Női kézilabda: átrohant a Fradi kettőn az SZKKSE + FOTÓK

2016. november 4., péntek
szkkse-ftc020kf

Bakó Botond csapata nagyon sok könnyű gólt tudott szerezni, a második félidőre pedig a védekezése is keményebb lett, így öt góllal győzte le a Ferencváros második csapatát a női kézilabda NB I/B Keleti csoportjának hetedik fordulójában.

Az a Ferencváros II érkezett Szegedre a női kézilabda NB I/B Keleti csoportjának hetedik fordulójának nyitómeccsére, amely az előző körben egy másik csongrádi csapatot, a Hódmezővásárhelyt verte meg.

Bakó Botond

csapata ezzel szemben csupán egy vereséget szenvedett el eddig a bajnokságban, méghozzá az éllovas Kecskeméttől, így inkább a hazaiak számítottak a mérkőzés esélyesének. Jobban is kezdte a találkozót a rózsaszínben játszó hazai alakulat,

Barna Éva

főszereplésével 3-1-es előnyt kovácsoltak az első pár percben. A mérkőzésre jellemző volt, hogy az SZKKSE ellépett két-három góllal, majd a Fradi visszajött. Mikó Gréta góljaival ismét három gólos előnybe került a hazai csapat 6-3-nál és ezt a három-négy gólos előnyt végig is vitte az első félidő lefújásáig. A hazaiak nagyon sokszor tudtak leindítani, sok gyors és könnyű gólt szereztek, az egyik leghatékonyabb befejezőnek pedig Szepesi Ivett bizonyult. A szegedi négyest egyszerűen képtelen volt tartani a Ferencváros, lőtt gólt távolról, közelről, hétméteresből, fineszesen, szóval mindenhogy. A csereként beálló Homoki Regina is sokat tett hozzá a játékhoz és az este legszebb góljai közül legalább kettőt ő szerzett. Félidőben három góllal vezetett a Szeged, és a 18 lőtt gól egy félidő alatt mindenképpen megsüvegelendő. A második félidőre agresszívabb védekezéssel jött ki a hazai csapat és itt már végképp nem tudták a fővárosiak tartani Szepesi Ivettet, aki végül 11 gólig jutott el. 23-22-nél egy gólra zárkózott a vendég csapat, de a következő gólt az este főhőse Szepesi szerezte és 24-22 után már nem tudta megközelíteni ellenfelét a Fradi. A végére talán kissé el is fáradtak, így teljesen megérdemelt, öt gólos hazai siker született.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport, 7. forduló

PC Trade Szeged KKSE - Ferencváros II. 30-25 (18-15)

Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Fekete Tamás, Tóth Dávid.

Dobó (Dömény-Veress) - SZEPESI 11/1, Barna 3, Áron 3, Mikó 6, Valovics 1, Lovistyék 1. Csere: Homoki 4, Berta 1, Kaposvári, Zsilák, Hanczvikkel, Kuti 1.

Bakó Botond

FTC II.:

Kőhalmi (Suba) - Leitner 1, Szécsi 7/2, Zsikó 2, Ladics, Hárfa 2, Ladics. Csere: Márton, Tóth 4/1, Gazsovics 5, Vernes 1, Bánfai 2, Domokos 1.

