Kosárlabda: esélyt sem hagyott a Sopron a Szedeáknak + FOTÓK

2016. február 6., szombat
szedeak_sopron017kf

Egyetlen percig sem forgott veszélyben a Sopron győzelme Szegeden. A Szedeák nem tudta megnehezíteni november óta veretlen riválisa dolgát.

Katasztrofálisan indult az összecsapás hazai szempontból, miután a szegediek az első hét perc végéig nem tudtak a kosárba találni. Eközben a Sopron neve mellett bőszen gyűltek a pontok, amit három tripla is megalapozott, így

Andrija Ciric

két sikeres büntetője után 2-17 állt az eredményjelzőn. A folytatásban aztán beindultak a távoli dobások mindkét oldalon, így az első negyed végére érdemben nem nőtt, de nem is csökkent a különbség. (14-30) A játék képe a második felvonásra sem változott: a Sopron szellemes, zökkenőmentes támadójátékkal szakította le magáról mind inkább a nem túl erős dobószázalékot felmutató Szedeákot. A vendéglátóknál ezúttal hiányzott, hogy egy-egy játékos időről időre a hátára kapja a csapatot, igazán kiemelkedőt az első félidőben senki sem tudott nyújtani. A szünetet követően 29-52-ről folytatták a felek, a látogatók pedig hamar döntésre vitték a még esetlegesen fennmaradó kérdéseket, hiszen a Szeged a harmadik felvonást még inkább elvesztette, mint az elsőt. A kék mezesek továbbra is lelkesen dobálták a trojkákat, a Lazic-legénység pedig sem dobószázalékban, sem a helyzetek kialakításában nem tudott megújulni. Az utolsó játékrész már csak formalitásnak bizonyult,

Sabáli Balázs

edző például még azt is nyugodtan megléphette, hogy az utolsó percekre a második sorát küldi fel a parkettre. Az előzetesen is esélyesebbnek tartott Sopron végül 102 pontig jutott, és még mindig őrzi november óta tartó veretlenségét. A Szedeákra legközelebb újabb rendkívül nehéz feladat vár, hiszen szerdán a második helyezett Atomerőmű SE látogat az újszegedi sportcsarnokba.

Férfi kosárlabda NB I/A, 17. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Sopron KC 60-102 (14-30, 15-22, 12-30, 19-20)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Papp Péter, Török Róbert, Gál János.

Szedeák:

Moravcsik 2, Ciric 8, Molnár A. 4, Armelin 16/6, Vette 21/9.

Kiss 3/3, Juhos 6, Vágvölgyi.

Nikola Lazic.

Sopron:

LAROCHE 7, RANCIC 21/15, Dénes 9/9, TIGGS 18/3, Tóth 14/3.

Molnár M. 6, Ruják 9/3, Takács 7/3, Bán 6/6, Kántor, Élő 5.

Sabáli Balázs. Nikola Lazic:

"Amilyen rosszul kezdtünk, úgy is folytattuk. A Sopron minden tekintetben felülmúlt minket."

Sabáli Balázs:

"Ezek a kötelező győzelmek a legnehezebbek, ezért igyekeztem mentálisan felkészíteni a csapatot. A mai játékunk kapcsán összességében nem tudnék negatívumot felemlegetni."

