Kajak-kenu: Bordács Blanka és Bodonyi Dóra már a döntőben a világkupán

2017. május 26., péntek
kajak-kenu006kf

A K-1 1000 méteren versenyző Bordács Blanka és Bodonyi Dóra bejutott a döntőbe a péntek délelőtti előfutamból a szegedi kajak-kenu világkupán. A többi hazai egységre a mezőny nagysága miatt délután még középfutam vár. Az utolsó pillanatban történt egy változás is a magyar csapatban: Kulifai Tamás betegsége miatt Tóth Dávid Bán Kristóffal szerepel K-2 500 méteren.

Az időjárás meghatározó eleme volt a péntek délelőtti programnak, ugyanis erős hátszélben szálltak vízre a versenyzők.

Bordács

saját bevallása szerint kicsit izgult is, amikor felfelé evezett a rajthoz, ám végül könnyedén nyerte meg előfutamát és jutott be a fináléba. "Sikerült jó pályát mennem, pedig elég nagy hullámok voltak" - mondta a győriek 21 éves kajakosa. Bodonyinak nemcsak a hullámokkal, hanem a betegségével is meg kellett küzdenie, csütörtökön még lázas volt, ettől független ő is meggyőző fölénnyel nyert, így szintén bejutott a szombat délelőtti A döntőbe. Férfi K-1 és C-1 1000 méteren is óriási a mezőny, így a kajakos

Kiss Tamás

második helye is csak középfutamot ért. A mezőny legjobb idejével, futamában az új-zélandi

Lisa Carringtont

is maga mögé utasítva lépett tovább a középfutamba Takács Tamara K-1 500 m-en.

Fábiánné Rozsnyói Katalin

tanítványa pályafutása első világkupa-versenyén rajtol, s remekül sikerült a debütálása. A szám másik magyar indulója,

Vad Ninetta

ugyancsak futamgyőzelemmel mutatkozott be. A női kenusok hasonló számában a szeles körülmények között nem mindenki tudott beállni a rajtgépbe, s

Devecseriné Takács Kincsőt

meg is zavarta a várakozás. "Sokat kivett belőlem, hogy hosszú percekig tartani kellett a hajómat a rajtban, még a lábam is remegett, de igazából azt hoztam, amit akartam" - mondta a futamában harmadik helyen záró versenyző, akinek győri csapattársa, a múlt heti, montemori világkupát megnyerő

Balla Virág

futamgyőzelemmel lépett tovább. Férfi K-2 500 méteren

Hufnágel Tibor

Ilyés Róbert

duója is győzelemmel mutatkozott be, míg a másik hazai párosnál csere történt:

Kulifai Tamás

napok óta betegséggel bajlódik, így Tóth Dávid mögé Bán Kristófot ültette Hüttner Csaba szövetségi kapitány. Az új páros egy második hellyel tette le a névjegyét. Férfi K-2 1000 méteren a háromszoros olimpiai bajnok