Kézilabda: jó előjelekkel várhatja a szegedi meccset a MOL-Pick Szeged

pick-veszprem21kf

A MOL-Pick Szeged remek játékot mutatva, egygólos vereséget szenvedett az MVM Veszprém vendégeként, így kedvező helyzetből várhatja majd a jövő heti, szegedi második mérkőzést.

Az idei bajnokságban nem rendeznek külön bajnoki döntőt, így a két örök rivális, a Veszprém és a Szeged az utolsó két rájátszásbeli mérkőzésen dönti el a bajnoki arany sorsát, a felek először a bakonyiak otthonában találkoztak.

Jonas Källman lerohanás utáni góljával indult a meccs, amire Renato Sulic válaszolt, de újabb két szélről lőtt góllal vezetett a Pick az első percek után. (1-3) Sőt, a meccs elején nagyon jól zárt a Szeged, hét perc után csak egy lőtt gól állt a Veszprém mellett. A folytatásban felzárkózott Xavi Sabaté csapata, de iksz csak a 22. percben, Aaron Palmarsson bombája után állt az eredményjelzőn. (10-10) Källman továbbra is remekelt, a szélső hajrában lőtt góljaival végül a szünetben is vezetett a MOL-Pick Szeged.

Maradt a szoros állás a második félidő első tíz percére is: ekkor azonban először tudott meglépni két góllal a Veszprém. Jól tartotta magát azonban a Pick, amely támadásban rendre pontos volt, hat perccel a vége előtt is csak egy volt a különbség – ezt követően azonban két gyors góllal már hárommal vezetett a Veszprém, ekkor időt is kellett kérnie Juan Carlos Pastornak. Vranjes egyből pirosat kapott, azonban az emberhátrány alatt sem roppant össze a Pick, amely a végén, 30-29-nél még az egyenlítésért is támadhatott, de az időn túli szabaddobás elhalt a falban.

A kiváló teljesítményt nyújtó MOL-Pick Szegednek így minden esélye megmaradt a bajnoki címre, amelynek eléréséhez két góllal kell majd legyőznie a Veszprémet az újszegedi sportcsarnokban.

K&H Férfi kézilabda NB I, 9. forduló

MVM Veszprém – MOL-Pick Szeged 30-29 (14-15)
Veszprém, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert.
Veszprém: Mikler – Gulyás 2, Nagy L. 5, Chema Rodríguez 1, Sulic 4, Ilics 4/2, Iváncsik G. 1. Csere: Alilovic (kapus), Terzic, Ugalde 2, Pálmarsson 5, Sliskovic 1, Nilsson 1, Lékai 3, Marguc 1. Vezetőedző: Xavi Sabaté.
Pick Szeged: Sierra – Parrondo 1, Thiagus Petrus, Blazevic, Ilyés 2, Källman 9, Bombac 8/5. Csere: Vranjes 1, Balogh 4, Robledo 2, Ancsin 1, Zubai, Mindegía 1 Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/2 ill. 5/5.
Kiállítás: 10 perc ill. 14 perc.