Női futball: büntetőkkel kapott ki a SZAK a Feminától + FOTÓK, VIDEÓ

2016. május 17., kedd
femina_szak_02

Csupán tizenegyesekkel maradt alul a Szegedi AK a Femina vendégeként a 7. helyért rendezett párharc első mérkőzésén.

A mérkőzés a Femina rohamaival kezdődött, akik az első 20 percben beszorították a SZAK-ot. Ebben az időszakban a vendégek nem nagyon tudtak kibontakozni a szorításból, de hatékonyan romboltak, így nem sokra mentek mezőnyfölényükkel, s a kapuban

Schildkraut Fruzsinának

is csak egyszer kellett közbeavatkoznia. A 20. pecben futott az első szegedi akció. Egy felívelt labdát

Szinyei Réka

magabiztosan hárította. A 26. percben is hasonló volt a forgatókönyv, de ez egy óriási kapushibának köszönhetően már góllal végződött. Szil Tünde hozta el a labdát a kezdőkörben egy szép csellel a szabálytalankodni igyekvő

Molnár Rózsa

mellett, majd egy tért ölelő indítással dobta támadásba a jobb oldalon elnyargaló Szalai Ágnest, akinek beadására Szinyei rosszul jött ki, így a továbbguruló labdát a gyorsan eszmélő

Lipták Lilla

félfordulattal ballal a hálóba lőtte. (0-1) Nem ülhetett rá a vezetésre a vendég csapat, mert egy perccel később már veszélyeztetett is a hazai együttes. Egy előreívelt labdát

Fogl Katalin

erősen lesgyanús helyzetben vehetett le a tizenhatos előterében, majd rávezette azt a kapujából kirobbanó Schildkrautra. Az elvetődő kapus mellett elhúzta a labdát, és az üres kapuba akart passzolni, azonban a visszazáró

Harcel Boglárka

a meleg helyzetben is szögletre tudott menteni. A 32. percben

Véninger Tünde

26 méteres szabadrúgásánál kellett nyújtózkodnia a szegedi kapusnak, míg a másik oldalon

Vass Noémi

bal oldali, 35 méteres szabadrúgása pattant meg a kapu előtt, amit a meglepett Szinyei csak egy hirtelen reflexmozdulattal tudott szögletre menteni. A 38. percben egy védelmi hiba miatt

Zólyomi Rebeka

csaphatott le egy szegedi labdára és egyedül vezethette a kapu felé a labdát, ám Schildkraut ismét kiváló ütemben mozdult ki és nagy bravúrral, gyors vetődéssel ki tudta tolni a jól helyezett lövést. A 40. percben a meginduló

Papp Dorinát

akasztották a kaputól 22 méterre. Szil Tünde elcsavarta a bőrt a sorfal felett, de a bal felső sarokba tartó labdát a hazai kapus bravúrral szögletre boxolta. A második félidő ismét hazai rohamokkal kezdődött, nyomott a Femina. A 64. percben Molnár Rózsa végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról. Lövése jól csapódott, de Schildkrautot a felső léc itt még kisegítette. A következő percben viszont már nem volt ellenszere! Török Kitti előtt nyílt meg a terület a középpályán egy szegedi labdavesztést követően. 28 méterről lövésre szánta el magát, a szegedi kapus pedig már nem tudta kiütni a védhetőnek tűnő löketet, így egyenlített a Femina. (1-1) A 72. percben egy bedobást követően

Szeitl Szilvia

emelte be a labdát a kapu előterébe, ahol

Fogl Katalinnak

sikerült azt a védők elől elfejelnie, azonban a kapus magabiztosan fogta a nem túl erős fejest. Két perccel később egy szögletet fejeltek ki a szegedi védők, azonban nem sokáig lélegezhettek fel, mert Molnár Rózsa visszafejelte azt a sűrűbe, ahol Szeitl Szilvia háttal állva, 8 méterről szép mozdulattal, derékmagasságból kapura tudta húzni, Schildkraut azonban a helyén volt és szögletre mentett. Fáradtak a csapatok, és egyre több lett a technikai hiba. Papp Dorina vesztett egy labdát tizenhatosának sarkán. Ezt kihasználva Molnár Rózsa azonnal megcélozta a rövid felső sarkot, lövése azonban a kapufa tetejéről az alapvonalon túlra hullott. A végén jöhetett volna a slusszpoén! A 96. percben Vass Noémi jobb oldali szabadrúgását követően Papp Dorina csúsztatta meg a labdát kapu előterében, amelyet az érkező Guth Renáta 4 méterről az üres kapuba helyezett, azonban a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. Jöhettek tehát a büntetők, hiszen a 7. helyért folyó párharcban mindenképp el kellett dönteni a találkozót. Az első három játékos mindkét oldalon hálóba vágta a labdát, a negyedik körben azonban a SZAK-nak nem volt szerencséje. Schildkraut hiába ért hozzá

