Kézilabda: elveszítette a rangadót az SZKKSE + FOTÓK

2016. október 15., szombat
szkkse_kecskemet05_gs

Mínusz hétről ugyan felállt a PC Trade Szeged KKSE a Kecskemét ellen, de nem tudta megfordítani a meccset, így először szenvedett vereséget a szezon során.

Egy roppant komoly meccs várt a PC Trade Szeged KKSE-re:

Bakó Botond

együttese ugyan az eddigi négy bajnokiját megnyerte, ám szombaton az a Kecskemét várt rá, amely öt eddig lejátszott mérkőzését hasonló mérleggel tudta le. Jól indította a meccset az SZKKSE, amely

Bárány Krisztina

Valovics Nóra

találataival 2-0-ra vezetett - ám ezt követően kilenc perces szegedi gólcsend következett, ezt kihasználva pedig a Kecskemét meglépett 5-2-re. Bakó Botond időkérését követően

Homoki Regina

talált be a pauza után a szegediek részéről, ám utolérnie nem sikerült ellenfelét a szegedieknek. Támadásban több hibát vétett az SZKKSE, ugyanakkor a kecskemétiek is hibáztak támadásban - nem annyira a látványos gólokról szólt a meccs, ugyanakkor a Hírös város csapata tartani tudta minimális előnyét a játékrész hajrájában is. (6-8)

Varga Nikolett

újabb jó ejtése után az egygólos különbségért támadhatattak a dorozsmaiak, ám a játékvezetők elvették a labdát tőlük, majd a félidő utolsó másodperceiben az egykoron Szegeden is játszó Szabó Edina megindult, és cunderével egy helyett három lett közte a pihenőre, az SZKKSE-nek főleg támadásban volt szüksége a javulásra. A második félidőben azonban ismét jött egy hosszabb szegedi gólcsend: az első félidő végét is beleszámítva 13 percig nem tudott betalálni az SZKKSE, ezekkel a hibákkal pedig élt a Kecskemét, és ekkora kétszer annyi lőtt gólnál járt, mint a Szeged. (7-14) Bakó Botondnak így tíz perc után másodjára is időt kellett kérnie, hiszen nagyon nehéz helyzetbe került csapata, azonban ezt követően folyamatosan faragta le hátrányát, és csökkent a különbség -

Barna Éva

is játékba lendült, jöttek tőle a lendületes, pontos átlövések, és ha nem is csendben, de szépen zárkózott fel a mellrák elleni küzdelemre felhívásképp rózsaszín mezben játszó SZKKSE.

Dömény-Veress Zsuzsanna

is a legjobbkor tette hozzá a magáét a kapuban, miután

Szabó Edina

ziccerét fogta 10-14-nél, a vérszagot pedig megérezte a Szeged, és tovább csökkentette hátrányát, tíz perccel a vége előtt csak kettő volt közte. (13-15) A kecskemétiek ugyan igyekeztek letörni vendéglátójuk lendületét, többek közt a kapuba csereként beállt

Nagy Éva

is fogott egy ziccert 15-17-nél, így (ekkor még) nem tudott egyre fellépni az SZKKSE, erre egészen három perccel a vége előttig kellett várni. Mi több, a magára találó Barna Éva újabb góljával ledolgozta hétgólos hátrányát a szegedi gárda másfél perccel a meccs vége előtt, Szabó Edina azonban főszereplővé lépett elő a hajrában: előbb góljával újra vezetett a Kecskemét, majd az utolsó percben kettőre növelhette volna a különbséget, de az előző két alkalommal ellentétben kihagyta a hétméterest, így ott volt az esély a Szeged előtt, hogy kiegyenlítsen, és legalább egy pontot megmentsen, azonban nem tudták végigjátszani a figurát a szegediek, Homoki Reginának szorított helyzetből lőnie kellett, ami a blokkról levágódott - ezt követően pedig lejárt az idő, így bár a veszettnek tűnő fejsze nyelét megragadta az SZKKSE, de a Kecskemét azt már nem hagyta, hogy megfordítsa a meccset riválisa, amely támadásban többet hibázott, így bár nagyszerű hajrát mutatott, de nem tudta elkerülni a vereséget. Ezzel a Kecskemét megerősítette vezető helyét a tabellán, míg az SZKKSE elszenvedte első vereségét. Bakó Botond tanítványai legközelebb szerdán, a Magyar Kupában, a Hajdúböszörmény vendégeként lépnek pályára, míg a bajnokság következő fordulójában, október 29-én, Hajdúnánáson játszanak.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport, 5. forduló

PC Trade Szeged KKSE - HUFBAU-AKKER Kecskeméti NKSE 17 - 18 (7-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton.

