Női labdarúgás: egy pontot ért Monoron Vass Noémi mesteri hármasa

2017. május 21., vasárnap
szent_mihaly-monor016kf

Gólzáporos mérkőzésen döntetlennel zárta szereplését az NB II-ben a Szent Mihály, május 27-én már az Újpest elleni osztályozón bizonyíthatnak a lányok.

Monor SE - Szent Mihály 3-3 (2-2).

Monor, Balassi Bálint utcai stadion, 100 néző. Vezette: Tóth Zoltán (Molnár Adrián, Péli Csanád).

Monor:

Bakó - Kókai, Deák, Gólik, Pirót, Schermann, Nagy, Tenczel, Linke (Pünkösd 60'), Manev, Teleki.

Fehér Tamás.

Szent Mihály:

Schildkraut - Temesváry (Szabó 46'), Harcel, Cselenák, Guth, Sávai, Szántó, Lipták, Horváth (Koncz 46'), Vass, Szélpál.

Cserenkó Szabolcs.

Pirót T. (19', 61'), Kókai K. (32' - tizenegyesből), illetve Vass N. (9', 30', 51')

91'
Több hazai lehetőség maradt ki az utolsó percekben, jól állt a lábán a vendégek védelme. A Szent Mihály elérte, amiért jött, a döntetlen értékes Monoron, ráadásul az osztályozós taktikából sem sokat kellett megmutatni a kíváncsi lila-fehér szemeknek. Végezetül a záró mondat a köszöneté: a szegediek játékosai és vezetői köszönik az ideutazáshoz nyújtott önzetlen segítséget egy magát megnevezni nem kívánó Csongrád megyei sportvezetőnek.
87'
A vendégek vezetik rohamaikat a győztes gólért, majd ezeket egy monori kontra törte meg. Gólik Fruzsina tört előre, beadása a szegedi oldalhálóban kötött ki.
83'
Egy szöglet után a szentmihályi ötösön belül pattogott a labda, majd kimaradt az óriási ziccer, még egy korner lett a történetből. Odaát Guth Renáta szorongatott helyzetből lőtt fölé 10 méterről, szép megoldás volt.
77'
Koncz Bernadett jól helyezett, de erőtlen fejesét csípte el a monori kapus, miközben kiegyenlített mérkőzést figyelhetünk.
72'
Gyönyörű, sokpasszos monori akciót Nagy Viktória zúgó felső kapufája zárt le. Most több a lehetősége a hazai csapatnak, el kell ismerni. A mieink részéről Guth Renáta kísérletezett, fölé durrantott.
66'
Ez a harmadik gól kicsit megfogta a Szent Mihályt. Gólik Fruzsina előnyhöz juttathatta volna a Monort, de 8 méteres lövése nem talált kaput.
61'
GÓÓÓL 3-3! Harmadszor is egyenlítettek a hazaiak, megbosszulták magukat a kihagyott szegedi lehetőségek. Pirót Terézia lépett ki egy kontra végén, lövése a jobb kapufáról befelé pattant.
60'
Hatalmas tűzijátékot rendeztek a szentmihályiak a monori kapu előtt, több lövés is levágódott, végül felszabadítottak a Pest megyeiek.
56'
Vass Noémi újabb kiváló lövését előbb maga elé ütötte, majd elcsípte a monori kapus. Nem sokkal később Szélpál Nóra bravúrosan vett át egy indítást, centerezése éppen csak elcsúszott a teljesen üresen áll Lipták Dóra feje fölött.
51'
GÓÓÓL 2-3! Harmadszor is vezetünk! Szép háromszögelés végén Vass Noémi kapta a labdát, lövésébe még beleért a monori kapus, de nem tudott hárítani.
50'
Élénkebb az iram, mint az első félidőben, és mindkét gárda több hangsúlyt fektet a támadásokra, mint korábban. Deák Eszter védőmunkáját érdemes kiemelni a hazaiaktól, nehéz őt átjátszani.
46'
A szünetben kettős cserét hajtott végre a Szent Mihály, Temesváry Tekla és Horváth Orsolya helyére Koncz Bernadett és Szabó Edina érkezett.
46'
A Monor kezdte a második félidőt.

SZÜNET!