VÉGEIV. negyed 60-102 (14-30, 15-22, 12-30, 19-20) 40' Vette trojkája kipörögne, de Juhos besimogatja a gyűrűbe, 60-101. Tizenhárom másodperc még hátra, amikor Élő büntetőzhet: a másodikat bedobja, 60-102. Ez a vége. 39' Vette küzd meg centerben: kosara mellé egy büntetőt is összehoz. Az is bent, 58-99. Bán bejátszásából Élő viszi 100 fölé a Sopront. 58-101. 38' Armelin szépen tör be, legalább olyan szépen is ejt a kosárba, 55-99. 37' Élő szerzi első pontjait egy lepattanót visszadobva, 52-99. Clayton Vette büntetőből szépít, 53-99. Kiss Zsolt helyén érkezik Vágvölgyi Ákos a Szedeákba. 36' Ruják közelije után Armelin másodjára dobja be Vette lecsorgó távoliját. 52-97. Vastapssal köszönti Ciricet a hazai közönség, amint Juhos váltja csereként. Hiába a rossz eredmény, a szegediek ilyenkor sem pártolnak el kedvenceiktől! 35' Vette ezúttal a palánk alól eredményes, 48-92. Takács hárompontosával 48-95 az állás. Moravcsik játssza meg Vettét centerben, az amerikai pedig nem hibázza el a lehetőséget, 50-95. 34' Molnár Márton köszöni a gólpasszt, nagyon egyedül volt centerben. 43-89. Vette enged el egy jó hármast, 46-89! Bán a második tripláját süllyeszti, 46-92. 33' Molnár András trojkája nem talál be, ahogy Ruják fineszes alsó tartásos dobása sem. 32' Ruják szór egy triplát, a tizenegyediket a Sopronnál. 43-87. 31' Zúg a vastaps, ezért jár is: Armelin csíp el egy rossz passzt, aztán zsákolással fejezi be a futást, 43-82! Tóth is zsákol egyet, 43-84. III. negyed 41-82 (14-30, 15-22, 12-30) 30' Molnár András sikeres büntetőivel nyílik az utolsó perc a negyedben, 41-82. Kiss ZSolt hármasa egy hajszállal rövidebb a kelleténél, aztán Rancic hagyja ki az utolsó dobást. 29' Molnár Márton két embert ver meg egyszerre centerként, 39-79. Az imént beállt Bán Tibor is megszerzi első pontjait, rögtön egy triplával. 39-82. 28' Tiggs után Molnár talál be, majd Armelin megy végig egy labdaszerzés után, 39-77. Időt kérnek a soproniak. 27' Molnár Márton eredményes centerből, nem tudják elnyomni, 35-75. 26' Tiggs közelről, Rancic távolról talál a kosárba, 35-71 az állás, amikor Lazic edző időt kér. Ciricre jön ki a figura, triplája gyűrűt sem talál. Takács gyűjt be egy lepattanót, aztán be is dobja sebtében, 35-73. A soproni szurkolók énekelnek, nekik szép ez a nap. 25' Tóth trojkája kipattan a gyűrű tövéről, majd Molnár adja el a labdát egy alapvonali bedobásnál. AZ est folyományaként Rancic talál be. 33-66. Tiggs faultja után Ciric büntetői: mindkettő a helyén, 35-66! 24' Laroche elindul oldalról, Armelintól kap egy vétlen taslit. Larocha aztán Moravcsikkal is ütközik, ezért már megkapja a büntetőt: mindkettő bemegy, 31-64. Armelin kap tapsot, szépen ment egy egy ütemváltással palánkig, 33-64! 23' Moravcsik nem tud kinek passzolni, így hát elvállalja a hármast, de nem jön be neki a húzás. Tiggs fut egy félkört az alapvonalig, visszapasszát Tóth teszi a gyűrűbe. 31-62. 22' Gyors lerohanás végén Rancic eredményes, 31-57. Tóth nyer különcsatát Armelin ellen, kosarat dob és még büntetőzhet is. Az is bent, 31-60. 21' Dénes kimaradt triplája nyitja a harmadik negyedet, majd Moravcsik tör be agilisan, 31-52! Tiggs szór egy trojkát a sarokból, 31-55. II. negyed 29-52 (14-30, 15-22) 20' Rujáké sem különb, más kérdés, hogy már a vonalon belül állt... 29-51. Laroche mutogat a társaknak, aztán hirtelen elindul Molnár faultolja, jöhetnek a büntetők: csak az első megy be, de így is 29-52 az állás az első negyed végén. 19' Vette hiába reklamál, Tiggs büntetőzhet egy fault után. Közben van időnk leírni egy beszédes adatot: 10-22 a begyűjtött lepattanók aránya. Szóval Kevin Tiggs a porondon: egyet bedob, aztán megint egyet, 26-49. CLAYTON VETTE! Nagyon szép mozdulattal szór be egy hármast középről, 29-49! 18' Takács kimaradó triplája után Moravcsik lódul meg a lepattanóval, meg sem áll a palánkig, ahol Vettét szolgálja ki, 24-45! Ezúttal a soproniak kérnek időt. Laroche a sarokból céloz, Moravcsik jól zavarja ugyanakkor. Vette előtt marad ki egy lehetőség, válaszul Tiggs eredményes a túloldalon, 24-47. Vette talál be közelről, 26-47! 