Gazdaságvédelmi akcióterv

Kézilabda: két BL-meccs között Vácott nyert a MOL-Pick Szeged

pick-vac015kf

A szombati zágrábi győzelmet követően kedden már Vácott lépett pályára a MOL-Pick Szeged együttese, amely magabiztos sikert aratott alig 48 órával a legutóbbi találkozóját követően.

A szombati Zágráb elleni idegenbeli BL-sikert követően kedden a Vác elleni bajnokival folytatta a bajnokságot a MOL-Pick Szeged. Juan Carlos Pastor vezetőedző ezúttal Sergei Gorboknak adott pihenőt, az orosz átlövő nem volt ott a szegediek keretében.

Jól kezdett a Vác, amely pillanatok alatt 3-0-ra elhúzott: az első szegedi találatot Matej Gaber szerezte. 4-1 után három Pick-találat következett, így máris döntetlent mutatott az eredményjelző, majd szűk tíz perc elteltével Bodó Richárd gólja után először vezetett a MOL-Pick Szeged. (6-7) Az első kétgólos különbség negyed óra elteltével alakult ki szegedi oldalról nézve, miután Bóka Bendegúz az üresen maradt hazai kapuba lőtte a labdát, mi több 5 szegedi gól született válasz nélkül 9-8-at követően, így 9-13-nál időt kért a Vác. Folyamatosan hízott a különbség, már hét góllal is vezetett a Pick, amelyből különösen Pedro volt elemében, a félidő végére azonban közelebb tudott kapaszkodni a Vác, majd egy áramszünet is megzavarta a feleket a szünet előtt.

A fordulást követően is szívósan tartotta magát Zsiga Gyula együttese, amely a negyvenedik percben kétgólosra csökkentette a különbséget, ám ennél szorosabbra nem tudta kozmetikázni az eredményt, a Pick pedig támadásban jóval összeszedettebb volt ellenfelénél, és a félidő második felében már tíz góllal is vezetett – végül kilencgólos sikert könyvelhettek el a Pastor-tanítványok, így a szegedi klub hetedik bajnokiját is megnyerte az idényben.

A MOL-Pick Szeged legközelebb vasárnap a Bajnokok Ligája címvédője, a lengyel Kielce ellen lép pályára az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda NB I, 5. forduló

Vác-MOL-Pick Szeged 27-36 (16-20)
Vác, 400 néző. Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs.
Vác: Drissi – Vaszics 1, Popovic 3, Koller 2, Lendvay 3, Bartók 4, Topic 8. Csere: Vitáris, Ulicsinyi (kapusok) Chychykalo 5, Munkácsi, Ménfői, Pavlovics, Törteli, Tyiskov 1, Császár. Vezetőedző: Zsiga Gyula.
MOL-Pick Szeged: Sierra – Pedro 7/1, Skube 1, Gaber 5, Blazevic, Bodó 4, Bóka 2. Csere: Balogh 4, Källman, Sostaric 4/3, Obranovic 2, Thiagus Petrus 2, Zubai, Bánhidi 2, Buntic 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 2/0, ill. 4/4.

Zsótér Donát visszatért a Honvédhoz

A szegedi születésű támadó középpályás 2+1 évre kötelezte el magát.

Dobogóra törne az FK Szeged

A szurkolók csapata korábbi játékosokkal és tehetséges fiatalokkal kiegészülve a megye kettő dobogóján végezne az új szezonban.