Lósport: a Lázár fivérek győzelmével ért véget a 35. Nemzetközi Fogathajtó Verseny Fábiánsebestyénben

2017. május 7., vasárnap
fabiansebestyen_negyesfogat_csapatverseny_eredmenyhirdetes

A várakozásoknak megfelelő eredmény született az idénynyitó fogathajtó versenyen, Fábiánsebestyében. Lázár Vilmos összetettben megnyerte a kettesfogathajtók versenyét, testvére Lázár Zoltán pedig a négyesfogathajtók között bizonyult összetettben a legjobbnak. Utóbbiaknál a csapatversenyt is a magyarok nyerték, így bizakodva készülhetnek az idei világversenyekre. Többen is megerősítették, hogy a Kinizsi Parkban a rendezés és a pálya nehézsége világszínvonalú volt, s a felkészülés egyik legfontosabb állomásaként teljesítették a versenyszámokat. A szervező bizottság elnöke Farkas Sándor sikeresnek értékelte az elmúlt négy napot és ígéretet tett, hogy 2018-ban is nemzetközi versenynek kíván otthont adni a fábiánsebsetyéni fogathajtó pálya, ahol hamarosan ismét elkezdődik a szervezés.

Bram Chardon

(181,04) lett. A mai eredmények tükrében a magyarok nyerték az összetett csapatversenyt a nemzetközi fogathajtóversenyen a négyeseknél, hiszen

Dobrovitz József, ifj. Dobrovitz József

és Lázár Zoltán összesített pontszáma 344,04 lett. A második helyezett Csehország (403,98), a harmadik Hollandia (412,14) csapata lett. A vasárnapi akadályhajtást a négyesfogathajtók mezőnyében a cseh

Jiri Nesvacil Jr.

nyerte meg, alapidőn belül hibátlan hajtással, míg másodikként végzett Lázár Zoltán (1,23), a harmadik helyen pedig a svájci Jérome Voutaz (3,00) fejezte be a versenyszámot. A 2* négyesfogathajtó kategóriában

Szabó Lajos

37,59-cel teljesítette az akadályhajtást, így összetettben 315,43-mal zárta a versenyt.

Hármas magyar siker a kettesfogatoknál

Összetettben három magyar hajtó állhatott dobogóra a kettesfogatoknál a 35. Fábiánsebestyéni Nemzetközi Fogatversenyen. Az élen a tizenegyszeres világbajnok

Lázár Vilmos

(136,70) végzett, megelőzve a második helyezett szintén magyar

ifj. Nagy Tibort

(153,44), illetve a harmadik helyen záró

Hódi Károlyt

(154,01). A vasárnapi akadályhajtás a ketteseknél legjobban ifj. Nagy Tibornak sikerült, aki alapidőn belül, hibátlanul teljesítette a pályát. Második helyen zárt

Farkas László

(0,76), míg a harmadik helyezést

Sipos Zoltán

(0,82) tudhatja magáénak a kettesfogatok mezőnyében, a maratonhajtás versenyszámban.