17' Ciric nagyot küzd a palánk alatt egy kosárért, össze is jön neki, 22-45! 16' Ciric beleszalad a blokkba, a túloldalon pedig Rancic triplázik. 20-43! Labdaszerzésből Tiggs indul egyedül, zsákolással hozza meg a vendégek szurkolóinak hangját. 20-45. 15' Kiss Zsoltnak nincs szerencséje egy sebtében eldobott trojkával, Juhos viszont begyűjti a lepattanót, majd két passzal később már ő szerez pontot, 20-38! Ruják eredményes egy betörés végén, 20-40. 14' Juhos előtt marad ki egy helyzet, majd Kiss faultjába szalad bele Tiggs. Lazic mester ismét időt kér. Ciric kezére ütnek rá: egy büntetőt bedob, meg még egyet, 18-37! Tiggs is rögzített szituációból célozgathat: a második megy be neki, 18-38. 13' Armelin szabadon dobhat középről - triplakísérlete a gyűrű tövéről pattan vissza a mezőnybe. RUják szélként süvít át a szegedi védelmen, Juhos sem tudja megállítani, 16-34. ARmelin is hasonlóval próbálkozik ,de a közeli dobása nem gördül át a gyűrűn. Dénes csont nélkül vágja be a harmadik trojkáját, 16-37. 12' Juhos éles szögből szór be egy középtávolit, 16-32! Kiss próbálkozna a sarokból, de belenyúlnak a dobásába. 11' Moravcsik bejátszása után Tiggs lopja le a labdát Vette kezéről. Tiggs aztán bemutat egy mesteri betörést is, 14-32. I. negyed 14-30 10' Dénes a második kísérletéből a harmadik tripláját szórja, 11-30. Kiss Zsolt is a névjegyének számító távolival iratkozik fel a pontszerzők közé - 14-30! 9' Vette kozmetikáz egy trojkával, a túloldalon pedig Laroche megy egy betöréssel kosárig. 8-27. Armelin újabb hárompontosával 11-27! 8' Armelin, na végre! Az amerikai trojkájával 5-20 az állás! Rancic... Előbb egy közelit, majd egy hármast ius bevág, 5-25. 7' Dénes blokkolja a betörni próbáló Ciricet, majd a túloldalon Tóth trojkája zörgeti a hálót. 0-17. Érkezik Kiss Zsolt a pályára, majd Ciric szerzi meg a hazaiak első két pontját büntetőből. 2-17. Rancic triplával válaszol, 2-20. 6' Dénes ereszt el egy jó triplát oldalról, nem jutott rá ember. 0-14. Abszolút rövidzárlat: Ciric a gyűrűt sem találja a sarokból. 5' Armelin faultja után Tiggs büntetőzhet: egy bent, meg még egy. 0-9. Lazic mester időt kér. Moravcsik elvállalja a hármast, sajnos nagyon rövidre sikerül neki, a gyűrűig sem megy el. Laroche bekígyózik a védelmen át, aztán ponttal fejezi be a szólót, 0-11. 4' Vette óriásit küzd a saját palánkja alatt Laroche és Tóth ellen, de végül ő nyer. Hiába, mert nem sokkal később Rancic elsüllyeszti az első trojkát. 0-7. 3' Moravcsik eddig nagyon lelkes, kétszer is megpróbál labdát szerezni, mindkétszer csak egy kis szerencse kéne neki. Ciric triplázni próbál, de nem jár sikerrel. Lepereg az első három perc szegedi kosár nélkül. 2' Ismét zúg a taps, Moravcsik csen el egy passzt, majd menne Molnárral párban, de a társat faultolják. Sajnos mindkét büntető kimarad. Laroche ad egy felhőpasszt Tóth Gergelynek, a center pedig be is vágja a lehetőséget, 0-4. 1' A Sopron hozza el a labdát, Tóth pedig az első kosarat is bedobja, 0-2. Az első szegedi dobás kimarad, utána viszont Moravcsiknak jár a taps egy gyönyörű blokkolásért. 17.57: Zajlik a főszereplők bemutatása a sportcsarnokban, a szegediek névsorát Moravcsik Áron nyitja. Valószínűleg a kezdőcsapatét is ő fogja - Jereminov hiányában kulcsszerep juthat a tavaly nyáron igazolt játékosnak a mai meccsen. 17.53: Bár Mike kiesett a sorból, fiatalokból így sincs hiány a hazai meccskeretben. Meleg Károly, Bonifert Bendegúz, Csányi Dávid, Vágvölgyi Ákos és Perényi Domonkos is kész beszállni a játékba, ha Lazic mester int nekik. 17.50: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok már a bemelegítés utolsó mozzanatait végzik. Sajnos újabb negatív hírről kell beszámolnunk, azon túl ugyanis, hogy Branko Jereminov a szezon teljes hátralévő részére kidőlt, ezúttal ott ücsörög mellett a kispadon szintén civilben Mike János is. A saját nevelésű irányító jobb bokáját hatalmas jeges zacskó hűti, azaz a mai napon ő sem lehet a társak segítségére. Ott dobálgat viszont a parketten a Juhos Levente, Chip Armelin páros, az ő visszatérésük sokat lendíthet a Szedeák győzelmi esélyein. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. február 6.