Női vízilabda: eladta előnyét, de egy góllal nyert a Szeged a Szentes ellen + FOTÓK

2016. október 26., szerda
szentes_szeged18_gs

Jó két negyedet követően közel engedte megyei riválisát a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem, ám a meccset már nem engedte ki a kezéből Molnár Péter együttese.

Jól kezdte a Szeged a mérkőzést az első két negyedet egyaránt 3-1-re megnyerte és egy megnyugtató, négy gólos előnnyel mehettek pihenni a szünetben a lányok. Az mérkőzés első felében nagyon jól használta ki az emberelőnyös szituációkat

Molnár Péter

együttese, az első négy fórból hármat is gólra váltottak

Kádár Ildikóék

. A Szentes ezzel szemben nem igazán találta a kaput és az előnyeit sem tudta kihasználni. A fordulás után aztán kissé kiengedett a hazai csapat, a harmadik negyed végére felzárózott két gólra a Szentes.

Gémes Alexa

nagyszerű teljesítményének köszönhetően még egyszer el tudott lépni a szegedi csapat, ám a mérkőzés végére maradtak izgalmak. 9-5-ös állás után ugyanis már csak a kék sapkában vízilabdázó szentesiek tudtak gólokat szerezni és megvolt az esélyük arra is, hogy döntetlenre mentsék a találkozót. A három gólig jutó Kövér-Kis Réka főszereplésével felzárkóztak 9-8-ra, ám az utolsó támadás egy Tóth Flóra védéssel zárult, így ha minimális különbséggel is, de a Szeged nyerte a feszült hangulatú Csongrád megyei rangadót.

Női vízilabda OB I, 5. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Hungerit Szentesi VK 9-8 (3-1,3-1,1-3,2-3)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Vogel Gábor, Bene Péter.

Tóth E. - Gémes 3, Lengyel A. 1, Kádár 2, Bujka, Pengő 1, Tóth P. 2 Csere: Lengyel Dor., Rudics

Szentes:

Lekrinszki - Hevesi 1, Farkas 1, Mihály 2, Tóth Cs., Urvári 1, Kövér-Kis 3. Csere: Szabó K., Brávik

ifj. Tóth Gyula

Emberelőny:

3/10 ill. 1/6

Lengyel A.