Jakus Mercedes

büntetőjéhez, a labda a hóna alatt utat talált a kapuba, a másik oldalon viszont

Guth Renáta

fölé bombázott. Mivel Fogl Katalin nem hibázott, így a mérkőzés a Femina javára dőlt el. A párharc két nyert meccsig tart. A 7. helyet megszerző együttes az NB II-es rájátszás 2. helyezettjével csap majd össze az élvonalbeli tagságért, míg a 8. automatikusan kiesik a második vonalba. A SZAK és a Femina második mérkőzését szombaton 16 órától rendezik a Felső Tisza parti stadionban.

Női labdarúgó NB I rájátszás a 7. helyért, 1. mérkőzés:

1. FC Femina - Szegedi AK 1-1 (0-1) - büntetőkkel 5-3

Budapest, Budai II. László Stadion. Vezette: Kovács Máté (Szíjjártó Zsolt, Gyöngy Krisztina).

Femina:

Szinyei - Lengyel (Bernhardt Be. 70'), Jakus, Véninger, Szundi (Schnierer 37'), Molnár, Szeitl, Török, Zólyomi, Fogl, Hegyi.

Herczku István.

SZAK:

Schildkraut - Harcel, Vass, Sávai, Lévai, Guth, Szalai, Szil (Koncz 82'), Papp, Cselenák (Veress 67'), Lipták.

Cserenkó Szabolcs.

Török (65'), ill. Lipták (26').

Schnierer (38'). Herczku István:

"Abszolút nem foglalkoztunk a tizenegyesekkel, mert úgy gondoltuk - és ezt a mutatott játék és a helyzetek száma is alátámasztotta -, hogy simán kell hoznunk ezt a mai mérkőzést. Sajnos ez nem így történt, de le a kalappal a játékosok előtt, mert egy ilyen kiélezett szituációt így megoldani nem mindenki tudna. Arról tettek tanúbizonyságot, hogy átérzik a dolog súlyát, ez remélhetőleg a jövő héten is megmutatkozik!"

Cserenkó Szabolcs:

"Gratulálok a csapatomnak! Úgy gondolom, hogy a múlt héthez hasonlóan most is példaértékű volt csapatom hozzáállása. Továbbra is megvan az esélyünk arra, hogy bent maradjunk, és a jövő héten is mindent meg fogunk tenni ennek érdekében. Tudtuk, hogy a mai meccsen is javarészt védekezésre kell helyeznünk a hangsúlyt és kontráznunk kell majd, ezért megerősítettük a középpályát, meg is voltak a lehetőségeink. Sajnálom, hogy az orosz rulettben alulmaradtunk, de nem adjuk fel! Arra fogunk törekedni a hazai visszavágón, hogy még a rendes játékidőben eldöntsük a mérkőzést!"

Véninger Tünde:

"Szerettük volna a meccset 90 perc alatt eldönteni, így nem is készültünk a tizenegyesekre. Nem gondoltam volna, hogy büntetőkkel fog eldőlni a találkozó. Az első félidőben mi támadtunk, de a kapott gól megfogott bennünket és nem sikerült egyenlítenünk. A második félidőben ismét letámadtunk és ekkor sikerült is gólt szereznünk. Lényeg, hogy ha büntetőkkel is, de sikerült magunk javára fordítani a meccset!"

Veress Zita:

"Nagyon nagyot küzdött a csapat, testileg és lelkileg is mindenki odatette magát. Sajnálom, hogy nem jött össze a győzelem és a büntetőkre maradt a döntés. Ez már valahol szerencse kérdése! Mindenképp egyenlíteni akarunk a jövő héten!"