Női vízilabda: eladta előnyét, de egy góllal nyert a Szeged a Szentes ellen + FOTÓK

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

szentes_szeged18_gs

Jó két negyedet követően közel engedte megyei riválisát a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem, ám a meccset már nem engedte ki a kezéből Molnár Péter együttese.

Jól kezdte a Szeged a mérkőzést az első két negyedet egyaránt 3-1-re megnyerte és egy megnyugtató, négy gólos előnnyel mehettek pihenni a szünetben a lányok. Az mérkőzés első felében nagyon jól használta ki az emberelőnyös szituációkat Molnár Péter együttese, az első négy fórból hármat is gólra váltottak Kádár Ildikóék. A Szentes ezzel szemben nem igazán találta a kaput és az előnyeit sem tudta kihasználni.

A fordulás után aztán kissé kiengedett a hazai csapat, a harmadik negyed végére felzárózott két gólra a Szentes. Gémes Alexa nagyszerű teljesítményének köszönhetően még egyszer el tudott lépni a szegedi csapat, ám a mérkőzés végére maradtak izgalmak. 9-5-ös állás után ugyanis már csak a kék sapkában vízilabdázó szentesiek tudtak gólokat szerezni és megvolt az esélyük arra is, hogy döntetlenre mentsék a találkozót. A három gólig jutó Kövér-Kis Réka főszereplésével felzárkóztak 9-8-ra, ám az utolsó támadás egy Tóth Flóra védéssel zárult, így ha minimális különbséggel is, de a Szeged nyerte a feszült hangulatú Csongrád megyei rangadót.

Női vízilabda OB I, 5. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem – Hungerit Szentesi VK 9-8 (3-1,3-1,1-3,2-3)
Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Vogel Gábor, Bene Péter.
Szeged: Tóth E. – Gémes 3, Lengyel A. 1, Kádár 2, Bujka, Pengő 1, Tóth P. 2 Csere: Lengyel Dor., Rudics Vezetőedző: Molnár Péter
Szentes: Lekrinszki – Hevesi 1, Farkas 1, Mihály 2, Tóth Cs., Urvári 1, Kövér-Kis 3. Csere: Szabó K., Brávik Vezetőedző: ifj. Tóth Gyula
Emberelőny: 3/10 ill. 1/6
Kipontozódott: Lengyel A.

Vége: Szeged-Szentes 9-8

32′ Pengő lövését blokkolják, egyenlíthet az utolsó másodpercekben a Szentes! Mihály lövését azonban kivédi Tóth, nagyon izgalmas hajrá után, egy góllal nyer a Szeged a Szentes ellen! 9-8.

32′ Feljön egy gólra a Szentes! Kövér-Kis Réka a gólszerző, 9-8.

31′ Bujka ellen fújnak kontrát, a Szentes azért támadhat az időkérés után, hogy felzárkózzon egy gólra.

30′ Egy gyönyörű ejtéssel megint közelebb lép a Szentes, Mihály Kinga a gólszerző, 9-7.

29′ Pengő lövésébe ér bele a blokk, fordulhat a Szentes.

29′ Feszült a hangulat az uszodában, a szegediek kérnek időt.

28′ Kövér-Kis Réka kiszorított helyzetből szerez szép gólt, 9-6.

28′ Pengő védekezik szépen, de nem sikerül megúszni. Bujka Barbarát viszont megfogják, szentesi kiállítás, amit ismét Gémes vált gólra, ez neki már a harmadik, 9-5.

27′ Gyönyörű gólt szerez középről Gémes Alexa, 8-5.

26′ Megállt a szegedi gólgyár, ezúttal Tóth Petra lő jóval kapu fölé.

25′ Gémes sem tudja bevenni a kaput, marad a 7-5.

25′ A Szentes vezeti az utolsó játékrész első támadását, de Farkas lövése a lécen csattan.

Harmadik negyed, 7-5.

24′ Első előnyös gólját szerzi a Szentes, Bujka kiállítása után Farkas Tamara a gólszerző, 7-5.

23′ Gémes centerezését nem tudja megfogni Bujka, időt kér a Szentes.

22′ Lengyel Anett pontozódik ki, de a Szentes nem tudja gólra váltani ezt az előnyét sem.

21′ Bujkát tüntetik el egy bejátszás után, Tóth Csenge második hibája, időt kérnek a hazaiak, de Bujka lövését hárítja Lekrinszki.