45+1'
Egy perc ráadás után véget ért az első felvonás. Pont úgy történt minden ebben a félidőben, ahogy kellett...
44'
Óriási ziccert puskázott el a Monor! Pirót Teréziát nem bírtuk megállítani a jobb oldalon, beadását még mentettük, de az egyedül érkező Nagy Viktória elé került a laszti, aki célba vette a kaput, és ha azt mondjuk, tíz centit tévedett, talán még túloztunk is.
42'
Továbbra is nyugodt és sportszerű a mérkőzés, enyhe mezőnyfölényben a vendégek, akik most csak szögletekig jutnak, helyzetet nem tudnak kidolgozni.
38'
Remek monori ellenakció végződött lövéssel, a 16 méteres kísérletet Schildkraut szögletre nyomta.
32'
GÓÓÓL 2-2! Kókai Krisztina félmagasan lőtte a büntetőt a szegedi ketrec jobb oldalába, Schildkrautnak esélye sem volt, ismét döntetlen.
31'
TIZENEGYES! A vezető gólunk utáni első akciónál Schildkraut Fruzsina kissé rossz ütemben mozdult ki, elkaszálta az egyik monorit a büntetőterületen belül, teljesen jogos az ítélet, tizenegyest rúghatnak a hazaiak.
30'
GÓÓÓL 1-2! Újra vezetünk! Vass Noémi gyakorlatilag lemásolta az első gólját, a jobbösszekötő helyén lépett ki, és Bakó Dóra fölött ügyesen ívelt a hálóba.
26'
A monori gólszerző, Pirót Terézia 30 méteres szabadrúgása kerülte el a szegedi kaput, jócskán fölé ment a kísérlet.
25'
Guth Renáta előtt adódott két lehetőség, az első lövését a kapus hárította, a második mellé szállt. A játék képe egyébként azt tükrözi, hogy nyugodtak a vendégek, higgadtan futballoznak, mezőnyfölényben vannak, többet birtokolják a labdát, a monoriak leginkább kontrákra rendezkedtek be.
19'
GÓÓÓL 1-1! Klasszikus, formás kontratámadás vége monori egyenlítés. Schermann Dóra tört előre a jobb oldalon, beadása Pirót Teréziát találta őrizetlenül, aki 3 méterről higgadtan lőtt a szegedi kapuba.
14'
Egy jobb oldali indítással a monori Schermann Dóra Cselenák Kinga mellett tört kapura, Schildkraut Fruzsina kilépett kapujából, egyszerre találták el a játékszert, szöglet lett a vége. Igen komoly egyenlítési lehetőség volt.
9'
GÓÓÓL 0-1! Főhet Cserenkó Szabolcs mester feje, ugyanis az ellenfél kicselezésére nem a saját posztján bevetett Vass Noémi remekel az ékben. Szélpál Nórától kapott a védelem mögé gyönyörű labdát, fantasztikus mozdulattal ívelt át a kiinduló kapuson, a bogyó a lécről a gólvonal mögé, a hálóba vágódott, megvan tehát a vezető találat.
5'
Tapogatózó játék az első percekben. Némiképp kísérletező jelleggel Cserenkó Szabolcs több játékost is szokatlan poszton szerepeltet, Vass Noémi például ékként futballozik. Ő eresztette el az első lövést, 18 méterről nem sokkal durrantott a jobb kapufa mellé.
1'
17.33-kor Vass Noémi révén a szegediek végre játékba hozták a labdát.

17.15:

Gyors bemelegítés, aztán kezdjük az egyébként tulajdonképpen tét nélküli összecsapást.

17.00:

Megérkezett az együttes Monorra, ahol egy kisebb vihar és eső után vagyunk. Érdekesség, hogy az osztályozós ellenfél, az Újpest teljes csapatával jelent meg feltérképezni a Szent Mihályt. A lila-fehéreket egyébként várhatóan május 27-én fogadja majd Tápén a Cserenkó-gárda. A mieink a hagyományos sárga-piros csíkosban, fehér felső, kék nadrág és sportszár a hazaiak szerelése.

16.45:

Késve kezdődik a mérkőzés, mert a szegediek autóbusza lerobbant, és még csak most érkeznek meg Monorra

A mérkőzés 17 órakor kezdődik Tóth Zoltán sípszavára.

A mérkőzés elé:

Múlt heti, Budaörs elleni győzelmével bebiztosította Cserenkó Szabolcs együttese a bajnoki második helyet, amellyel kivívta a jogot az osztályozóra. A másodosztályú bajnokság utolsó fordulójában a már biztos harmadik Monorhoz látogat a Szent Mihály, akik a Videoton otthonában arattak 4-2-s győzelmet az elmúlt héten.

A 22. forduló további mérkőzései:

SC Sopron - Vasas-Femina 3-1 Atomerőmű SE - Videoton FC 2-4 Kelen-Budaörs - DVTK 0-12 ZTE FC - PMFC-Keresztes Lovagok 1-1 Balatonfüredi FC - Airnergy FC 1-4