SZKKSE:

Dömény-Veress - Szepesi 1, BARNA 4, Homoki 2, Valovics 1, Zsilák, Mikó, Aron. Csere: Bárány 5, Szabó J., Kuti, Lovistyék 2, Berta 2.

Bakó Botond.

Kecskemét:

Mistina - Albert 1, Orell, Kovács K., GULYA 5, FAUSZT 2, Szabó E. 4/2. Csere: Nagy É. (kapus), Som 2, Varga 3, Palotás 1, Kaiser, Németh K.

Marosán György.

- . ill. 2/2.

- ill. 2 perc. Bakó Botond:

"Az első és második félidő első tíz perce meghatározta a mérkőzés kimenetelét, az utolsó szalmaszálba is belekapaszkodtunk, és bár az összkép alapján nem érdemeltük volna meg, de még sanszunk lett volna arra, hogy pontot, vagy akár pontokat szerezzünk, ha kicsit higgadtabbak és fegyelmezettebbek vagyunk. Most kaptunk egy nagy pofont, de még van 22 mérkőzés a bajnokságból. Most kell megmutatnunk, hogy igazi csapat vagyunk, és képesek vagyunk küzdeni, harcolni és elhisszük, hogy egy másodpercig sem szabad kiengedni, mert abban a pillanatban jön a botlás. Dolgozunk tovább, az ötödik meccsünkön vagyunk túl, hosszú még a bajnokság, ott leszünk a végelszámolásnál."

Marosán György:

"Védekezésben játszottunk hiba nélkül, de nem realitás az, hogy hét gól legyen egy ilyen mérkőzésen a két csapat között. Egészen elképesztően védekezünk mérkőzésről-mérkőzésre. Ziccereket hibáztunk az első félidőben, óriási meló volt a mai győzelem. Elfáradtam én is és a játékosok is. Szeged a szívemben van, örülök annak, hogy ilyen csapata van és a lehetőségei bővültek a tavalyi évhez képest. Sok sikert kívánok nekik a bajnokság további részében!"

