Kosárlabda: ezúttal sem sikerült - kikapott a Szedeák a Körmendtől a nyitányon + FOTÓK

2016. október 7., péntek
szedeak-kormend016kf

Hiába a jó kezdés, a Körmend légiósai vezérletével nyerni tudott az újszegedi sportcsarnokban a bajnokság nyitófordulójában.

Tavalyhoz hasonlóan ismét a Körmend elleni mérkőzéssel rajtolt a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely a szezonnyitó előtt elbúcsúztatta a visszavonuló csapatkapitányt,

Kiss Zsoltot

: a klub saját nevelésű játékosának az előző volt az utolsó szezonja klubjában, amelyet csak akkor hagyott el, amikor a csapat visszalépett a bajnokságtól. A "Kolti" becenévre hallgató játékos végezte el a feldobást, ám ez a meccs már nélküle kezdődött el. A Szedeák jól rajtolt, többek között a nyáron szerződtetett

Ivan Lilov

triplájával meglépett 7-0-ra, majd három percet követően

Lenzell Smith

szerezte a vendégek első kosarát. Az egy évvel ez előttihez hasonló kezdést produkált

Nikola Lazic

együttese, ám a Körmend egyre inkább elkapta a ritmust, az extrán kezdő Smith pedig tripláival hamar ledolgozta a vasiak hátrányát, mi több, a negyed hajrájában már a Körmendnél volt az előny az amerikai légiós trojkája után (20-22).Nehezen építette fel támadásait a Szedeák, ráadásul a kinti dobások sem ültek, így folyamatosan tudta növelni az előnyét a körmendi együttes, ezen Nikola Lazic időkérése sem segített. Két perccel a nagyszünet előtt már 17 pont volt a piros-feketék fórja, (24-41) és bár a centereit,

Csorvási Milánt

Horti Bálintot

nélkülöző Körmend sem brillírozott a meccsen, de magabiztos előnnyel vonulhatott pihenőre. A harmadik negyed elején azonban bent maradt az öltözőben

Teo Cizmic

csapata, gyorsan megfelezte hátrányát a Szedeák, 7-8 pontnál közelebb azonban nem engedte magához a Körmend a szegedieket.

Juhos Levente

és Ivan Lilov is beszórt egy-egy hármast, az első félidőben 12 kísérletből csupán egy landolt a gyűrűben kintről a szegedi oldalon, de a Körmendnek rendre volt válasza erre, így bár jó 10 percet produkáltak Andrija Ciricék, viszont tízpontos hátrányból várhatták a záró játékrészt. Az utolsó negyedben már nem tudta azt a játékot hozni a Szedeák, amely a harmadik negyedben eredményre vezetett, így a Körmend akárcsak tavaly, idén is nyerni tudott a nyitófordulóban az újszegedi sportcsarnokban - az alakuló Naturtex-SZTE-Szedeák tehát vereséggel rajtolt az idényben, és minden bizonnyal jól jön számára az a kéthetes pihenő, ami most következik, a szegediek ugyanis legközelebb október 20-án lépnek pályára a Zalaegerszeg otthonában, addig pedig Nikola Lazicnak bőven lesz ideje tovább építenie átalakuló csapatát.

