Paralimpia 2016: a szentesi Sztanó nyolcadik lett erőemelésben

Sztanó György

Az erőemelő Sztanó György nyolcadik, a sportlövő Gurisatti Gyula pedig 12. lett a riói paralimpia pénteki versenynapján.

A szinte az utolsó pillanatban kvótához jutott szentesi erőemelő nem tudott beleszólni az érmekért zajló versengésbe az 54 kilós súlycsoport 11 fős mezőnyében, 112 kilós teljesítménnyel zárt – 125 kilós egyéni legjobbjától messze elmaradva. A 128 centiméteresre nőtt magyar sportoló elsőre kinyomta ezt a súlyt, majd a 122 kiló kétszer is kifogott rajta.

A P1-es kategóriában versenyző kerekesszékes Gurisatti Gyula 558 kört ért el a légpisztoly 60 lövéses alapversenyében, ezzel két körrel lemaradt a nyolcas döntőről. Az 50 éves magyar sportoló később még két számban versenyez majd Rióban.

Korhut bombagóljával vertük Azerbajdzsánt

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte vasárnap a vendég azeri csapatot a Groupama Arénában rendezett Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, így csoportjában feljött a második helyre, és életben tartotta kijutási reményeit.