Labdarúgás: három góllal nyert a HFC Méhkeréken

Cikkünk frissítése óta eltelt 4 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

hfc_szeol_edzomerkozes02_gs

Újabb nagy arányú győzelmet aratott a Hódmezővásárhely az NB III Közép csoportban, Major László tanítványai ezúttal az újonc Méhkeréket múlták felül 4-1-re idegenben.

Az első húsz perc végéhez érkezve két alkalommal is remekül adott be jobbról Bartyik Norbert, aminek nyomán előbb Kökény Tamás, majd nem sokra rá Máté Péter is mattolta a hazaiak kapusát fejjel. (0-2) A félidő utolsó percében pedig már háromra nőtt a differencia, miután Puskás Zoltán passzolt a hálóba egy szöglet utáni kavarodás közben. (0-3) A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a játékvezető ekkorra már a lelátóra küldte Major Lászlót, a vendégek mesterét, aki a méhkerékiek időnként kifejezetten brutális belépőit tette szóvá a sporttársnál. Fordulás után a 62. percben szépíteni tudtak a Békés megyeiek Bondár Attila révén. (1-3) A 81. minutumban aztán Fábián Imre járt közel ahhoz, hogy visszaállítása a háromgólos differenciát, de miután elpöckölte a labdát Nagy Bálint mellett, a kapus durván felrúgta a támadót, akit végül mentővel szállítottak a gyulai kórházba. Az eset nyomán megítélt büntetőből Máté állította be a végeredményt. (1-4)

A HFC zsinórban második mérkőzésén ünnepelhetett győzelmet, ráadásul ezen a két találkozón összesen tízszer vette be a riválisok kapuját. Kökényék jövő szerdán az NB II-es Kisvárdát látják majd vendégül a kupában, azt követően vasárnap pedig a Szigetszentmiklós látogat Hódmezővásárhelyre.

Férfi labdarúgó NB III Közép csoport, 7. forduló:

Méhkeréki SE – Hódmezővásárhelyi FC 1-4 (0-3)
Méhkerék, 450 néző. Vezette: Nagy Norbert (Kövér Tamás, Szabó Ferenc Szilárd).
Méhkerék: Nagy – Komlósi, Vincze, Ruzsa Sz., Kristóf, Szarka (Krajcs 34′), Ruzsa Z., Bagyinszki (Kovács 64′), Knyihár (Hajdu 75′), Sztojka, Bondár. Vezetőedző: Bíró Róbert.
HFC: Bordás – Kormányos, Tóth I., Kökény, Tóth A., Máté, Végh (Fátyol 65′), Szilágyi, Bartyik N., Szabó II D. (Marton 64′), Puskás (Fábián 76′). Vezetőedző: Major László.
Gólszerzők: Bondár (62′), ill. Kökény (18′), Máté (19′, 84′ – tizenegyesből), Puskás (44′).
Sárga lap: Kristóf (33′), Bagyinszki (45′), Nagy (81′), Ruzsa Z. (88′), ill. Kökény (3′), Szilágyi (62′).

Major László: “A múlt heti hazai meccs után ezúttal idegenben is nagyszerűen játszott a csapat, teljesen megérdemelten nyertünk egy jó ellenféllel szemben. Sajnos Fábián Imrét mentővel kellett kórházba szállítani, de bízzunk benne, hogy talán nem lesz annyira súlyos a sérülése!”

Default thumbnail

Lázár: személyes sorsukról dönthetnek az emberek az október 2-ai népszavazáson + VIDEÓ