Kovács Attila

6 perc ill. 2 perc

1/1 ill. 6/7

VÉGE.Végeredmény, 30-25.60' Mikó Gréta majdhogynem lemásolja ezt, csak ez még szebb, 30-25! A fradi aztán eladja a labdát, de Valovics kihagyja a ziccert, ami már nem oszt nem szoroz. A kérdés, hogy mennyivel nyer a Szeged. A csajok már nem erőltetik a támadást, bár Barna még lő egyet, 30-25 a végeredmény! 59' Gazsovics Virág azért kap még egy szép bejátszást a beállós pozícióba, 29-25. 58' Passzív, újabb Dömény-Veress védés, kezd ez eldőlni, ha nem dőlt már el! 57' Tóth Nikolett tör be a bal oldalon a szegedi hatosnál és szerzi meg újabb gólját, 28-24. Homoki Regina fantasztikus megoldást választ és begyötri a következő hazai gólt, három perc van hátra, 29-24. 56' Összeállt a szegedi védekezés a második félidőben, sokkal kevesebb gólhelyzetet dolgoz ki a Fradi. Áron Andrea viszont nem növeli ismét hatra a szegedi előnyt, a kapu fölé bombáz. Négy perc maradt hátra. 55' Ismét Fradi időkérés, öt és fél perc van hátra, 28-23. Egy utolsó nekifutás a Ferencvárostól, de Dömény-Veress könnyedén hárít, nagyjából el is lehet dönteni a találkozó sorsát. 54' Tóth Nikolett szerez egy gólt, 28-23. A másik oldalon nem jó Áron Andrea bejátszása, de maradhat a szegedieknél a labda. Homoki passzol Levistyéknek, de elveszik a sporik a labdát. 53' Szepesi Ivett ellen fújnak lépéshibát, jöhet az FTC. Parádés labdaszerzés Szepesitől, és kis szerencsével be is pattan, már hat a szegedi előny! Szepesi Ivett ihletett formában kézilabdázik, 28-22. Cserél is a Fradi a kapuban, az utolsó percekre jön Suba Sára. 52' Hetest dobhat a Ferencváros, ezúttal Tóth áll oda. Kár is volt lecserélni Szécsit, mert Tóth mellé vágja. 51' Barna Éva indult meg egy labdaszerzés tán, de Kőhalmi ismét védett, ha ő nem lenne, már eldőlt volna a találkozó. 50' Barna Éva távoli övését védi Kőhalmi, de Áron Andrea megkaparintja és be is lövi, öt gól a különbség! 27-22. 49' Időt kérnek a vendégek, újra el tudott lépni négy góllal a Szeged. Márton Gréta lövését védi lábbal Dömény-Veress, de marad a Fradinál a labda, azonban egy belemenés után jöhet az SZKKSE. 48' Jó szegedi védekezés, és elővette ismét a lerohanást a hazai csapat, Szepesi Ivett pedig képtelen hibázni, újabb gólt lő! 26-22. 47' Áron Andrea szerzi a következő szegedi gólt, szépen tör át a vendég védelmen, 25-22. 46' Szepesi jobb szélről lő a hosszú felsőbe, kellett nagyon ez a gól, 24-22. 45' Mikó Gréta ellen fújnak támadó szabálytalanságot, nem mondhatjuk hogy élvezik a szegedi lányok a hazai pálya előnyét. Ráadásul Szécsi ezúttal egy távoli lövéssel egy gólra zárkóztatja csapatát, 23-22. 44' Kettős emberhátrányban egy távoli, kényszerű lövést ereszt el Szepesi, de Kőhalmi hárít, de le is jár a két kiállítás. 43' Emberelőnyben támadhat az FTC, belülvédekezésért fúj hetest a játékvezető. Nem lesz ez a páros szegedi kedvenc. Szécsi Rebekát ez nem annyira zavarja, belövi az újabb hétméterest, 23-21. Ráadásul kiállították két percre Mikó Grétát is. 43' Majdnem labdát szerez Hanczvikkel, de a sporik belefújnak. Aztán fogásért kiállítják két percre. Villan a piros Bakó Botondnak a padon, elküldik a szegedi kispadtól. Láthatólag nem elégedett a játékvezetők munkájával. 42' Barna Éva kilenc méterről lő a kapu mellé, talán kicsit elkapkodta ezt a befejezést. 41' Fantasztikus bejátszást kap Áron Andrea, és góllal fejezi be az akciót. 