hátra néggyel vezet a Veszprém. Hetesből szépítünk 19-23. 4 perc van hátra már 18-23 oda, a végén képtelenek vagyunk gólt lőni, kár érte és újra emberelőnybe kerülünk. 18-22 a Veszprémnek, csoda kellene. Nem tudunk élni az új előnnyel sem, újra eladjuk a labdát. Veszprémi időkérés zajlik. II. Félidő 22.perc Bodó lő fölé kezd elmenni a hajó. Bár megint emberelőnybe kerülünk, reméljük ezzel tudunk élni. Már három gól hátrányban vagyunk, meg volt az esélyünk, elpuskáztuk. Pastor időt kér. Kettős emberhátrányból növeli kettőre az előnyét a Veszprém. 18-20. 13 perc van hátra, megmondhatatlan a végeredmény. Kettős emberelőnybe kerül a Pick Szeged, most kellene nagyon a fordítás. Ám az előny első ziccerét elpuskázzuk. A másodikat is.

18-19 oda Nagy László villant.

Az időkérés jót tett 3-0-ás periódussal jöttünk vissza újra vezettünk egy góllal, de Lékai ki más egyenlít feszt. Most 17-17, aztán újra bakiztunk és vezetnek a veszprémiek 17-18. Hullámvölgybe kerültünk 13-11 után a Veszprém pedig szárnyal a meccs ezen szakaszában. 14-16 oda, baj lesz ha nem figyelünk. Először vezet kettővel a bakonyi alakulat. 3-4 után 13-14-re újra a Veszprém vezet, de egyből tudunk egyenlíteni. 14-14 Kapusbravúrok az első félidőből. Közben ha hiszik ha nem Lékai egyenlít 13-13. https://www.facebook.com/M4sport.hivatalos/videos/1276703482461858/ A szegedi vezérszurkoló Csapszi bizakodó. Közben 13-11 az állás. https://www.facebook.com/szegedma/videos/2062517297111142/ Baloghnak hála 13-11 Góllal kezdtük a második félidőt, de volt rá válasz is. 12-11 Szusszanunk mi is. Bodó Ricsi bombájával nálunk az előny a szünetben. 11-10 https://www.facebook.com/szegedma/videos/2062517927111079/ Szerencsére telik pom-pom lányokra időkérés idejére. És ha telik mutatjuk is. https://www.facebook.com/szegedma/videos/2062508243778714/ Lékai büntetőből újra ikszre hozza 10-10 háromgólos előnyt adtunk el. Ma eddig még nem volt páros kiállítás, egészen eddig a pillanatig. Kezd egyre feszültebb lenni a meccs, tőlünk Bánhidit küldték ki a padra. 26. perc 10-9 Lékai tartja a Veszprémet, leírom többször, hogy tudatosuljon. 10-7 ide három góllal vezet a Szeged, a táborra sem lehet panasz!

A 23. percben két góllal vezetünk. 9-7 Most 8-7 ide és hetest is lőhetünk. Megszokott gólváltás 7-7. Zsitnyikov góljával újra nálunk az előny, de Lékai Máté egyelőre tarthatatlan és emberhátrányba is kerülünk. 6-6 Íme egy pillanat a meccsből:

Lékai Máté góljával 5-5. Mindeközben ilyen a hangulat a lelátón a szegedi táborban, a csapat pedig 5-4-re vezet! https://www.facebook.com/szegedma/videos/2062489437113928/ Sigurmannsonn büntetőből vissza veszi a vezetést, majd Lékai válaszol 4-4. Sego 7-est véd. Bodó egyenlít. 3-3 10. perc után. Manaskov lő 2-3 a Veszprémnek. Két ziccert emberelőnyben is kihagytunk, a Veszprém pedig szintén gólképtelen, majd Bánhidi gólt lő. 2-2 Emberelőnybe kerülünk, egymásután két támadást elpuskáztunk. Sulic lő gólt. 1-2 Nagy László egyenlít 1-1 Elindult a mérkőzés: Az első akciót a Szeged vezeti, két sárgát kapnak egyből a veszprémiek Srsen góljával vezetünk. 1-0 A meccs olyan fontos a magyar sportvilágban, hogy Csányi Sándor a Mol Pick Szeged elnöke is ott van a helyszínen, sőt még szurkolói sálat is visel!

