Labdarúgás: három pontot ért a HFC győzni akarása a Honvéd-fakó ellen

2016. március 27., vasárnap
hfc_bekescsaba23_gs

Fordulatos mérkőzésen egygólos győzelmet aratott a kiesés elől menekülő Hódmezővásárhely a vendég Budapest Honvéd-MFA II. ellen.

A fővárosiak az első félidőben a hatszoros U21-s válogatott, korábban Ausztráliában is megfordult

Vernes Richárd

révén szereztek vezetést, amit negyedórával később

Fábián Imre

egyenlített ki harcossága jutalmaként. (1-1) Szünet után az aradi születésű

Dan-Marius Constantinescu

találatával ismét a Honvédnál volt az előny, csakhogy a játékrész derekán a csereként beállt

Szabó Dávid

két fejessel megfordította az állást, megtriplázva ezáltal szezonbeli bajnoki góljai számát. (3-2) Győzelmével az utolsó előtti HFC három pontra közelítette meg a Budafokon vereséget szenvedő Békéscsaba II.-t, illetve ötre a Paks második együttese ellen csak egy egységet begyűjtő Bölcskét.

Major László

tanítványai április 3-án a dobogóra hajtó Pénzügyőrt fogadják.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 24. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC - Budapest Honvéd-MFA II. 3-2 (1-1)

Hódmezővásárhely. Vezette: Bálint Attila (Pogonyi Ferenc, Zahorecz Roland).

HFC:

Bordás - Tóth J., Kökény, Marton, Galló (Szabó 54'), Lazinica, Szilágyi, Hauk (Dordevic 73'), Tóth A., Fábián (Mihálffy 83'), Mezei.

Major László.

Honvéd II.:

Vereckei - Mátyás (Szabados - a szünetben), Erdős, Constantinescu, Fehér, Vernes, Palmes, Prosser, Gergényi, Göblyös, Gazdag.

Simon Miklós.

Fábián (33'), Szabó D. (67', 69'), ill. Vernes (20'), Constantinescu (54').

Mezei (11'), Szilágyi (90+1'), ill. Vernes (44'), Palmes (63'). Major László:

"A mai győzelemmel kompenzáltuk a múlt heti, Bölcske elleni meccset. A futball már csak olyan, hogy meglepetések bármikor előfordulhatnak. Gratulálok a csapatnak, hiszen heten hiányoztak ma a keretből, ráadásul a kapusunk is sérülten vállalta a játékot! Ha valami, akkor ez a győzelem hitet kell, hogy adjon a srácoknak. Továbbra is megmaradt az esélyünk, hogy bennmaradjunk az NB III-ban! Ez a legfontosabb."

Nagyot küzdött a HFC a Honvéd II. ellen, amiért három pont lett a vásárhelyiek jutalma - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=622216

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 27.