VÉGE60' Így még maradt 10 másodperce az SZKKSE-nek az egyenlítésre: Homokinak lőnie kell, de a kezek mellett nincs hely: ez a vége, hiába küzdött hatalmasat a PC Trade Szeged KKSE, elveszíti a rangadót a Kecskemét ellen, és így oda a szegediek hibátlan mérlege is. 60' Elkezdődik az utolsó perc: HETES! Ez azért komoly ítélet, de Némethet valóban ziccerben állították meg. Szabó Edina kezében a meccs sorsa: MELLÉLÖVI! 59' Még másfél perc - nem jó a bejátszás Mikónak... 59' Szabó Edina fel tud kanyarodni, és kilövi a hosszú alsót, 17-18. 58' Az ikszért támadhat az SZKKSE. BARNA ÉVA! Megcsinálja, de most a másik alsóba bombáz kintről, 17-17!!! 57' Még három és fél perc a meccsből, így, hogy sikerült visszajönni egyre, még bármi lehet a vége! Már fent a bírók kezei, de a sarokból jöhet még a Kecskemét: ezt már viszont el kell lőniük, nincs más választás: Varga átlövése nem túl jó, Dömény-Veress rajta volt. 56' Barna egy remek átlövés kintről, a szokásos bal alsóba, 16-17. Már csak egy a különbség! Időt kér Marosán György. 56' Varga ugyan újra át tudja ejteni Dömény-Veresst, de vonalra lépett. 55' Mit fogott Nagy Éva! Lehet, hogy ezzel megnyerte a meccset a vendégeknek! Mikó 100%-os helyzetébe nyúlt bele beállóból, ez lélektanilag is fontos bravúr volt, maradt a közte kettő. 54' Fauszttól elveszik a labdát passzív miatt, mielőtt lőne. 53' Ez mintha lépés lett volna Fauszttól, de nincs ítélet, marad a Kecskemétnél. Gulyáról megint megfeledkeznek hátul, ő pedig ma képtelen hibázni, 14-17. Gyors válasz Bertától a balszélről, pattintása a léc alatt köt ki, 15-17. 52' Ez is támadóhiba, majd Lovistyéknek a húzás a szélre: megint bedobja, ismét a bal alsót választotta, megint csak kettő a különbség, 14-16! 52' Barna kezéből kicsúszik a labda, mikor passzolna, ráadásul a vonalon túlra - ezek nehezen férnek bele. 51' Tíz perc alatt háromról feljönni nem lehetetlen, de nem is könnyű feladat. Homoki talpról engedi el, de blokkolják, a sarokból jöhet az SZKKSE. 50' Meztépés miatt jöhet a Kecskemét, de szerencsére elkapkodja a vendégcsapat. 50' Palotás kicsit lehűti a szegedi kedélyeket átlövésével, 13-16. 49' Támadóhiba, jöhet az SZKKSE - ez is bent van, Lovistyék talál be a jobb szélről, 13-15! Lendületbe jön a közönség is, zúg a hajrá, Szeged! 48' Egy figyelmetlenség a Kecskeméttől, rosszul végzik el a szabaddobást, Bárány lecsap erre, és begyalogol vele, 12-15! 48' Technikai hiba, rossz a passz Homokitól, és le is jár a Kecskemét kiállítása, kiegészülnek a vendégek. 47' Valovics teríti le Palotást, de nincs két perc. Varga a szélről megint megcsinálja az ejtést, 11-15, emberhátrányból lő gólt a Kecskemét. 47' Barna lendületből megy be, és ki is lövi a bal alsót - három közte, 11-14! 46' Mikó ziccerben kapufát lő, ezért nagy kár! Lent marad Gulya, akit ápolni kell, a bírók megállítják a játékot. 46' Itt a meccs első két perce, Albert Helgát küldik ki a sporik, emberelőnyben a Szeged! 45' Láthatóan motiváltabb és összeszedettebb az SZKKSE, mint a meccs korábbi szakaszában. Varga szélről lőtt labdáját fogja Dömény-Veress, de egyébként is vonal volt. 44' Bárány ezt egy picit elkapkodta, ez nem volt nehéz Nagy Évának,aki indítja is Vargát, aki egy kézzel átveszi és el is lövi, de a keresztlécet találja el, majd a kipattanónál Dömény-Veress mutat be egy fantasztikus bravúrt Szabó Edina ziccerénél! Ezek a momentumok elindíthatják az SZKKSE-t felfelé! 43' Jó védekezés most az SZKKSE-től is, Lovistyék is keményen megfogja Fausztot. Még nincs passzív - el is rontják a vendégek, fel lehet jönni háromra. 42'Som hámozza át magát a falon, de visszafújják - majd a túloldalon Barna Éva remekül, lendületből oldja meg, és lő a bal alsóba, 10-14! Még nincs veszve semmi! 