Kézilabda: másodjára is legyőzte a Tatabányát a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2016. március 30., szerda
pick_tatabanya16_gs

Bár az első félidő közepén volt egy megingása a MOL-Pick Szegednek, ezt követően végig irányította a Tatabánya elleni meccset Juan Carlos Pastor együttese, amely végül öt góllal verte Vladan Matic gárdáját.

Két, rájátszásban még veretlen csapat találkozott szerdán este az újszegedi sportcsarnokban: a Tatabánya ugyanakkor három hete kikapott a Tisza partján, az ősszel viszont a korábbi szegedi kedvenc,

Vladan Matic

által irányított gárda az NB I-ben egyedüliként le tudta győzni a MOL-Pick Szegedet. A Pick teljes kerettel vehette fel a harcot ellenfelével, mindenki felépült

Juan Carlos Pastor

együttesében. A nyártól már Szegeden játszó

Bodó Richárd

gólja nyitotta a meccset, majd

Balogh

Prodanovic

gyors góljaival fordított a Pick. Szívósan tartotta magát a Tatabánya, amely többször vezetett is, sőt, negyed óra elteltével kialakult az első komolyabb különbség, amikor

Krsmancic

emberhátrányban is gólt lőtt, így 9-6-nál időt kellett kérnie Juan Carlos Pastornak. Az időkérés után négy gólt lőtt zsinórban a MOL-Pick Szeged, majd húsz percnyi játék után a kapuba beálló

Borbélynak

Mindegía

köszönt be, ezzel már kettővel vezetett a Pick. (13-11) A félidő végéhez közeledve egyre többet hibázott a Tatabánya,

Crnoglavac

fél perc alatt két ziccert is kihagyott, amit

Parrondo

büntetett meg rögtön - a helyett, hogy egy lett volna közte, megint három volt a különbség. (18-15) A szünet után egyszer még fel tudott zárkózni a kiválóan játszó Bodó hetedik gólja után a Tatabánya, (22-20) de ezt megint három szegedi találat követte, ami után már magabiztos előnyről várhatta a folytatást a MOL-Pick.

Wyszomirski

nagyon sokat segített a kapuban, több nagy bravúrja is volt a lengyelnek, miközben elöl tartották a formájukat Robledóék, így már nyolc góllal is vezetett a Szeged - végül ötgólos siker lett a vége, így a MOL-Pick Szeged ismét legyőzte a Tatabányát az újszegedi sportcsarnokban, és továbbra is hibátlan mérleggel áll a rájátszásban. Juan Carlos Pastor tanítványai legközelebb szombaton 18 órától a Csurgó vendégeként lép pályára.

K&H férfi kézilabda NB I, rájátszás az 1.-6. helyért, 3. forduló

MOL-Pick Szeged - Grundfos Tatabánya KC 37 - 32 (18-15)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

MOL-Pick Szeged:

WYSZOMIRSKI - Prodanovic 3, Blazevic, Bombac 2, VRANJES 5, Ilyés, Källman 3. Csere: Balogh 4, ROBLEDO 7, Mindegía 2, Thiagus Petrus 2, Zubai 2, Parrondo 3/2, Curuvija 2, Ancsin 2.

Juan Carlos Pastor.

Tatabánya:

Mijatovic - Szöllősi Sz., Vujovic 3/2, BODÓ 9, Krsmancic 2, Harsányi, PÁSZTOR Á. 6/2. Csere: Borbély (kapus), Dénes, Juhász 3, Díaz 2, Crnoglavac 2, Mazák 2, Törő 1.

Vladan Matic.

2/2. ill. 4/4.

2 perc. ill. 2 perc.