Ami a statisztikát illeti

A mezőny legeredményesebb játékosa Ivan Lilov volt: a bolgár válogatott játékos 22 pontig jutott, három triplája, három lepattanója és két szerzett labdája mellett négy gólpasszt is kiosztott, amellyel a legjobb szegedinek bizonyult ma. A túloldalon a mezőny legjobb VAL-értékét hozta össze Lenzell Smith, aki 19 pontig jutott, kilenc lepattanója mellett négy assziszttal is hozzájárult csapata sikeréhez, valamint Andrija Ciriccel megosztva a legtöbbször, ötször faultolták a meccsen. Jobban dobott kintről és a vonalról is a Körmend: a vasiak 25 távoli kísérletükből hét volt eredményes, míg 23 szegedi triplából öt hullott be, a büntetőket tekintve, pedig ötöt rontott a Szedeák, míg a Körmend csak háromszor. A lepattanócsatát megnyerte a Naturtex, ebben nagy szerepe volt a 11 lepattanóig jutó Nenad Sulovicnak. Az eladott labdák és a gólpasszok tekintetében sem volt nagy eltérés a csapatok között, előbbiben egyel kevesebbet tud felmutatni a Körmend a Szedeák 11 elrontott átadásával szemben, míg utóbbiban 15-13-ra nyertek a szegediek. Nikola Lazic játékosai közül Andrija Ciric emelhető még ki, a Szedeák új kapitánya 10 pontig, hét lepattanóig, három gólpasszig és öt kiharcolt faultig jutott 32 perc alatt. Nenad Sulovic 26 pályán töltött perce alatt nyolc pontot szerzett a 11 lepattanója mellett, a kilenc egységig jutott Juhos Levente négy lepattanót tudott még hozzátenni 33 perce folyamán. Nem volt jó meccse Marko Bolticnak, aki csak büntetőből szerzett pontot, három asszisztja mellett pedig háromszor el is adta a labdát 31 játékperce alatt. Negyed órát kapott Nikola Lazictól Lakosa Zsolt, akinek a nevéhez két pont és két lepattanó fűződik, akárcsak a pályán tíz percet töltött Révész Ádám esetében. Nyolc percet játszott Wirth Ádám, aki négy pontot tudott a közösbe rakni, míg Vágvölgyi Ákos öt percet tölthetett a parkettán, ám ezúttal a pontszerzés nem sikerült számára.

ONLINE
Szedeák - Körmend
58 : 66
(20-22, 10-22, 16-12, 12-10)

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 1. forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák - Egis Körmend 58 - 66 (20-22,10-22,16-12,12-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Papp Péter, Szabó Gergő, Hervay Tibor (Valovics István).

Szedeák:

Boltic 1, LILOV 22/9, Ciric 10/3, Juhos 9/3, Sulovic 8. Csere: Lakosa 2, Wirth 4, Vágvölgyi -, Révész 2.

Nikola Lazic.

Körmend:

Petty 6, SMITH 19/9, Ferencz 9/3, Loveridge 14/9, Allen 5. Csere: Saddler 11, Németh Á. 2, Oroszi -.

Teo Cizmic.

Allen (38'). Nikola Lazic:

"A második negyedbeli dekoncentrált játékunk miatt elhúzott a Körmend, későn alakult ki a végleges keretünk, sok munka vár még ránk. A hajrában mutatott játékunk biztató a jövőre nézve."

Teo Cizmic:

"Sok problémával küzdünk, ezen a mérkőzésen is megsérült két játékosom, ami miatt más poszton kellett játszatnom a játékosaim. Bízom sérültjeink mielőbbi felépülésében és a jó folytatásban."

