Vízilabda: szinte végig vezetve nyert Debrecenben a ContiTech Szeged Diapolo

2016. november 5., szombat
szeged_vasas03_gs

Négygólos győzelmet ünnepelhetett a hajdúságban a ContiTech Szeged Diapolo: Varga Péter együttese 9-5-re tudott nyerni a Debrecen vendégeként.

Lukas Durik

értékesített emberelőnye nyitotta a két csapat meccsét - ekkor kevesen gondolták volna, hogy rajta kívül csak egy debreceni játékos lesz még képes betalálni a meccsen, pedig így lett. A fórokat szinte hibátlanul használta ki a két együttes az első nyolc percben, és ugyan

Ivan Basara

találata után már kettővel vezetett a Szeged, de

Smitula Gergő

is bedobott egy előnyt - ezzel pedig be is zárult a hazai gólszerzők névsora. A második negyed sem volt szokványos, nem hozott ugyanis gólt a folytatás, egyik együttes támadásai sem ültek - persze mondhattuk, ezzel a nyolc perccel is közelebb kerültek Varga Péter tanítványai a győzelemhez, hiszen 3-2-re vezettek a nagyszünetben. A harmadik negyedben a két légiós,

Milos Vukicevic

és Ivan Basara szerzett két gyors gólt, így már megnyugtató előnnyel játszhatott a ContiTech, (2-5) mi több, a záró játékrész felénél már öttel is vezettek Kiss Csabáék,

Manhercz Ádám

gólja gyakorlatilag el is döntötte a meccset. (3-8) A végén ugyan még tudott kettőt szerezni a Debrecen, de a hajdúságiaknak nem volt már esélyük arra, hogy pontot fogjanak, végül pedig magabiztos, négygólos sikert aratott Debrecenben a ContiTech Szeged Diapolo, amely negyedik sikerét aratta a bajnokságban - az együttesben pedig debütálhatott a 17 éves

Holka Dániel

. A szegediek a következő játéknapon november 19-én megyei rangadót vívnak a Szentes vendégeként.