Labdarúgás: nem tudta leszakítani a Cigándot a SZEOL

2016. október 2., vasárnap
szeol_kisvard36_gs

Zsinórban harmadik mérkőzését veszítette el a SZEOL SC az NB II-ben, a szegediek ezúttal a sereghajtótól kaptak ki.

A 20. helyezett Cigánd vendége volt - Balmazújvárosban - a 19. SZEOL SC a 12. forduló vasárnapi mérkőzésén. A két gárda között öt pont különbség volt a tabellán, a Tisza-partiak ezt nagyon szerették volna nyolcra növelni, hogy legalább egy vetélytársat leszakítsanak. A fontos alsóházi találkozót nem kezdték rosszul az eltiltott kapust,

Lévai

6 méterről leadott fejesével is veszélyeztettek, ám ezek a kísérletek elkerülték a kaput. Az első félidő derekától a pályaválasztó átvette az irányítást, a 31. percben egy rövid passzos játék után

Katona

12-13 méterről tüzelt, a lövés centikkel ment mellé. A 39. percben már nem úszták meg a szegediek, a Cigánd egyik román légiósa - a sok közül -,

Popescu

6 méterről ollózott a hálóba; 1-0. A második félidő elején tovább nehezítette a mieink helyzetét, hogy az 51. percben

Puskást

második sárgával kiállították. Kár volt a felesleges faultért, különösen, hogy korábban szövegelésért már kapott egy lapot a rutinos futballista... Egyre komolyabb fölénybe került ezután a létszámfölényben futballozó házigazda, aki - úgymond - köszönte szépen, élt a lehetőséggel, az amúgy is tartalékos, ezer sebből vérző SZEOL hibáival.

Barcsay

beadását

Roszel

előbb közelről vágta - a játékot sérülten vállaló -

Dongó

kapusba, majd a 64. percben megduplázta előnyét a Cigánd: a nemrég beállt Roszel nagyszerű passzal hozta helyzetbe Katonát, aki 8 méterről laposan elgurított hálóőrünk mellett; 2-0. A SZEOL igyekezett ugyan, de tíz emberrel nem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani, és ahogy kockáztatott, úgy lazult fel a védelme. A második gól szerzője a 88. percben ismét betalálhatott volna, de elpuskázta a ziccert. A hosszabbításban azonban már nem ismert kegyelmet Katona,

Nagy

önzetlen átadását vágta be, beállítva a 3-0-s végeredményt. A SZEOL ezzel 10 pontjával továbbra is a 19. helyen áll, a Cigánd viszont immár 8 pontos mögötte. A szegediek augusztus 24-én nyertek utoljára, most zsinórban harmadik találkozójukat veszítették el. Nem véletlenül nyilatkozott úgy

Tóth Ákos

vezetőedző, hogy rendkívüli módon jól jön most nekik a kéthetes szünet, ami lehetőség ad arra, hogy felgyógyuljanak a sérültek, összekapja magát a társaság. Október 16-án a Csákvár látogat a SZVSE-stadionba: ott szükség lesz a lehető legjobb teljesítményre és végre az újabb három pontra!

A labdarúgó NB 12. fordulójában:

Cigánd SE - SZEOL SC 3-0 (1-0).

Balmazújváros, vezette: Böcskei Balázs (Farkas Balázs, Kovács II. Gábor).

Cigánd:

Egyed - Szilágyi, Raducu, Csicsvári, Barcsay (Nagy 68'), Popescu (Roszel 61'), Oltean, Angyal (Varga 65'), Baksa, Katona, Molnár. Szakmai igazgató: Szénay Péter.

SZEOL:

Dongó - Gajág, Kéri, Ikonomu, Grünvald, Rácz, Forró (Németh 46'), Lévai (Schrammel 74'), Puskás, Beretka (Buzási 74'), Péter. Vezetőedző: Tóth Ákos.

G. R. Popescu (39'), Katona Gy. (64', 91')

Kiállítva:

Puskás Cs. (51') Tóth Ákos:

"Az első félidőben mutatott gyenge játékunk okán teljesen megérdemelten szerzett vezetést a szünetig a Cigánd. A második félidő kezdetén egy fegyelmezetlenség okán emberhátrányba kerültünk, ami végleg el is döntötte a meccset, innentől már tulajdonképpen csak a vereségünk nagysága volt kérdéses. Az az igazság, hogy hétről hétre fogyunk, és ezek a problémák mostanra csúcsosodtak ki. Természetesen ez nem mentség azok számára, akik a pályán voltak, tőlük sokkal többet várunk, ezúttal nem tudták megismételni például a Kozármisleny elleni idegenbeli teljesítményt. Nagyon jókor jön most számunkra a két hét szünet! Bízom benne, a következő mérkőzésre többen leszünk, és elindulunk végre felfelé!"