VÉGE60'Juhász cselei után játssza meg Mazákot, de Wyszomirski véd még egyet lábbal - ez a meccs vége, a MOL-Pick Szeged a kezdeti nehézségek után simán veri a Tatabányát, és ezzel már pozitív a mérlege az idei egymás elleni csatákat figyelembe véve - nem mellesleg továbbra is hibátlan a rájátszásban. 59'Bombac párossal ugrik fel, és lő a jobb felsőbe, 37-32. 59'Thiagus Petrus állítja meg Juhászt, majd Wyszomirski megint védeni tud! 58'Vranjes most labdához jut, egyből ki is használja, 36-32. 58'Robledo Vranjesnek szánt passza megint nem jó, majd Törő viszi végig a ziccert, 35-32 - időt is kér Juan Carlos Pastor. 57'Robledo nem találja meg a falban Vranjest. Mazák elterül a túloldalon, ez csak szabaddobás, viszont megoldják, Juhász vágja be, 35-31. 56'Bombac lövésébe beleérnek, így nem veszélyes, Harsányi mintha belement volna Vranjesbe, ennek ellenére megadják Mazák gólját, 35-30. Harsányi pont ráesett Vranjesre, ápolni kell. 55'Két perc Parrondónak, a meccs első szegedi kiállítása. Pásztor lőhet egy hetest is, elpattintja Wyszomirski mellett, 35-29. 54' Harsányi távoli lövése csúszik be Wyszomirski lábai között, 35-28. Díaz kísérletét már fogja a lengyel, de fault után maradhat a Tatabányánál a labda. 54'Robledónak van egy kis szerencséje, mert a blokkról pont Borbély mozgásával ellentétes irányba vágódik, 35-27. 53'Robledónál belemenést fújnak, így indulhat a Tatabánya, de Díaztól is elveszik. 52'Mazák ejtené át Wyszomirskit beállóból, de a lengyelnek ez ma csemege. Nem jó most a Pick támadása, Mazák pedig most megnyeri a Wyszomirski ellen vívott csatáját, 34-27. 51'Vranjest most nem tudják tartani a vendég védők, most a jobb felsőt választja, 34-26. 50'Már passzívot jeleznek a bírók, amikor a betörő Mazák ellen a fault, amiért hetest lőhet a Tatabánya: Pásztor lövéséhez ugyan lábbal hozzáér Wyszomirski, de becsorog, 33-26. 49'Juhász talpról lő a bal alsóba bal átlövőből, 32-25. Megint jó a Bombac-Vranjes összjáték, utóbbi ismét gólt tud lőni ebből, 33-25. 48' Bodó lövése most nem talál utat a kapuig, ellenben Thiagus Petrus előtt van terület, futtából lő Borbély kapujába, 32-24. 47'Juhász szépít az időkérés után, 30-24. Bombac bejátszását Vranjes szedi össze, és dobja a léc alá, 31-24. 46' Crnoglavac átlövését fogja Wyszomirski, majd Curuvija egy remek cunderrel talál be, 29-23. Wyszomirski megint véd, remekül játszik a lengyel is - Bombac pedig a meccsen először végig tudja vinni, 30-23 - időt kér a Tatabánya! 46'Robledo most a kapu közepébe lő kintről, Borbély nem erre számított, 28-23. 45'Ancsin passza nem jó vissza, viszont Vujovic annak ellenére, hogy egy méteren belül senki sincs mellette, kihagyja a ziccert, Wyszomirski óriásit védett. Ancsint is ápolni kell. 44' Bodó kintről ismét eredményes, 27-23. 43' Bodó megint betalál, 26-22 - csak így játsszon majd Szegeden is. Ancsin megint elengedi, de Borbélyról kijön, viszont Zubai tudja összeszedni, és másodjára már a kapus is tehetetlen, 27-22. 42'Crnoglavac varrja fel a felső sarokba a jobb szélről, 25-21. Ancsin válaszol egy szaggatottról a kapuba küldött bombával, 26-21. 41'Ancsin hámozná át magát, de Bodó megállítja. Zubai háttal a kapunak, a földön fekve is lő, ha kevéssel is, de mellé, viszont marad a Picknél - de csak eddig, majd az eladott labdát Prodanovic szerzi vissza, Ancsin pedig gólra váltja, 25-20. 41'Crnoglavac átlövését spárgázza ki Wyszomirski, bravó! 40'Jó a sánc ismét, a sarokból folytathatja a Tatbánya. Bombac remekül indítja Prodanovicot, aki Borbély lába alatt bepattintja, 24-20. Időt kér a Tatabánya. 39' Robledo ellen védekezik a hatoson belül Katzirz, ez hetes. Parrondo végzi el ismét: hozzáér ugyan Borbély, de nem tudja megfogni, 23-20. 39' Bodó rég szólt hozzá, most megteszi, belövi a hetedik gólját, 22-20. 38'Robledo megint, neki nagyon megy a szünet óta, 22-19. 37'Borbély elkapta a fonalat, Robledo lövésénél is jól lépett oda. Szépen lehúzzák most Pásztornak a szélre, aki a kapu bal oldalába lő - visszajön kettőre a Tatabánya, 21-19. 