Hátország: dobogón a SZEOL 17 és 19 évesei

2016. május 31., kedd
labda_labdarugas_foci_mj

Az utolsó előtti fordulót játszották a csapatok a II. osztályú U17-es és U19-es labdarúgó bajnokság hétvégi fordulójában. A szegedi rangadón a Szeged 2011-nek hazai pályán sem sikerült legyőznie a SZEOL csapatait.

A három fordulós bajnokságban a sorsolás szeszélye folytán a Szeged 2011 csapatai kétszer is hazai pályán fogadták a SZEOL SC gárdáit és csak egyszer mérkőztek a csapatok a Felső Tisza-parton. Az előző négy találkozó közül a 17 éveseknél a SZEOL kétszer is fölényesen (7-0 és 6-1) nyert, míg a 19 éveseknél az első dorozsmai összecsapás gól nélküli döntetlent hozott, míg a másodikat a SZEOL nyerte hazai környezetben 2-0-ra. A hétvégi utolsó összecsapásokon érezhetően a hazaiak szerettek volna javítani eddigi nem túl fényes egymás elleni mérlegükön. A 17 évesek mérkőzése csak az első félidőben hozott szorosabb csatát. Szünet után a SZEOL gyorsan növelte előnyét és fokozatosan elhúzva ismét fölényes győzelmet aratott. A 19 évesek összecsapása a déli hőségben nagy küzdelmet hozott. Az első negyedóra gólváltását követően jól zártak a védelmek és a kevés lehetőségből egyik oldalon sem sikerült újabb találatot szerezni. A térfélcserét követően a hőség egyre inkább legyőzte a játékosokat és több lett a hiba mind a védekezésben, mind az ebből adódó gólhelyzetek kihasználásában. Egy remek kontra után

Bozóki

góljával a SZEOL jutott ismét előnyhöz, de

Szabados Dominik

két kapitális védelmi hibát kihasználva fordított. Már sokan elkönyvelték a Szeged 2011 sikerét, de három perccel a lefújás előtt a kapu előtt életveszélyes

Kiss Roland

újra megvillant és remek góllal egyenlített. Az utolsó előtti forduló egyébként véglegesen lezárta az eddig kérdéses dobogós helyezéseket, így eldőlt, hogy a SZEOL 17 évesei ezüst, míg a 19 évesei bronzérmet vehetnek át a bajnoki díjkiosztón.

II. osztály U19 dél-kelet, 32. forduló:

Szeged 2011 – SZEOL SC 3-3 (1-1)

Kiskundorozsma. Vezette: Kovács A.

Szeged 2011:

Pintér K. – Luczó Dominik, Jernei M. (Luczó Dániel 77'), Kalmár M., Keresztes R., Mannheim D., András B., Povázsai Zs. (Lajkó A. 46'), Gyuris P. (Gyémánt Zs. 62'), Vass A. (Gyuris B. 46'), Szabados D.

Vágó Mihály.

SZEOL SC:

Grund R. – Gyenizse K., Guth T., Zsilák M., Simai Z., Antalik G. (Zelman D. 62'), Tóth G. (Kovács G. 78'), Bozóki R., Papp Á., Kovács B., Kiss R.

Protity Sándor.

Szabados Dominik (72', 82'), Povázsai Zsolt (13'), ill. Kiss Roland (3', 87'), Bozóki Richárd (50').

A bajnokság élmezőnyének állása:

1. Békéscsaba Labdarúgó Akadémia „A” 82 pont/29 mérkőzés, 2. Hódmezővásárhelyi FC „A” 68/29, 3. SZEOL SC 62/29, 4. Békéscsaba Labdarúgó Akadémia „B” 54/29, 5. Szeged 2011 54/29.

II. osztály U17 dél-kelet, 32. forduló:

Szeged 2011 – SZEOL SC 1-5 (0-1)

Kiskundorozsma. Vezette: Bánáthy J.

Vecsernyés – Bárkányi Á. (Bárkányi B. 46'), Horváth A., Császár B. (Doroiman P. 46'), Kiss M., Bíró D., Bodonji R., Sarnyai D., Szanka Á. (Benkocs D. 57'), Kelemen V., Darlaczi L.

SZEOL SC:

Komár D. (Naszradi B. 46') – Balogh Á., Ádám B., Kovács P., Gyuris L. (Ménesi A. 60'), Bárány B. (Hegyesi B. 75'), Bereczki K., Skribek Á., Petőfi Zs., Kovács D. (Végh M. 72'), Dézsi B.

Buchholcz Gábor.

Kelemen Viktor (65'), ill. Bereczki Kristóf (34', 46'), Petőfi Zsombor (56'), Bárány Bence (63'), Skribek Áron (85').

1. Békéscsaba Labdarúgó Akadémia „A” 80 pont/29 mérkőzés, 2. SZEOL SC 77/29, 3. Hódmezővásárhelyi FC „A” 65/29, 4. Békéscsaba Labdarúgó Akadémia „B” 61/29, 5. Maros-menti UFC 59/29. A hétvégén mindkét szegedi együttes a Hódmezővásárhelyi FC csapataival mérkőzik. A SZEOL SC június 4.-én (szombaton) U17: 10.00, U19: 12.00 a HFC „A” csapatát fogadja a Felső Tisza parti stadion centerpályáján, míg a Szeged 2011 vasárnap a HFC „B” gárdájának vendégeként zárja a bajnoki küzdelmeket Vásárhelyen.