Középiskolások ismerkedhettek meg a Szegedi Tudományegyetemmel, illetve a Móra Ferenc Szakkollégiummal az öt napos Tehetséggondozó Tábor keretein belül.
Az ország számos pontjáról érkeztek a természettudományos, illetve társadalomtudományi érdeklődésű fiatalok az SZTE Móra Ferenc Szakkollégiumba, szám szerint huszonheten, hogy egy öt napos tábor résztvevőiként megismerkedhessenek a várossal, az egyetemmel, valamint a szakkollégiummal.
“Délelőttönként kifejezetten szakmai programok vártak a hallgatóságra, akik 10-12. évfolyamos középiskolások, hatalmas érdeklődéssel, úgy érezzük sikerült megragadni a figyelmüket, látni, hogy van remény a jövő generációjában” – mondta el hírportálunknak Vass Viktóra, az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium kollégiumi tanára.
A táborozók kétharmada a természettudományok iránt érdeklődik, míg a többiek inkább a társadalomtudományok irányába húznak, így az előadások témakörei csoportbontásban oszlottak meg. Nagy népszerűségnek örvendett Kovács Attila szakkollégiumi igazgató előadása előadása a mágikus világokról, valamint a néprajzos és a történész bemutatkozás is számos érdeklődőt vonzott.
A különböző szakmai előadásokat, interaktív programokat jelentős érdeklődés fogadta, mint például Szilasi Péter egyetemi docens vetítéssel egybekötött előadása, élménybeszámolója Indonéziáról, illetve a céglátogatás az EPAM System Kft szoftverfejlesztő cégnél, az Interaktív Természetismereti Tudástár megtekintése szintén kiemelt figyelmet kapott a táborozóktól, ahogy a rendezvényt záró látogatás is a Csillagvizsgálóban.
“Rendkívül hasznosnak bizonyult az, hogy az SZTE több tanszéke, valamint a Klebelsberg könyvtár bemutatkozott az ifjú vendégeknek, akik könyvtártúrán is részt vehettek” – tette hozzá Vass Viktória.
Az erős szakmai programok mellett lazább elfoglaltságokkal is várták a szervezők a táborozókat, játékos szellemi vetélkedő esten, interaktív ismerkedő esten kerülhettek oldottabb hangulatba, valamint városnézés és egy mozgalmas városi vetélkedő által megismerkedhettek Szeged szépségeivel.
A Tehetséggondozó Tábor egyik általános jelenségeként lehetett észlelni azt, hogy sokakban az ide érkezők közül az a kérdés fogalmazódik meg a továbbtanulást illetően, hogy fővárosi vagy vidéki felsőoktatási intézményt érdemes-e választani.
“Az itt szerzett tapasztalatokkal a résztvevők tettek egy lépést az SZTE és a Móra-szakkollégium felé, ami a szakkollégium szempontjából fontos, mert függetlenül attól, hogy évek óta legalább háromszoros a túljelentkezés, gondolnunk kell a jövőre és minden lehetséges módon népszerűsíteni próbáljuk a Mórát, mert ez az ország legnagyobb és egyik legjobb szakkolija” – fogalmazott Vass Viktória.
Hangsúlyozta, hogy a Móra vezetése számára kiemelt jelentőséggel bír, hogy minél hamarabb elkezdjék azon fiatalok integrálását, akik tényleg érdeklődnek egy szakkollégiumi forma és a híres “mórás szellemiség” iránt. “Szeretnénk továbbra is fenntartani ezt a közösséget, illetve az érdeklődést mind szakmai, mind közösségi mind kulturális szempontból, valamint megvan bennünk egy segítő szándék, hogy a diákok minél jobban megismerjék az egyetemet, a kollégiumot, ahová esetleg majd jelentkezni szeretnének” – közölte Vass Viktória.
no images were found