37' Ancsin engedi el test mellől, de ezen is rajta volt Borbély. Bodó lő csúnyán a kapu fölé kintről. 36' Ancsin megy fel a kilencesről, de ezt Borbély oldalra tolja. Pásztor Wyszomirski feje fölött lő a kapuba, 21-18. 35'Crnoglavac nem tud lőni a sánc mellett, de maradhat a Tatabányánál. Díaz indul meg, a hatosról pattintja a hosszú sarokba, 21-17. 34'Robledo előtt van hely lőni, ezt ki is használja, és a bal alsóba lő a szaggatottról, 21-16. 33'Krsmancic osztja le pattintva Szöllősinek, de Wyszomirski mutat be egy remek védést. Egy megszerzett labda után Pásztor dobja be a ziccert, ez az első vendég gól a szünet óta, 20-16. Krsmancic marad lent, őt is ápolni kell. 32'Curuvija is feliratkozik a gólszerzők közé, 20-15. 32'Díazt fogja meg Zubai, majd ismét jól zár a szegedi fal. Díz elcsúszik a labdával, ami a Szegedé lesz. 31'Robledo talpról lő egy nagy gólt a kilencesről, 19-15. Mindegía marad lent egy ütközés után, gyorsan jön a segítség a kispadról. 31' A Pick kezdte a második félidőt. SZÜNET30'Még néhány másodperc: nem állítják meg azonban a bírók az órát, így lejár az első félidő, időn túli szabaddobással zárul a meccs, Vladan Matic a pályára rohan leteremteni az övéit, hogy miért nem lőttek hamarabb. Crnoglavac a blokkba vágja a szabadot - ezzel ér véget az első félidő, amelyet háromgólos előnnyel zár a MOL-Pick Szeged. 29'Megint Vujovicnak a húzás a szélre, most a rövidbe pattintja, 17-15. Mindegía elpasszolja, azonban Crnoglavac fölélövi a ziccert! Megint hiba a támadásnál, megint Crnoglavac ziccerig - ez is kimarad!!! Parrondo zárja le végül ezt a rohanást, 18-15. 28'Balogh visszahúzott átlövése a felső lécről vágódik fölé, majd Källman állítja meg Díazt. Jól zár most a szegedi hatosfal, a megszerzett labda után Mindegía ziccere azonban a gólvonal elé pattan a sporik szerint. 28'Vujovic ezt szépen, pontosan lőtte a szélről, a jobb felsőben kevés hely maradt, 17-14. 27' Megint rendezetlen a vendégek védelme, ezt Källman használja ki, 17-13. 26' Baloghnál nincs fault, ezen talán még Harsányi is meglepődik, mert nem indítja el a kontrát - az eladott labdánál Robledo viszont sípszóig játszik, és bevágja a rövidbe bal kettőből, 16-13. 25' Kínai a Tatabányától, de Vujovic kezéből kicsúszik a labda: Wyszomirski indítja a meginduló Källmant, aki a léc alá dobja a ziccert, 15-12. Crnoglavac szépet, 15-13. 25'Balogh talál egy kis helyet két ember között, majd becsorog a labdája, ismét kettő közte, 14-12. 24'Crnoglavac pattintja mellé, de hetest ítélnek a sporik: Vujovic a jobb felsőbe vágja, 13-12. 23' Wyszomirski most megfogja Bodó átlövését, majd Mindegía villámgyorsan végigviszi, és felavatja Borbélyt, 13-11. 23'Robledo átlövése is bent van, 12-11. Kapust cserél a Tatabánya. 22'Jó a sánc, de Wyszomirski már nem tudja megmenteni, a sarokból folytatja a Tatabánya. Díaz küzdi be magát a hatosra, majd pontos is a lövése, 11-11. 21'Mindegía lövését most blokkolják, így megvan Mijatovicnak. Szerzett labda, Thiagus Petrus mehet ziccerig, a kapus lába alatt értékesíti pattintva, 11-10. 20'Bodó varrja fel a léc alá a szaggatottról kissé kisodródva, 10-10. 19' Crnoglavac lő kapu mellé talpról, majd Mindegía test mellől pontosan a jobb alsóba tüzel, 10-9. 18' Eladott labda után Källman indulhat - nem hibázik ziccerben, a léc alá bombáz, 9-9 ; időt kér a Tatabánya! 18'Kiegészül a Tatabánya. Bodó először ront kintről, Wyszomirski most olvasta lövését - Zubai pedig elszakad védőjétől, és gólt lő a hatosról, 8-9. 17' Baloghot állítják meg szabálytalanul ziccerben, hetes a Picknek: Parrondo lövi az első szegedi büntetőt, szépen megtáncoltatja Mijatovicot, majd be is lövi, 7-9. 16' Vranjest látják szabálytalannak, jöhet megint a Tatabánya. Krsmancic lövi ki a bal alsót, emberhátrányban lő gólt a vendég együttes, így 6-9-nél időt kér Juan Carlos Pastor. 