Paralimpia 2016: a szentesi Sztanó nyolcadik lett erőemelésben

Sztanó György

Az erőemelő Sztanó György nyolcadik, a sportlövő Gurisatti Gyula pedig 12. lett a riói paralimpia pénteki versenynapján.

A szinte az utolsó pillanatban kvótához jutott szentesi erőemelő nem tudott beleszólni az érmekért zajló versengésbe az 54 kilós súlycsoport 11 fős mezőnyében, 112 kilós teljesítménnyel zárt – 125 kilós egyéni legjobbjától messze elmaradva. A 128 centiméteresre nőtt magyar sportoló elsőre kinyomta ezt a súlyt, majd a 122 kiló kétszer is kifogott rajta.

A P1-es kategóriában versenyző kerekesszékes Gurisatti Gyula 558 kört ért el a légpisztoly 60 lövéses alapversenyében, ezzel két körrel lemaradt a nyolcas döntőről. Az 50 éves magyar sportoló később még két számban versenyez majd Rióban.

Joan Canellas és Mikler Roland a hét legjobbjai között

Káprázatos második félidővel 32-29-re nyert a MOL-Pick Szeged a PSG ellen a kézilabda Bajnokok Ligájában. A csapat sikere mellett két szegedi játékos teljesítményét az EHF TV külön kiemelte.