41' Megint jó a blokk, majd a lepattanó Orellhez kerül, de Dömény-Veress védeni tudja ziccerét! Berta indul, be is fejezi a kontrát, 9-14 - időt kér a Kecskemét. 41' Bárány pattintja a hatosról Nagy Éva lábai között a kapuba, 8-14 - csak megszületett az első szegedi gól a második félidőben. 40' Som lövését blokkolja a szegedi fal. 40' Homoki lő talpról, de fölépörköli - továbbra sincs szegedi gól a szünet óta! 39' Megint a befutás, megint üresen marad Gulya, aki most sem hibázik - kétszer annyi lőtt gólnál tart a Kecskemét, mint az SZKKSE, 7-14. Ismét időt kér Bakó Botond. 38' Homoki le a jobbszélre Lovistyéknek - ez sincs bent, Nagy Éva rajta volt a röviden. 37' Gulya üresen marad a hatoson, ezt kihasználja - hattal vezet a Kecskemét, 7-13. 36' Marosán György is sárgát kap. Valovics pattintott átlövését védi Nagy Éva. 35' Barna elpasszolja a figura végén - ráadásul egész pályás gólt szerez a Kecskemét, mivel lent volt Dömény-Veress, Fausztnak nem volt nehéz dolga, 7-12. 35' Sárga Kovácsnak, aki Mikót fogta meg beállóban. Időt kér az SZKKSE. 34'Barna hiába találja meg a rést a kecskeméti falon, lépés miatt elveszik tőle. Szerencsére elkapkodja a Kecskemét is. Sárgát kap a reklamáló Bakó Botond. 33' Ez is szerencse, Som lövését pont úgy védi Dömény-Veress, hogy a lécről befele pattan a labda, először van négygólos különbség a meccsen, 7-11. 33' Ez is belemenés Aronnál, ebből sincs gól. A Kecskemét most picit lelassítja a játékot. 32' Támadóhiba a Szegednél is, majd egy bravúr Dömény-Veresstől, aki egy megpattanó átlövést véd lábbal. 32' Lépés a túloldalon, de visszarendelik a játékvezetők, nincs belőle lerohanás. 31' Bárány labdát szerez, és ha dadogva is, de elindul a szegedi támadás: Bárány bejátszása azonban pontatlan. 31' Folytatódik a meccs. SZÜNET30' Hamar véget ér a szegedi támadás, mert elveszik a labdát az SZKKSE-től - mi több, négy másodperccel a szünet előtt még megindul Szabó Edina, aki a dudaszó előtti pillanatokban el tudja cunderezni Dömény-Veress lábai mellett, 7-10 - utoljára a 12. percben volt háromgólos a különbség, 2-5 után ismét hárommal vezet a Kecskemét. Az SZKKSE-től sokkal több kell a folytatásban, ha meg akarja őrizni makulátlan mérlegét. 30' Még bő fél perc a félidőből, egyet még támadhat valószínűleg az SZKKSE. Dömény-Veress tolja ki Varga átlövését. 29' Aront ketten gyötrik középen, majd Homoki vállalja el középről, de a bal kapufát találja el. 28' Vargától megint jó az ejtés, 7-9. 28' Bárány egy remek átlövéssel válaszol, a bal alsóba bombáz, Mistina tehetetlen, 7-8. 27' HETES! Fausztot rántották le ziccerben: Szabó Edina most sem ront, a léc alá lövi a büntetőt, 6-8. 26' Báránynak van egy kis szerencséje, de ennyi belefér: átlövése Mistinára pattan vissza, akiről viszont a kapujában köt ki a labda, 6-7. 25' Som lövése után marad a labda a vendégeknél, majd Lovistyék kap sárgát. Láb miatt elveszik Somtól, de Valovics Szabó Edina kezébe adja - az indítás után Som azonban a keresztlécet találja telibe ziccerből! 24' Passzívot jeleznek ismét a sporik - ezt eladja a Kecskemét, Som viszont megfogja a meginduló Szepesit. Végül csak ki tud bújni a szélső, de éles volt a szög, onnan nagy bravúr lett volna gólt lőni. 23' Szabó Janka engedi el kintről, Mistina azonban bravúrral oldalra üti. A hét kapott gól nem sok, az öt lőtt viszont kevés a Szegedtől, támadásban kell javulnia Bakó Botond együttesének. 22' Rossz a passz Mikónak, de Aron még megmenti a vonal előtt: Mikót ketten is gyűrik középen, de csak sárga, Marosán György elégedetten tapsol a védekezés láttán. 21' Ez mintha lépés lett volna, de Fauszt passzát nem fújják le, igaz, Gulya sem tud vele befordulni. Ezzel mondjuk nem is kellett, Fauszt egy bombagól kintről, 5-7. 