15'Mindegía passzát nem tudja összeszedni Vranjes, de csak azért, mert visszarántották - Dénes ki is áll két percre. 14' Katzirz kap sárgát, majd Bombac bejátszását füleli le Pásztor, aki begyalogol vele, 6-8. 14' Balogh is zárkózik hozzá, ismét egy talpról ellőtt labda, amivel szemben tehetetlen Mijatovic, 6-6. Bodó ismét, egyelőre nagyon megy neki, 6-7. 13'Bodó megint megcsinálja kintről, negyedjére eredményes átlövésből, 5-6. 12' Vranjes ziccerben beállóban: bepattintja Mijatovic mellett, 5-5. 12' Négy perce nincs gól a meccsen: ezt Krsmancic töri meg betörése után, megint vezetnek a vendégek, 4-5. 11'Krsmancic talpról lő tíz méterről, de jó a blokk vele szemben. Bodó keresztpassza pontatlan, ezt Bombac szerzi meg. Ilyés előtt van egy kis hely, de Mijatovic mellett ez most nem fért be. 10'Már fent a bírók keze a vendégek támadásánál, lőniük kell: Bodót megfogja Prodanovic, amiért sárgát kap. Még mindig támad a Tatabánya: Vujovic úgy ér földet, hogy nem lő kapura - viszont támadófaultot fújnak a túloldalon. 9'Prodanovic ezt most túlhúzza a szélről, persze most jóval kevesebb helye is volt. Ez is kapufa, Katzirz átlövését tolja a lécre Wyszomirski. 8'Pásztor találja telibe a kapufát a jobb szélről, majd eladja a labdát a Pick támadásban: Harsányi lerohanása után Katzirz lőhet ziccert, de WYSZOMIRSKI LÁBBAL VÉD! 7'Balogh megy fel a szaggatottról, és visszahúzza a bal alsó felé, Mijatovic csak beljebb segíteni tudja, 4-4. 6' Szép kínai a Szegedtől, de Bombac fölélövi. Källman jön ki zavaróban védekezni, majd Krsmancic ellen hatékony a zárás. Bodó megy fel megint, ez is bent, a harmadik gólja, 3-4. 5' HETES! A meccs első büntetőjét a vendégek lőhetik, Vujovic áll oda, bepattintja Wyszomirski támaszkodó lába mellett, 3-3. 4'Nem siet a támadásnál a Pick, amely széthúzza a falat: Bombac visszateszi Källmannak, viszont Mijatotiv védi lövését. Wyszomirski sem marad le a kollégájától, Szöllősi ziccerét védi lábbal beállóból. 3' Vujovic próbálta a bal szélről a rövidbe lőni, de Wyszomirski mellett nem tudta ellőni. Prodanovic lemásolja az előző szituációt - csak most ő a rövid alsót megtalálja, 3-1. Bodó betörése után szépít középről, 3-2. 2' Prodanovic marad üresen a szélen, aki nem hibázza el ziccerét, fordít a Pick, 2-1. 2' Az első szegedi lövés a kapufáról vágódik vissza, majd Balogh test mellől lő Mijatovic kapujának bal alsó sarkába, 1-1. Szöllősi vonalra lép. 1' A vendégek kezdték a meccset. Bodó Richárd átlövésével meg is szerzik első góljukat, 0-1. 17.47 - A szegediek kerete ezúttal teljesnek mondható: visszatért a sérüléssel bajlódó csapatkapitány, Zubai Szabolcs is, ahogyan ott lesz a kapuban José Manuel Sierra is, valamint Marko Curuvija szintén a nevezettek között van. 17.41 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdetét veszi a Pick és a Tatabánya bajnokija: idén már harmadjára találkozik egymással a két együttes, másodjára Szegeden. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Két, a felsőházi rájátszásban még hibátlan együttes találkozik szerdán este az újszegedi sportcsarnokban, hiszen a MOL-Pick Szeged és a Tatabánya is mindkét eddigi mérkőzését megnyerte az NB I alapszakaszát követően. A Vladan Matic által vezetett együttes az a csapat, amely eddig egyedüliként le tudta győzni a Picket a hazai terepen, ezért a vereségért kereken három hete visszavágtak Zubai Szabolcsék, akik így egy újabb sikerrel pozitívra változtathatnék idei mérlegüket a Bányásszal szemben. A szegediek majd' egy hónapra elbúcsúznak a meccs után a hazai közönségtől, hiszen ezt követően legközelebb csak április 23-án játszik majd az együttes - persze addig sem fognak tétlenkedni Juan Carlos Pastor tanítványai, hiszen a hétvégi, csurgói bajnoki után április 16-án és 17-én a Magyar Kupa négyes döntőjében szerepel a gárda.

KÉZIFANOK! Ma este a Tatabányát fogadja a Pick - a 18 órától kezdődő meccset ÉLŐben közvetítjük ITT: http://szegedma.hu/?p=622448

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 29.