23-20. Egy gyors labdaváltás után most a Fradi támad. Vernes azonban támadó szabálytalanságot vét. 40' Újabb hetest lő be Szécsi Rebeka, Barna volt szabálytalan, 22-20. 39' Hosszan támad a Szeged, jár a labda, passzívat jeleznek a bírók, Szepesi pedig egy váratlan cunderrel a vendég kapus lába alatt lő gólt, 22-19. 37' Most megint kemény a szegedi védekezés, igazi ziccerig nem jut a Ferencváros. Passzívnál, kiszorított helyzetből lőnek, de Dömény-Veress hárít. Azonban hetest ítélnek a sporik, amit Szécsi Rebeka be is lő, 21-19. 36' Fantasztikusan lép be a támadásba Valovics, de Kőhalmi ismét lábbal, ismét bravúrral hárít. 35' Dömény-Veress Zsuzsanna váltotta a második játékrészben Dobót a kapuban és be is mutat egy védést, de marad a vendégeknél a labda, akik a blokkba lőnek. A szegedi kapus indít, újabb lerohanás, újabb Szepesi gól! 21-18. 34' Domokos Dalma szerzi az újabb fővárosi gólt, üresen maradt a hatos vonalánál, 20-18. Az ellentámadásnál egy pontatlan passz miatt elhagyja a labda a pályát, egyre zárkózhat az FTC. 33' Szepesi óriási gólt lő a hosszú felsőbe a bal oldalról, 20-17. Egy megszerzett labdával Valovics indulhat meg, azonban parádésan véd lábbal a vendégek kapusa. 32' Szepesi lövését védi Kőhalmi Erika, a másik oldalon Hárfa Luca tovább faragja a Fradi hátrányát, ismét csak két gól a szegedi előny, 19-17. 31' A Ferencváros kezdi a második játékrészt. Tóth bejátszását lehalássza a szegedi védekezés, Szepesi pedig újabb gólt szerez, ismét lerohanás után. 19-15. A másik oldalon jobb szélről Bánfai lövi az FTC újabb gólját a hosszúra, 19-16. Félidő, 18-15.30' Lehozza kapusát Bakó Botond az emberhátrányban, de a Fradi megszerzi a labdát és üres kapura Gazsovics Virág lő gólt. 17-15. Kuti Szandra a másik oldalon kibrusztol magának egy helyzetet és be is lövi, 18-15. Ez az első félidő utolsó mozzanata, három góllal vezetnek a szegedi lányok! 29' Gazsovics tör be a hatosra, Homoki szabálytalan, ki is állítják két percre. Hetest lőhet a Fradi, a kapuban Dömény-Veress, de csak beleérni tud Tóth hetesébe, 17-14. 28' Passzívnál Homoki Regina egy elképesztő nagy gólt ragaszt a hosszú felsőbe, 17-13. 27' Homoki Regina megszerzi második gólját egy újabb gyorsindítás után, 16-12. Aztán szabálytalankodik egyet a másik oldalon egy sárgáért és egy Fradi hetesért cserébe, amit Szécsi értékesít, 16-13. 26' Barna Éva kap ajándék labdát a vendégek kapusától, aki egyébként egy óriásit védett előtte, de ezt már nem tudja hárítani, 15-12. 25' Zsikó Zsanettnek a bokája fordulhatott ki, le kell jönnie a pályáról. Barna Éva passzát nem tudja megfogni Kaposvári, fordulhat a Fradi. Gazsovics Virág kap gyönyörű bejátszást centerbe és gólt is szerez, 14-12. 24' Kaposvári Anita védekezik keményen, felmutatják neki a sárga lapot. Passzívat jeleznek a bírók, a lövés gyenge, Dobó hárít, a ferencvárosi játékos lent marad a földön, a játékvezetők pedig megállítják a találkozót. 23' Emberhátrányból lő gólt a Fradi, Leitner Lilla talál be, 14-11. Már egy perc sincs az emberelőnyből, amikor Homoki újabb kísérletét védi Kőhalmi Erika. 22' Tóth Nikolettet állítják ki két percre a vendégektől, miután szabálytalanul védekezett, az akciót tovább engedték a bírók, de gól nem született. Egy újabb lerohanás után azonban Berta Nikolett megint négy gólosra állítja a különbséget, 14-10. 21' Barna Éva szép testcsellel veri meg védőjét, azonban a kapufára lő. A másik oldalon Dobó Mónika növeli védései számát. 