Vízilabda: szoros meccsen maradt alul a ContiTech Szeged Diapolo + FOTÓK

2017. március 25., szombat
szeged-bvsc010kf

Hiába vezetett szinte három negyeden keresztül, végül vereséget szenvedett a ContiTech Szeged Diapolo a BVSC elleni hazai meccsen.

A korábban sérüléssel bajlódó

Ivan Basara

mellett

Manhercz Krisztián

ra sem számíthatott

Varga Péter

vezetőedző a BVSC elleni, szombati bajnokin, így két kulcsembere nélkül próbált meg javítani a ContiTech Szeged Diapolo. Az első gólra egészen a nyitónegyed utolsó percéig kellett várni, ekkor

Manhercz Ádám

lőtt a zuglóiak kapujába, így ekkor került előnybe az addigra ötméterest is rontó Szeged, amelyben a kapus

Molnár Dávid

mezőnyben szállt be védekezni. A folytatás sem hozott több gólt, a vendégek egyenlítése után a második negyed felénél

Sedlmayer Tamás

értékesített emberelőnye után volt először kettő a különbség (3-1), majd

Chilkó Márton

ismét emberelőnyből volt eredményes. A szünet előtt még kettőre visszajött a remekül védekező és a kapuban jó teljesítményt nyújtó Szegeddel szemben a vendégek, így 4-2-re vezettek a Tisza-partiak a nagyszünetben. A harmadik nyolc perc hasonlított az elsőre: egészen a játékrész végén született csak gól, hiába volt többször is előnyben a BVSC, a szegedi védelem jól zárt, végül

Létay Krisztián

egyre hozta vissza a fővárosiakat, így az utolsó negyedre csak egyetlen találat volt a két csapat közötti különbség. A záró negyedben azonban jött a fordulat: előbb egyenlített a BVSC, majd

Györke Zsolt

kapus fülelt le egy indítást, ami után

Kovács Péter

szerezhetett centerből egy könnyű gólt, így a meccsen először vezetett a BVSC. (4-5) Érdekes jelenet után, amikor a zuglóiak kiállítottja hamarabb visszajött a vízbe, Sedlmayer büntetőjével egalizált a ContiTech, de a korábbi szegedi,

Török Béla

fórja után megint hátrányba kerültek a hazaiak. Öt perc volt vissza, ekkor pedig ismét két gyors góllal meglépett a BVSC, majd

Milos Vukicevic

csavarával még megragadta az utolsó lehetőség egyikét a Szeged: ugyan volt még esély az egalizálásra, de ez már nem jött össze, a Vukicevic ezúttal a kapufát találta el, így a BVSC nyerni tudott a Tisza-partján. A ContiTech Szeged Diapolo legközelebb szerdán, 18.30-tól az Eger vendégeként ugrik medencébe.