Kézilabda: a Békés ellen javította a csorbát az FKSE Algyő

2016. április 2., szombat

Nagy arányú győzelmet aratott a Békés-Drén ellen, így javította a legutóbbi fordulóban Szegeden történt botlását a listavezető FKSE Algyő.

Tizenhét percig igazi rangadó folyt a pályán, mindkét csapat jól védekezett, s bár hárommal is elléptek a hazaiak, 5-2-nél kimaradt az első hétméteresük, míg a vendégek a kettős emberfogásuk révén feljöttek 7-7-re. Ezután emberelőnyből ellépett az FKSE három góllal.

Raffai

pirosat kapott a 22. percben, talán kicsit túl szigorúan, majd két perc múlva a sípmesterek bebizonyították a következetességüket, mert

Kányát

is a lelátóra küldték egy hasonló esetnél. A békésiek 12 percen keresztül képtelenek voltak

Kiss Olivér

hálójába találni, aki ziccerek mellett két hetest is megfogott. 15-7 után a szünet előtti minutumban lőtték a nyolcadikat a vendégek legjobbjuk,

Horváczki Márió

révén. A fordulás után nagy harc folyt a pályán, de kevesebb kiállítással.

Dankó

mester pályára küldhetett mindenkit, s nem is kellett csalódnia. Főleg

Szepesi Dániel

Deák Tamás

hálálta meg a lehetőséget. Utóbbi hetest és ziccereket védett, mindössze két gólt kapott nyolc perc alatt. Győzelmével az FKSE Algyő tartja ötpontos előnyét a táblázat élén a második Fradi előtt. Vadkertiék legközelebb a Nyírbátor otthonába látogatnak április 16-án.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 21. forduló:

Levendula Hotel FKSE Algyő - Békés-Drén KC 28-17 (15-8)

Algyő, 200 néző. Vezette: Murvai-Buzogány László, Szilvási Gábor.

FKSE Algyő:

KISS O.- BÉLECZKI 4, SIMON 8/4, Vadkerti 3/1, Gazsó 2, Valaczkai 2, Tóth 1.

Deák (kapus), Raffai, Kocsis, Ambrus 1, Kardos 1, Molnár 1/1, Magyar, SZEPESI 3, Teimel 2.

Dankó Ervin.

Békés-Drén:

Vikor - HORVÁCZKI 8, Polgár, Cifra 5/3, Kopcsák 1, Gazsó, Herczegh 1.

Styop (kapus), Fedor, Domokos I. 1, Kánya 1, Venczel, Felföldi.

Kádas József.

6 perc, ill. 14 perc.

7/6, ill. 7/3.

Kizárva:

Raffai, ill. Kánya. Dankó Ervin:

"Először is gratulálok a csapatomnak! Tökéletesen végrehajtották a közösen megbeszélt taktika minden pontját. Egy Békést 17 gólon tartani nem kis teljesítmény. A cseréink is nagyon jól szálltak be a meccsbe. Úgy gondolom, visszatértünk az utunkra, s ezen szeretnénk tovább haladni."