A szegedi Jászapáti Petra nem jutott döntőbe

fotó: utanpotlassport.hu

Nem jutott döntőbe Jászapáti Petra a rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres előfutamából a phjongcshangi téli olimpián. A szegedi sportoló negyedik lett futamában.

A női rövidpályás gyorskorcsolyában a téli olimpián az első két hely ér elődöntős szereplést.
Jászapáti Petránál a négyes szám dominált, ugyanis a negyedik előfutamban a negyedik helyen végzett.

A szegedi gyorskorcsolyázó első kanyar után a külső pályára szorult, így végül senkit nem sikerült megelőznie. Mivel a második futamban, a másik magyar versenyző, Keszler Andrea is csak a harmadik helyig jutott, így a versenyszámnak végül nem lesz magyar résztvevője.