Vége: Szeged-Szentes 9-832' Pengő lövését blokkolják, egyenlíthet az utolsó másodpercekben a Szentes! Mihály lövését azonban kivédi Tóth, nagyon izgalmas hajrá után, egy góllal nyer a Szeged a Szentes ellen! 9-8. 32' Feljön egy gólra a Szentes! Kövér-Kis Réka a gólszerző, 9-8. 31' Bujka ellen fújnak kontrát, a Szentes azért támadhat az időkérés után, hogy felzárkózzon egy gólra. 30' Egy gyönyörű ejtéssel megint közelebb lép a Szentes, Mihály Kinga a gólszerző, 9-7. 29' Pengő lövésébe ér bele a blokk, fordulhat a Szentes. 29' Feszült a hangulat az uszodában, a szegediek kérnek időt. 28' Kövér-Kis Réka kiszorított helyzetből szerez szép gólt, 9-6. 28' Pengő védekezik szépen, de nem sikerül megúszni. Bujka Barbarát viszont megfogják, szentesi kiállítás, amit ismét Gémes vált gólra, ez neki már a harmadik, 9-5. 27' Gyönyörű gólt szerez középről Gémes Alexa, 8-5. 26' Megállt a szegedi gólgyár, ezúttal Tóth Petra lő jóval kapu fölé. 25' Gémes sem tudja bevenni a kaput, marad a 7-5. 25' A Szentes vezeti az utolsó játékrész első támadását, de Farkas lövése a lécen csattan. Harmadik negyed, 7-5.24' Első előnyös gólját szerzi a Szentes, Bujka kiállítása után Farkas Tamara a gólszerző, 7-5. 23' Gémes centerezését nem tudja megfogni Bujka, időt kér a Szentes. 22' Lengyel Anett pontozódik ki, de a Szentes nem tudja gólra váltani ezt az előnyét sem. 21' Bujkát tüntetik el egy bejátszás után, Tóth Csenge második hibája, időt kérnek a hazaiak, de Bujka lövését hárítja Lekrinszki. 21' Mihály Kinga a gólszerző a Szentesnél, ezzel ismét három a különbség 7-4. 19' Labdaszerzés után Lengyel Anett szerzi a hetedik szegedi gólt, 7-3. 19' Pengő lövése csattan a lécen, a kipattanó pedig a vendégeké. 18' Kontrát fújnak a szegediek ellen, de ugyanez történik a másik oldalon is, nincs újabb találat. 17' Kövér-Kis Réka góljával zárkózik a Szentes, 6-3. 17' A harmadik negyed elején a Szentes hozza el a labdát, Urvári lő, de Tóth véd. Véget ért az első félidő, Szeged-Szentes 6-2.16' A remekül vízilabdázó Gémes Alexa tovább növeli a hazai előnyt, 6-2. 15' Egy szentesi bejátszás hal el a szegedi kezek között, de az ellentámadásból sem születik gól. 14' Tóth Petra szerzi az újabb szegedi gólt, 5-2. 13' Újabb előnyt hagy kihasználatlanul a hazai csapat, Pengő Éva lő az oldalhálóba. 12' Urvári Lili góljával zárkózik ismét kettőre a Szentes, 4-2. 11' Éppen kiegészül a Szentes a kiállítás után, ám Kádár Ildikó marad a rövid saroknál és megszerzi a negyedik hazai gólt, 4-1. 11' Bujka Barbarát állítják ki, a Szentes azonban ezzel az előnnyel sem tud élni, szegedi időkérés. 10' Kádár Anikó blokkja után fordulhat a hazai csapat, majd kerül megint emberelőnybe, de a labda a kapu fölé száll a támadás végén. 9' A Szeged vezetheti a második játékrész első támadását is, Tóth Petra lövés kijön a kapufáról, azonban előnybe kerülnek a hazaiak, ám zúttal ezt nem sikerül kihasználni, a Szentes pedig a harmadik támadási kísérletnél már elhalássza a labdát. Első negyed, 3-1.8' A Szeged viszont kihasználja az első emberelőnyét, Tóth Petra lövi a kapuba a labdát, 3-1. 7' Brávikot küldik ki a játékvezetők, a Szentes azonban második emberfórját sem tudja kihasználni, a blokkról pattan a kapu mögé a labda. 6' Szépít a Szentes, Hevesi Anita szépen lövi ki a hosszú felsőt, 2-1. 6' Szegedi időkérés után Kádár Ildikó ellen fújnak kontrát a játékvezetők. 5' Szentesi időkérés után támadnak a vendégek, Tóth Csenge játssza ki szélre a labdát, de ezúttal sem sikerül gólt szerezni. 4' Pengő Éva növeli a szegedi előnyt, 2-0 3' Tóth Flóra hárítja Kövér-Kis Réka lövését. 2' Emberfórba kerül a Szentes, de a lécről kifelé pattan a lövés, a másik oldalon kontrát fújnak a Szeged ellen. 1' Megszerzi a Szeged a vezetést Kádár Ildikó góljával! 1-0. 1' Elkezdődött a találkozó, a kéksapkás Szentes vezetheti az első támadást. 18.15 Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdetét veszi a Csongrád megyei rangadó a női vízilabda OB I hatodik fordulójában, a szegedi lányok a Szentes csapatát fogadják. Nem csak földrajzilag, de a tabellán is közel van egymáshoz a két csapat, mindkét gárda 9-9 pontot szerzett eddig a bajnokságban, igaz, hogy a Szentes eggyel több találkozót játszott. A mérkőzés 18:30-kor kezdődik.

Nagy rangadót rendeznek a női vízilabda OB I hatodik fordulójában, ugyanis az a Szentes látogat Szegedre, ahonnan több játékos - nevesül Bujka Barbara, Pengő Nikolett, Kádár Ildikó és Gémes Alexa - is Szegedre igazolt a nyáron. A megfiatalított szentesi csapat nem szerepel rosszul, amely az előző fordulóban is jól vette fel az esélyesebb Dunaújváros diktálta iramot, s bár vereséget szenvedtek így is szereztek már három győzelmet az idei kiírásban. A szegedi lányok az előző fordulóban a Honvéd vendégeként arattak győzelmet és eddig csupán egy vereséget szenvedtek, azt is az eddig hibátlan UVSE otthonában. Mindent összevetve jó hangulatú, parázs mérkőzésre van kilátás.