Labdarúgás: három góllal nyert a HFC Méhkeréken

2016. szeptember 18., vasárnap
hfc_szeol_edzomerkozes02_gs

Újabb nagy arányú győzelmet aratott a Hódmezővásárhely az NB III Közép csoportban, Major László tanítványai ezúttal az újonc Méhkeréket múlták felül 4-1-re idegenben.

Az első húsz perc végéhez érkezve két alkalommal is remekül adott be jobbról

Bartyik Norbert

, aminek nyomán előbb

Kökény Tamás

, majd nem sokra rá

Máté Péter

is mattolta a hazaiak kapusát fejjel. (0-2) A félidő utolsó percében pedig már háromra nőtt a differencia, miután

Puskás Zoltán

passzolt a hálóba egy szöglet utáni kavarodás közben. (0-3) A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a játékvezető ekkorra már a lelátóra küldte

Major Lászlót

, a vendégek mesterét, aki a méhkerékiek időnként kifejezetten brutális belépőit tette szóvá a sporttársnál. Fordulás után a 62. percben szépíteni tudtak a Békés megyeiek

Bondár Attila

révén. (1-3) A 81. minutumban aztán

Fábián Imre

járt közel ahhoz, hogy visszaállítása a háromgólos differenciát, de miután elpöckölte a labdát

Nagy Bálint

mellett, a kapus durván felrúgta a támadót, akit végül mentővel szállítottak a gyulai kórházba. Az eset nyomán megítélt büntetőből Máté állította be a végeredményt. (1-4) A HFC zsinórban második mérkőzésén ünnepelhetett győzelmet, ráadásul ezen a két találkozón összesen tízszer vette be a riválisok kapuját. Kökényék jövő szerdán az NB II-es Kisvárdát látják majd vendégül a kupában, azt követően vasárnap pedig a Szigetszentmiklós látogat Hódmezővásárhelyre.

Férfi labdarúgó NB III Közép csoport, 7. forduló:

Méhkeréki SE - Hódmezővásárhelyi FC 1-4 (0-3)

Méhkerék, 450 néző. Vezette: Nagy Norbert (Kövér Tamás, Szabó Ferenc Szilárd).

Méhkerék:

Nagy - Komlósi, Vincze, Ruzsa Sz., Kristóf, Szarka (Krajcs 34'), Ruzsa Z., Bagyinszki (Kovács 64'), Knyihár (Hajdu 75'), Sztojka, Bondár.

Bíró Róbert.

HFC:

Bordás - Kormányos, Tóth I., Kökény, Tóth A., Máté, Végh (Fátyol 65'), Szilágyi, Bartyik N., Szabó II D. (Marton 64'), Puskás (Fábián 76').

Major László.

Bondár (62'), ill. Kökény (18'), Máté (19', 84' - tizenegyesből), Puskás (44').

Kristóf (33'), Bagyinszki (45'), Nagy (81'), Ruzsa Z. (88'), ill. Kökény (3'), Szilágyi (62'). Major László:

"A múlt heti hazai meccs után ezúttal idegenben is nagyszerűen játszott a csapat, teljesen megérdemelten nyertünk egy jó ellenféllel szemben. Sajnos Fábián Imrét mentővel kellett kórházba szállítani, de bízzunk benne, hogy talán nem lesz annyira súlyos a sérülése!"