20' Bánfai Kira kanyarodik rá a jobb oldalról a kapura és lő a hosszúba, 12-10. A másik oldalon Homoki Regina lő gyönyörű gólt a hosszú felsőbe, 13-10. 19' Gyönyörű kijátszás a jobb szélre, azonban Barna Éva rálép a vonalra, ami azért kár, mert gyönyörűen ejt a kapus fölött a kapuba. Viszont maradhat a hazaiaknál a labda, de az újabb bejátszás sikertelen. 18' Gazsovics pattintja be a következő ferencvárosi gólt, 12-8. Valovics veszi célba a vendégek kapuját, azonban cél téveszt, majd Berta próbálkozik. A másik oldalon Gazsovics újabb gólt szerez, nagy rohanásba kezdtek a csapatok, Bakó Botond időt is kér, 12-9. 17' Dobó Mónika lábbal véd, az újabb lerohanás után újabb Mikó gól, nagyon megy ma a szegedi tizenhetesnek, 12-7. 16' A másik oldalon is jöhet az első hetes, Szepesi Ivett is értékesíti, 11-7. 15' Hétméterest dobhat a Ferencváros, Tóth Nikolettet nem tudták tartani, a hetest pedig Szécsi Rebeka váltja gólra, 10-7. 14' Valovics Nóra talpról szépen lövi ki a rövid felsőt, a másik oldalon pedig Dobó Mónika mutat be egy védést. Mikó Gréta egy gyors akció után ismét gólt szerez, megint négy a szegedi előny, 10-6. 13' Nem nagyon találja a rést a Fradi a szegedi védekezésen, de passzívnál Vernes Dorottya betalál, 8-6. A visszafutásnál ő szabálytalankodik, sárga lapért cserébe. 12' Hosszan támad a Szeged, a bírók fel is emelik a kezüket, ezúttal a Fradi indít gyorsan, Hárfa Luca pedig gólt szerez, 8-5. 11' Helyet csinálnak a ferencvárosi lánynak, így elveszik a sporik a labdát tőlük. 11' Újabb indításgól! Ismét Barna Éva a feladó, Mikó Gréta pedig harmadik gólját szerzi meg, 8-4. Kovács Attila időt is kér, a szegedi lányok eddig nagyon simán rohannak át a Fradin. 10' Barna Éva szerez labdát, indítja Szepesi Ivettet, ő pedig nem hibázza el a ziccert, 7-4. 9' Zsikó Zsanett megszerzi második gólját, zárkózik a Fradi, majd támadóhibát fújnak a hazaiaknál, így tovább faraghatja a hátrányt a fővárosi gárda, 6-4. 8' Leitner Lilla kiszorított helyzetből a bal szélről fordul a kapura, de oldalhálót lő. A másik oldalon Mikó Gréta egy csodálatos ejtéssel veri meg a vendégek kapusát, 6-3. 6' Mikó Gréta üresen marad a hatos közepénél és szépen teszi el a bal alsóba, ismét vezet a Szeged, 4-3. A Fradi eladja a labdát Lovistyék Kitti pedig ismét kettőre növeli a hazai előnyt, 5-3. 5' Hatalmas kapufát lő Mikó Gréta, fordulhat a Ferencváros. Zsikó Zsanett a felsőlécet találja el, de a labda nagyon szerencsétlenül pattan vissza Dobó hátára, onnan pedig a kapuba, 3-3. 5' Passzívnál támad a Fradi, Szécsi Rebeka lövés pattan meg a blokkon, de pont a kapu jobb sarkába pördül, 3-2. 4' Áron Andrea bejátszása pontatlan, de marad a hazaiaknál a labda, Barna Éva pedig megszerzi második gólját a bal szélről, 3-1. 3' Szépen védekezik a Szeged, Szepesi lóg meg, és a lerohanás után a rövid felsőbe lő gyönyörűen, 2-1. 2' Szorosan zár a szegedi védelem, de Tóth Nikolett lövésébe csak beleérni tud Dobó Mónika, 1-1. A másik oldalon Barna Éva betörése után hárít a vendégek kapusa Kőhalmi. 1' Elkezdődött a találkozó, az első támadást a Szeged vezeti, Barna Éva góljával pedig meg is van a vezetés, 1-0. 17.55 A hazaiak rózsaszínben, a vendégek tiszta zöldben lépnek pályára, már csak néhány perc és kezdődik a találkozó. 17.45 Köszöntjük olvsóinkat, a csapatok már melegítenek, hamarosan kezdődik a női kézilabda NB I/B Keleti csoportjából a hetedik forduló nyitómérkőzése, ahol a PC Trade Szeged KKSE fogadja a Ferencváros második csapatát. A mérkőzés 18.00-kor kezdődik