Hátország: újabb lépést tett az országos döntő felé a Vásárhelyi Rakéták csapata

2017. március 13., hétfő

Folytatta szenzációs szereplését a Kosársuli U14-es serdülő csapata. Mócsai Milán és Czibere Zoltán 2003-as tanítványai az Országos Főtábla II. fordulójában is csoportgyőztesek lettek. Veretlenük nyerték Pesten a kétnapos tornát a kiváló utánpótlás neveléséről ismert MAFC, Szombathely és a Nyíregyháza előtt.

Eredmények

Nyíregyházi Kék Cápák - Vásárhelyi Rakéták 34-81 (9-19, 7-14, 7-28, 11-20)

Kosársuli U14:

Fulai Bátor 14, Dékány Imre 14, Knyur Soma -, Balogh László 5, Filak László 2, Megyesi Dániel 6, Németh Zsombor 4, Kovács Attila -, Kozma Péter 6, Bánfi Balázs 21, Pánczél Csongor 9, Szántó Mihály -. Mócsai Milán edző:

"Döcögősen kezdtük a tornát, de a harmadik negyedtől kezdve normálisan irányítottuk a mérkőzést. Szép győzelem volt."

MAFC Budapest - Vásárhelyi Rakéták 78-92 (24-20, 19-11, 14-37, 21-24)

Fulai Bátor 29, Dékány Imre 21, Knyur Soma 9, Balogh László 7, Filak László -, Megyesi Dániel 4, Németh Zsombor 2, Kovács Attila -, Kozma Péter 2, Bánfi Balázs 10, Pánczél Csongor 8, Szántó Mihály -. Mócsai Milán edző:

"0-9-cel elhúzott az ellenfél a mérkőzés elején, egy időkéréssel sikerült tisztázni a dolgokat, aminek egy remek első negyed lett a vége. Sajnos a második tízpercben szinte képtelenek voltunk betalálni, így félidőre tetemes hátrányt halmoztunk fel. Nem sokat segített a helyzetünkön, hogy két centerünknek is 3-3 faultja volt fegyelmezetlen megmozdulásaikból. A szünetben egy lelkifröccs után sikeresen felőröltük az ellenfél támadójátékát, 37 pontot dobtunk ebben az etapban. A 35. percben kipontozódott Bánfi és Pánczél, de ebből is erőt gyűjtöttünk és a mezőnysor, plusz a kispadról beszálló magasak rátudtak tenni az eredményre. Így szenvedve, de szívünket lelkünket beletéve hoztuk 14 ponttal a mérkőzést. Nagyon nagy gratuláció jár a gyerekeknek."

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia - Vásárhelyi Rakéták 56-87 (17-22, 14-23, 12-20, 13-22)

Fulai Bátor 13, Dékány Imre 20, Knyur Soma 2, Balogh László 8, Filak László 3, Megyesi Dániel 8, Németh Zsombor 4, Kovács Attila -, Kozma Péter 7/3, Bánfi Balázs 20, Pánczél Csongor 2, Szántó Mihály -. Mócsai Milán edző:

"Nem tudtunk felébredni a mérkőzésre, nagyon dekoncentráltan játszottunk, de amikor kellett mindig megvillantunk. Szép harminc pontos győzelem, de... tudunk mi ennél jobban is játszani... Ami a legfontosabb, hogy csoportelsők lettünk egy "halálcsoportban". Ehhez csak GRATULÁLNI tudok fiúknak. Mind a MAFC, mind a Szombathely is remek játékerőt képviselnek, nekik is további sok sikert kívánok!"