VÉGEIV. negyed 58-66 (20-22,10-22,16-12,12-10)40' Labdát szerzett a Szedeák a Körmend térfelén, Wirth még ráemeli,de hosszú: ez a meccs vége, bár kiválóan indította a meccset a Naturtex-SZTE-Szedeák, de a Körmend elhúzott, innen pedig már nem találta a visszautat Nikola Lazic együttese, amely akárcsak tavaly, ezúttal is vereséget szenved a nyitófordulóban a Körmendtől. 40'Sulovic labdája már félig bent volt, de végül kiperdült. Kicsúszik Saddler kezéből a labda, így mienk lehet az utolsó támadás: Lilovot sapkázza Allen, még van nyolc másodperce a Körmendnek, de aligha szeretnének ebből bármit a vasiak. 40' Loveridge hármasa nem jut el a gyűrűig. Még 42 másodperc. 39'Sulovic labdát szerez, és wirth fejezi be a kontrát, 58-66, időt kér a Körmend 63 másodperccel a meccs vége előtt. 39' Lejön Saddler hármasa, majd Lakosa betörését követően ejti be, 56-66. 38' Sulovic a vonalról: csak az első jó, 54-66. 38' Petty most kintről, nincs bent. Sulovic egy horog után, 53-66. Allen megkapja az ötödik faultját is, neki véget ér a meccs. 37' Petty kihagy egy zsákolást, de a Szedeák sem tudja befejezni a támadását. 36' Jön vissza a négyfaultos Sulovic, valamint Wirth a Szedeákba. Smith hármasa után Pettyé a pattanó, aki szintén eldobja, de ez sem jó. Juhos fejez be egy akciót gyorsan, 51-66 - időt kér a Körmend. 35' Ciric keresi a helyet, de nem jó a tempó. Saddler egy kettessel ezúttal, 49-66. 34' Petty hármasa sincs bent, majd Allen ejti be, 49-62. Révész közelről nem tudja betenni. Egy szép zsákolás Saddlertől, 49-64. 34'Ferencz triplája jön le, majd Lilov trojkája is hasonló a sarokból. 33' Boltic nem tudja bedobni időben a labdát, így a Körmend jöhet. 33' Boltic állhat a vonalra: csak az első jó, de a lepattanó után rosszul érkezik Juhos Levente, szerencsére folytatni tudja, 49-60. 32'Loveridge indul meg a palánk felé, nem tudja megállítani a Szedeák, 46-60. Révész marad üresen a palánk alatt, 48-60. 32' Saddler kettese után 46-58. Boltic kezéből kilopják, és ugyan Ciric begyűjti, de nincs már ideje arra, hogy tiszta dobóhelyzetbe kerüljön. 31' Ferencz tempója most nem jó. Juhos lép ki egy triplára, de ez rövid. III. negyed 46-56 (20-22,10-22,16-12)30' Petty megy be ziccerig, 46-56. Még van egy támadásnyi időnk: Boltic ellen a fault Loveridge-tól. Lilov ziccere nincs bent - ez a vége, tíz ponttal vezet az utolsó negyed előtt a Körmend, de nincs még veszve semmi szegedi oldalról! 29' Ferencz megint, 43-54. LILOV! Ez is bent van a triplavonalon túlról, 46-54. 29' Lejár a körmendi támadóidő, nincs kosár. Juhos megint elengedi kintről, de ez most hosszú, a lepattanót pedig nem tudják bepöcizni. 28' JUHOS! Egy fontos tripla, 43-52, ez az! 28' Megint Ferencz, a Körmend legjobbja a szünet óta - 40-52, időt kér Nikola Lazic. Több van ebben a meccsben, ez a Körmend leült a második félidőre! 27'Révész ellen védekeznek keményen, de beleütnek a passzába: Ciric tempója lejön, viszont Juhos remekül védekezik - Lilov sajnos nem tudja ezt egy triplával megkoronázni. 27'Boltic ejtése lejön, Révész nem fér a pattanóhoz. Ferencz a körtéből, 40-50. 26'Petty ziccere sem jó - egy másik Körmend jött ki a szünet után. Sulovic begyűjti a negyedik faultját, Révész jön helyette. 26' Sulovic eladja, de Ciric fut vissza az akcióval, így nem tudnak ezzel végiggyalogolni a körmendiek. 25' Juhos a sarokból, de hosszú a hármas - maradhat még nálunk, ebből kosár kell, nem lefutott még ez a meccs! 