Labdarúgás: ikszre végzett Angyalföldön a SZEOL

Cikkünk frissítése óta eltelt 5 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

labdarugas_felkeszules_kf

A szünet után Nikola Maksimovic tizenegyesével egyenlített a SZEOL Angyalföldön, így döntetlent játszott a Vasas vendégeként Zoran Kuntic csapata.

A fővárosban folytatódott a SZEOL SC felkészülése, a kék-feketék az NB I-ben remek őszt produkáló Vasas vendégei voltak szerda délután. Az angyalföldieknél ott volt a keretben a szegedi klub két korábbi játékosa, Ádám Martin és Szivacski Donát. A SZEOL-ban új próbázó nem akadt a legutóbbi, UTA Arad elleni mérkőzéshez képest.

A Vasas uralta a meccs első félidejét: a piros-kékek megnyomták az első negyed órát, amelynek végén Remili Mohamed szabadrúgását Saglik csúsztatta a szegedi kapuba, 1-0. A SZEOL leginkább kontrái után jutott el a Vasas kapujáig, de Nagy Gergely, amikor szükség volt rá, a helyén volt, így ezzel a fejessel volt előnyben a Vasas 45 perc után.

A fordulást követően is inkább a Vasasnál volt a labda, azonban érkezett a szegedi egyenlítés: a csereként beálló Szivacski Donát kezezett a tizenhatoson belül, az ezért a mozdulatért járó büntetőt Nikola Maksimovic váltott gólra egy óra játékot követően. A meccs hátralévő harmadában ugyan a Vasas támadott, de a SZEOL szervezetten védekezett – ennek eredményeképp döntetlent játszott Angyalföldön.

Felkészülési mérkőzésen

Vasas – SZEOL SC 1-1 (1-0)
Budapest, Mészöly Kálmán műfüves pálya.
Vasas: Nagy – Burmeister, Vaskó, Risztevszki, Gaál, James, Berecz, Hangya, Ádám, Saglik, Remili. Csere: Póser (kapus), Debreceni, Korcsmár, Szivacski, Murka, Kleisz, Király, Kulcsár, Ferenczi. Vezetőedző: Michael Oenning.
SZEOL: Prokop – Ikonomu, Gál, Fehér, Vágó, Mendebaba, Ferkó, Nagy R., Maksimovic, Péter, Tomisic. Csere: Leindler (kapus), Buzási, Mihály, Grünvald, Lévai, Rácz, Forró, Gajág, Rádi, Harsányi. Vezetőedző: Zoran Kuntic.
Gól: Saglik ill. Maksimovic (büntetőből).

Századvég: tovább növelte előnyét februárra a Fidesz-KDNP

Labdarúgás: egygólos mérkőzésen győzte le a Szeged-Grosics a HFC-t