Pastor mester a meccs előtt az M4-nek azt mondta: Tegnap délután pihent a csapat, sok dolga volt a gyúróknak. Ma délelőtt pont úgy készültünk, mint egy BL meccsre. Sétáltunk, videóztunk és kijöttünk a csarnokba. A meccs kulcsa a kemény védekezés lesz.

Utca embere videó:

Tegnap arról kérdezősködtünk az utcán, hogy van-e esélye a Pick Szegednek, hogy megnyerje a Magyar Kupát, míg tart a bemelegítés idézzük fel miket mondtak a szurkolók. https://www.facebook.com/szegedma/videos/2061227063906832/ A szurkolók délelőtt indultak Debrecenbe, fotósunk Kocsis Alíz velük utazik. Beszámolója szerint, az állandó énekszó igazi fesztiválhangulatot hozott a buszos zötykölődésbe.

Békéscsabánál még a füstbombákat is letesztelték.

Azóta már bent ülnek szurkolóink a Főnix Csarnokban.

Nagyon szép lányok és asszonyok szurkolnak azért, hogy tíz év után újra Szegedre kerüljön a Magyar Kupa.

Most lett vége a bronzmeccsnek, ahol a Balatonfüred legyőzte a Csurgót, mindenki boldog, még a vesztes is és természetesen mindenki köszön mindent és gratulál a másiknak.

A csurgói Uelington Da Silva Ferreira (b), Szeitl Erik Richárd (j2) és Vasvári Ádám (j), valamint a balatonfüredi Kemény László a férfi kézilabda Magyar Kupa harmadik helyéért játszott Csurgói KK - Balatonfüredi KSE mérkõzésen a debreceni Fõnix Csarnokban 2018. április 15-én.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Mindez hírszerűen: férfi Magyar Kupa, a 3. helyért: Balatonfüredi KSE-Csurgói KK 31-25 (16-10) ----------------------------------------- a legeredményesebb játékosok: Topic 6, Kasparek, Szita 5-5, Hornyák 4, illetve Vasic 6, Cehte, Szeitl 5-5, Ferreira 4 Tíz percig tudta tartani a lépést ellenfelével a Csurgó, amely 5-4-nél vezetett utoljára, ezt követően Szita Zoltán és a cseh Stanislav Kasparek vezérletével 9-2-es sorozatot produkált a Balatonfüred. A csapatkapitány Fazekas Nándor ezúttal is remekül védett, sőt egy alkalommal gólt is szerezhetett volna - amikor a túloldalon őrizetlenül maradt a háló -, de a kapufát találta el. A szünetben már hat gól volt a fürediek előnye (16-10). A második felvonás elején Hornyák Péter és a horvát Petar Topic találataival őrizte a különbséget a BKSE, amely a folytatásban egy újabb 4-0-s szériával eldöntötte a mérkőzést (24-15). A hajrában már kevésbé összpontosítottak a csapatok a védekezésre, így végül gólokban gazdag, magabiztos balatonfüredi sikerrel ért véget a bronzmérkőzés.

Debrecen, 2018. április 15.
A balatonfüredi Debreczeni Dávid (b) és a csurgói Uelington Da Silva Ferreira a férfi kézilabda Magyar Kupa harmadik helyéért játszott Csurgói KK - Balatonfüredi KSE mérkõzésen a debreceni Fõnix Csarnokban 2018. április 15-én.
A bronzérmes balatonfüredi csapat ünnepel a férfi kézilabda Magyar Kupa harmadik helyéért játszott Csurgói KK - Balatonfüredi KSE mérkõzés után a debreceni Fõnix Csarnokban 2018. április 15-én. A balatonfürediek 31-25-re gyõztek.