24' Egy tripla, a szempontunkból nem a legjobbkor: Loveridge pontos kintről, 37-48. Ez már annál jobb, Ciric, 40-48. Sulovicé a pattanó, de eladjuk támadásban, szerencsére a Körmend is ront - a rohanás végén visszaszerzi Petty. 23' Jó védekezés után Lilov vezeti végig, és újabb kosár tőle - 37-44. Allen a vonalról: csak az első jó, 37-45. 22' Allen tempója rövid, egy újabb esély a Szedeáknak. Lilov hármasa lejön, de begyűjti azt Sulovic, Lilov pedig be is fejezi, 35-44-nél időt kér Teo Cizmic. 22' Smith hármasa kiperdül, de négy ember között megszerzi a pattanót Perry, szerencsére nincs belőle kosár. Lilovnál támadófault - véleményes fújás, maradjunk annyiban. 21' Boltic pincérrel nem tudja befejezni, de lejön Smith tempója is - nem úgy Lilov hármasa a sarokból, 33-44. II. negyed 30-44 (20-22, 10-22)20' Németh triplája nem jó, majd Ciric a saját térfeléről engedi el, hiszen csak három másodperc maradt - kevesen múlt, de nincs bent. Egyelőre nem tudja hozni az első percek játékát a Szedeák, és a kinti dobások sem ülnek, mindössze egy tripla ért célba, szemben a körmendi hattal, valamit változtatnia kell Nikola Lazicnak a nagyszünet után. 20'Nem jó Ferencz hármasa - Wirth indul meg, és szépen be is fejezi, 30-44. 19' Nem jó a sarokból a körmendi hármas, majd Ciric fut be a palánk alá, 28-44. Időt kér a Körmend. 19' Ciric kapott egy faultot: majd Sulovic szedi össze középen a labdát, de letelik a támadóidő dobás nélkül. 18' Loveridge dobhat három büntetőt Sulovic faultja után: mindhárom bent, 26-44. 18' Petty büntetőkből, 24-41. Sulovic első mezőnypontjai, 26-41. Boltic passza után szépen fut be a center, de kihagyja a közelit. 17' Smith büntetői közül a második a helyén, 24-39. Juhos kezéből kiperdül a labda, Ferencz szerzi meg, akinek nem esik be a horog, de megszerzi a lepattanót Petty. Időt kér Nikola Lazic. 16' Vágvölgyi is megpróbálja kintről, de nem talál gyűrűt, Loveridge ellenben bevágja a túloldalon, 24-38. Boltic triplája sem jó. 15'Sulovic megy be a sűrűbe a palánk alatt, két büntető a jutalma, ez Allen harmadik faultja. Ezúttal az első jó a centertől, de Juhosé a pattanó, viszont kimarad a hármas, 24-35. 15' Lilov a sarokból engedi el, de ez nem jó, Smith ellen a fault, és még jó a kosara is, sőt, a plusz egy is, 23-35. 14' Smith kettese jó a csele után, 23-32. Lakosa passzát lelesi Allen, de nem tudja végigvinni, mert kilép vele. Vágvölgyi jön a Szedeákba. 13' Smith triplája után Allen pöcizi be Ciric mellett, 23-30. Ciric hármasa kiperdül - időt kér Nikola Lazic. 13' Sulovic büntetőzhet: akár csak először, most is a második van bent, 23-28. 12' Wirth Lilov mögé passzol, ez a Körmendé. Visszajön Boltic a pályára. Allen tempója után maradhat a Körmendnél, Saddler meg is bünteti ezt, 22-28. 11' Ciric szerzi a második negyed első szegedi pontjait, 22-25. Wirth faultolja Saddlert, aki állhat a vonalra: csak az egyik van bent. 11' Saddler trojkája nem jó, majd Sulovicot elsőre sapkázzák, de övé a lepattanó, viszont ebből sem tudunk kosarat szerezni. Allen a sarokból engedi el, szerencsére kiperdül. Ferenczé már nem, újabb tripla, 20-25. I. negyed 20-2210'Smith triplája most nincs bent - ez a negyed vége, bár jól kezdett a Szedeák, de a negyed második felében ritmust váltott a Körmend, és Smith három triplájának köszönhetően tíz perc után két ponttal, 22-20-ra vezet. 