Tájfutás: Diákolimpián szerepeltek a Csongrád megyei fiatalok Sopronban

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

barta_mate_tajfutas

A hétvégén Sopron adott otthont a tájfutók Országos Diákolimpiájának. A két napos rendezvényen naponta 487 diák küzdött a helyezésekért.

apro_vivien_tajfutas

Szombaton a középtáv és a váltó versenye zajlott a Lővérekben, ahol nagy szintkülönbségű és sűrű erdővel borított terep fogadta a futókat. Szoros eredmények születtek, ahol a Csongrád megyei tájfutó csemeték is ott voltak az élmezőnyben. Ezen a napon Jónás Ferencnek sikerült a dobogóra felállnia, de többen is az első nyolcban zártak.

Vasárnap a hosszútáv döntője zajlott, az igen szintes Brennbergbányai hegyekben. A versenyközpont és a cél a Brennbergbányai ifjúsági szálláson volt, ahonnan a rajt után mindjárt 150 méter emelkedő várt a futókra. Ezen a napon a fiatal Barta Máté szállította a dobogót a megyének. Jónás Ferenc vezető pozícióban volt, amikor egy rossz lépésnél kifordult a bokája és fel kellett adnia a versenyt. A lányok a 4-6. helyen végeztek.

A Diákolimpia mellett rendezték a Sopron Kupa kísérőversenyt is, ahol azok a diákok indulhattak, akik nem jutottak be a döntőbe és azok a felnőtt kísérők, akik szerettek volna futni a Lővérekben.