Vízilabda: szoros vereséggel kezdte a Szeged a középszakaszt

2016. február 24., szerda
tiszavirag_ftc_mj-19

Kiélezett mérkőzésen egygólos vereséget szenvedett a Contitech Szeged Diapolo a FTC vendégeként a középszakasz első fordulójában.

Palotás Gergely

is szerzett egy akciógólt, azaz már a vendégeknél volt az előny!

Varga Zsolt

csapata következett (

Aidan Roach

Marko Cuk

), újfent hazai előny állt a népligeti táblán, ám a szegedi

Varga II Zsolt

egyenlített. És így ment tovább... 7–5-nél két góllal, aztán rendre egy találattal álltak jobban a zöld-fehérek, ám a csongrádiak mindig képesek voltak egyenlíteni. A kapusoknak nem sok babér termett, a lövések zömmel jó helyre mentek, élvezetes volt a csata. A negyedik negyedben 10–10 után két Fradi-gól következett: Swift centerből talált be, a Szeged kihagyott egy fórt, majd

Manhercz Ádám

lövését védte a belelendülő

Vogel Soma

, hogy aztán

Marko Avramovic

villanjon. 5.16 volt hátra, a mérkőzés addigi történései alapján nem sokan számítottak arra, hogy már csak egy gól esik. Pedig így történt, s az is csupán két másodperccel a vége előtt

Sedlmayer Tamás

ötmétereséből (

Sánta Dániel

harcolta ki). Hiába lőttek többet is a szegediek, Vogel elkapta a fonalat, és a hazai védelem is állta a sarat, így egy gólt megőrizve előnyéből nagyon fontos három pontot szerzett a Ferencváros, amelyben Marko Cuk négy gólig jutott.