10' Saddler ziccere kimarad, majd Ciricé a pattanó. Lakosa kettese rövid, még van idő egy körmendi akcióra. 9' Visszajön Sulovic a Szedeákba. Beszédül Smith újabb triplája, a meccsen először vezet a Körmend, 20-22. Jön Wirth Boltic helyett. 8'Ciric majdnem labdát szerez Pettytől, aki meg tudja végül tartani, és jó is a tempója, 20-16. Ciric hármasa a sarokból viszont lejön - ráadásul Smith a túloldalon bevágja kintről, 20-19. 7' Németh triplája lejön a sarokból, egy esély megint a triplánál nagyobb különbségre. Juhos szedi le a pattanót, támadhatunk újra: Lilov ha nehezen is, de eljut a palánkig, sőt, be is dobja - és még jöhet egy büntető is tőle: bent is van, 20-14. 7' Lilov hiába viszi be, nem adják meg a kosarat a sporik, de dobhat két büntetőt. Mindkettő jó, 17-14. 7'Saddler kígyózik be a védők között, és be is ejti, 15-14. Az első szegedi csere, jön a volt körmendi, Lakosa, Sulovic ül le. 6' Sulovic büntetőzhet: az első nem jó, a második már bent, 15-9. Smith kiszorított helyzetből is bedobja a triplát, 15-12. 5' Jön vissza Ferencz a Körmendbe. Smith éppen a vonalon belülről, így csak kettőt ér, 14-9. 4' A meccs első vendég hármasa Loveridgé, 12-7. Hasonlóan kezdődött egy éve is a meccs, csak tartson ki a szegedi lendület. Ciric hármasa lejön, ezzel megindul Petty, de elpattan tőle - Lilov végigvezetheti ziccerig, be is fejezi, 14-7. 4' Ciric megy be két ember között, jó is a közelije - sőt, fault, jöhet a plusz egy! Bent van ez is, 12-4! 3' Egy rossz távoli után Smith szerez egy támadólepattanót, majd a Körmend első kosarát is ő jegyzi, 7-2. Lilov egy szép kettes, 9-2 - gyorsan jön a válasz Pettytől, 9-4. 3'Juhostól egy szép blokk a sarokból, majd ő fejezi be az akciót a palánk alól, 7-0 - szép nyitás! 2'Juhos kettese kimarad, de Sulovic letépi a pattanót. Lilov egy triplával mutatkozik be, 5-0! 2' Sulovictól rövid a horog, Bolticé az első fault a meccsen. Loveridge ellépi, a Szegedé a labda. 1' Juhos fejezi be a körtéből Sulovic passza után, 2-0. Allen tempója kimarad. 1' Kiss Zsolt végezte el a feldobást - a labdát végül Boltic húzza le, a Szedeáké az első támadás. 17.58 - Zajlik a bemutatás, az új fiúk először a pályán! A bemutatást követi a Szedeák búcsúzó kapitányának köszöntése, Kiss Zsolt nélkül fut már ki ma a szegedi együttes. A kapitánytól Gellért Ákos, Kardos Péter és Bonifert Domonkos is búcsúzik a meccs előtt. 17.43 - A juniorok meccsén 66-54-re nyert a Körmend, Vágvölgyi Ákos pedig egy remek dupla-duplát ért el, hiszen 17 pontja mellett 10 lepattanót is szerzett. A két csapat egyébként egy éve ha nem is pontosan ekkor, de hasonló körülmények között találkozót, hiszen a nyitókörben ugyanúgy Szeged-Körmend meccset rendeztek, akkor a vasiak 83-69-re tudtak nyerni. 17.31 - Megérkezett a Körmend is: az egykori szegedi, Csorvási Milán sérülése miatt nem tud ma játszani - külön drapériával is készültek neki, mi szerint "Milán! Szeged mindig hazavár!" - ugyanakkor a másik center, Horti Bálint ott van a társakkal, de persze kérdéses, mennyit tud majd vállalni. 17.26 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a Naturtex-SZTE-Szedeák idei első fellépéséről! A szegediek már kint a küzdőtéren, és az első bemelegítő dobásokat végzik - nem lesz ma könnyű dolguk, hiszen a tavalyi bronzérmes, kupagyőztes Körmend a mai ellenfél. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!