20' A sarokból jöhet az SZKKSE, miután belenyúltak Barna passzába: Zsilák kanyarodhat fel a jobb szélről, de a rövid kapufát találja telibe. 19' Már fent a bírók keze, de még kap egy szabaddobást a Kecskemét: Varga távolról lő, de Dömény-Veress rajta van. 18' Homoki lő egy pokolian nagy gólt a szaggatottról, a bal felsőbe, 5-6. 18' Megint egy eladott labda támadásban - de belemenés Albert Helgánál a kontra közben. Elég csapkodó a játék. 17' Varga passzába nyúl bele Mikó, de nem tudja felhozni a labdát az SZKKSE - a szélen üresen marad Varga, aki átejti Dömény-Veresst, 4-6. 16' Lehozza a kapusát Marosán György, annak ellenére, hogy nincsenek emberhátrányban a vendégek - ez viszont nem hoz eredményt, sőt, Bárány majdnem labdát is szerez, de nem tudja az üres kapuba dobni azt. Időt kér a Kecskemét. 15' Zsilák a szélről, ezt lábbal fogja Mistina, majd a kipattanót Szepesi már becunderezi a másik szélről, 4-5. 14' Kontrafault ez is Somnál, aki a könyökét használta. 14' Lábat fújnak a sporik Mikónál, kontrázhat a Kecskemét, de Zsilák bravúrosan bele tud ütni a szélre húzott labdába, mikor visszafut. 13' Fauszttól egy lövés talpról, de ez jócskán fölé. 13' Hosszas adogatás után Valovics lő talpról, de ez lejön a blokkról. Homoki töri meg a szegedi gólcsendet, 3-5. 12' Jól van, nincs nagyobb baja Barnának, leül a kispadra. Az ötödik kecskeméti gól zsinórban, Gulya megint a hatosról, 2-5 - időt is kér Bakó Botond. 11'Varga próbálja meglepni az ellenfelét egy talpról lövéssel, de pont arcon találja Barna Évát, ápolni kell a szegedit. 11'Aron lövését blokkolják középen. 10' Szabó Edina áll oda a büntetőhöz: rajta volt ugyan Dömény-Veress, de a bal alsóba vágja a labdát Szabó, 2-4. 9' Jó védekezés Báránytól középen, majd Som találja meg az utat középen - ki is bújik, Bárány megállítja, de ez hetes, és sárga Báránynak. 8' Hosszan támadhat a Kecskemét, de még nincs passzív - végül Varga lő, de ez a blokkról könnyű csemege Dömény-Veressnek. Középre jön a lövés a túloldalon is, Mistina fogja. 8' Labdát veszít az SZKKSE, jön a vendégek kontrája, de Kovács hiába lő a hálóba, már érvénytelen a gól, de maradhat még a Kecskemétnél. 7' Mistina is kitol egy átlövést, de időben vissza tud zárkózni az SZKKSE. Albert Helga bújik ki két védő között, és bepattintja a felsőbe a sarokból, 2-0 után 2-3. 6' Rossz a passz Valovicstól Aron felé - rendezetlen védelem ellen támadhat a Kecskemét, de Dömény-Veress ismét védeni tud Kovács próbálkozása után. Valovics kap sárgát közben. 5' Som a szaggatottról, átlövésből egyenlít, 2-2. 5' Elveszik a labdát a Szegedtől, de nem tud indítani a Kecskemét, mert visszarendelik a labdát a sporik. 4'Rossz a bejátszás a beálló felé, azonban Zsilák hiába indul ziccerben, nem tudja átvenni a labdát. Dömény-Veresstől egy bravúr Kovács Krisztina átlövése után, de a kipattanót begyűjti Gulya, itt már az SZKKSE kapusa is tehetetlen, 2-1. 4' Egy védés Dömény-Veresstől, de nem volt túl pontos az átlövés sem. Valovics a szélről pontos, 2-0. 3' Bárány Krisztináé az első gól, akinek remekül készítette elő lövésre Barna Éva, előbbi pedig a bal alsóba lőtt átlövőből, 1-0. 2' Nincs gól egyik csapat első támadásából sem, majd Dömény-Veress indítása hosszú Szepesinek. 1' Az október hónapjában a mellrák elleni küzdelemre felhívásképp rózsaszín mezben játszó szegediek kezdték a meccset. 17.53 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Igazi rangadó előtt állunk, hiszen az SZKKSE-hez hasonlóan a Kecskemét is megnyerte eddigi összes bajnokiját - aki nyerni tud, lépéselőnybe kerülhet a riválissal szemben. A Bács megyeieknél több ismerős arcot is köszönthettünk, hiszen a vezetőedző Marosán Györgyön kívül Albert Helga és Szabó Edina is az SZKKSE-ben játszott korábban. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!