21′ Mihály Kinga a gólszerző a Szentesnél, ezzel ismét három a különbség 7-4.

19′ Labdaszerzés után Lengyel Anett szerzi a hetedik szegedi gólt, 7-3.

19′ Pengő lövése csattan a lécen, a kipattanó pedig a vendégeké.

18′ Kontrát fújnak a szegediek ellen, de ugyanez történik a másik oldalon is, nincs újabb találat.

17′ Kövér-Kis Réka góljával zárkózik a Szentes, 6-3.

17′ A harmadik negyed elején a Szentes hozza el a labdát, Urvári lő, de Tóth véd.

Véget ért az első félidő, Szeged-Szentes 6-2.

16′ A remekül vízilabdázó Gémes Alexa tovább növeli a hazai előnyt, 6-2.

15′ Egy szentesi bejátszás hal el a szegedi kezek között, de az ellentámadásból sem születik gól.

14′ Tóth Petra szerzi az újabb szegedi gólt, 5-2.

13′ Újabb előnyt hagy kihasználatlanul a hazai csapat, Pengő Éva lő az oldalhálóba.

12′ Urvári Lili góljával zárkózik ismét kettőre a Szentes, 4-2.

11′ Éppen kiegészül a Szentes a kiállítás után, ám Kádár Ildikó marad a rövid saroknál és megszerzi a negyedik hazai gólt, 4-1.

11′ Bujka Barbarát állítják ki, a Szentes azonban ezzel az előnnyel sem tud élni, szegedi időkérés.

10′ Kádár Anikó blokkja után fordulhat a hazai csapat, majd kerül megint emberelőnybe, de a labda a kapu fölé száll a támadás végén.

9′ A Szeged vezetheti a második játékrész első támadását is, Tóth Petra lövés kijön a kapufáról, azonban előnybe kerülnek a hazaiak, ám zúttal ezt nem sikerül kihasználni, a Szentes pedig a harmadik támadási kísérletnél már elhalássza a labdát.

Első negyed, 3-1.

8′ A Szeged viszont kihasználja az első emberelőnyét, Tóth Petra lövi a kapuba a labdát, 3-1.

7′ Brávikot küldik ki a játékvezetők, a Szentes azonban második emberfórját sem tudja kihasználni, a blokkról pattan a kapu mögé a labda.

6′ Szépít a Szentes, Hevesi Anita szépen lövi ki a hosszú felsőt, 2-1.

6′ Szegedi időkérés után Kádár Ildikó ellen fújnak kontrát a játékvezetők.

5′ Szentesi időkérés után támadnak a vendégek, Tóth Csenge játssza ki szélre a labdát, de ezúttal sem sikerül gólt szerezni.

4′ Pengő Éva növeli a szegedi előnyt, 2-0

3′ Tóth Flóra hárítja Kövér-Kis Réka lövését.

2′ Emberfórba kerül a Szentes, de a lécről kifelé pattan a lövés, a másik oldalon kontrát fújnak a Szeged ellen.

1′ Megszerzi a Szeged a vezetést Kádár Ildikó góljával! 1-0.

1′ Elkezdődött a találkozó, a kéksapkás Szentes vezetheti az első támadást.

18.15 Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdetét veszi a Csongrád megyei rangadó a női vízilabda OB I hatodik fordulójában, a szegedi lányok a Szentes csapatát fogadják. Nem csak földrajzilag, de a tabellán is közel van egymáshoz a két csapat, mindkét gárda 9-9 pontot szerzett eddig a bajnokságban, igaz, hogy a Szentes eggyel több találkozót játszott.

A mérkőzés 18:30-kor kezdődik.

Nagy rangadót rendeznek a női vízilabda OB I hatodik fordulójában, ugyanis az a Szentes látogat Szegedre, ahonnan több játékos – nevesül Bujka Barbara, Pengő Nikolett, Kádár Ildikó és Gémes Alexa – is Szegedre igazolt a nyáron. A megfiatalított szentesi csapat nem szerepel rosszul, amely az előző fordulóban is jól vette fel az esélyesebb Dunaújváros diktálta iramot, s bár vereséget szenvedtek így is szereztek már három győzelmet az idei kiírásban. A szegedi lányok az előző fordulóban a Honvéd vendégeként arattak győzelmet és eddig csupán egy vereséget szenvedtek, azt is az eddig hibátlan UVSE otthonában. Mindent összevetve jó hangulatú, parázs mérkőzésre van kilátás.