Vízilabda: ráijesztett a Szolnokra, de kikapott a kupa elődöntőjében a Szeged

2015. december 12., szombat
szeged_szolnok04_gs

Bár az utolsó negyed előtt egyetlen találatra zárkózott fel, végül néggyel kapott ki a Szeged Diapolo a Szolnok elleni kupaelődöntőben.

A címvédő a tavalyi szezont megelőzően sorozatban háromszor győztes Szeged ellen – ez volt a déli menü a BENU Magyar Kupa négyes döntőjének első elődöntőjében. A két csapat kedden a

bajnokságban is összecsapott

, akkor tíz góllal nyert a bajnok és kupagyőztes Dózsa, most is ők voltak az esélyesebbek - írja a

waterpolo.hu

.

Decker Attila

kezdett a szolnoki kapuban, ahogyan kedden is, azt hallhatta a kezdő sípszó után, hogy Egerbe is megérkezett a hangos, lelkes szegedi keménymag.

Madaras Norberté

volt a hétvége első gólja, akciógól volt, a szegediek elvesztették a labdát az első két támadásuknál. A harmadiknál emberelőnybe kerültek, de

Sedlmayer Tamás

a kapufára lőtt.

Varga Péter

előzetesen azt mondta, védekezésben kell feljavulnia a csapatnak a bajnokihoz képest, nagyjából ez rendben is volt a szombati mérkőzés elején (bár

Aleksic

is szép gólt lőtt), támadásban viszont nem volt elég pontos a társaság. A 7. percig kellett várni első góljukra, akkor

Pellei Frank

emberelőnyből talált be (2-1). Sőt, szinte nullánál járt a szolnokiak támadóideje ezután, így az egyenlítésért támadhatott a Szeged. Ez nem jött össze, sőt, még

Varga Dénes

megkapta elöl, de a csavarját kitolta

Meixner

.

Aaron Younger

fórgóljával növelte előnyét a Szolnok a második negyedben, ő háromszoros szegedi kupagyőztesnek mondhatja magát a múltból. Támadásban továbbra sem tudott kibontakozni a Szeged, ez persze a szolnokiak védőmunkáját is dicsérte, Madaras Norbert a negyedik percben szerzett labdát például, a megúszás után jött az emberelőny. No, és egy időkérés, ami után Varga Dénes egészen könnyen lőtt gólt, először vezetett három góllal a címvédő, a második negyed 5. percében.

Chilkó

vette aztán észre remekül

Semant

, középen érkezett és egy ütem után szépített a süllyedő Decker Attila fölött (4-2). A 7. percben aztán jött egy újabb szegedi gól (de már 5-2 után),

Kiss Csaba

5 méterest lőhetett, azt védte Decker, de a kipattanót a szegediek hatosa már belőtte. Younger azonnal reagált, a szolnokiak, ha odafigyeltek, azonnal válaszoltak az ellenfél igyekezetére. És továbbra is jól védekeztek, ami jó alapot adott arra, hogy a félidőre stabil legyen az előnyük. 6-3-as vezetést jelentett ez. A fordulás után az egész meccsen jól védő Meixner Marcell mutatott be két bravúrt emberhátrányban, Younger és Madaras lövését tolta ki. Chilkó Márton szerencsés gólja jött ezután, becsorgott a labda Decker kezei alatt, becsülettel tartotta magát a Szeged. Sőt, rendre támadhatott a mínusz egyért. A harmadik negyed 6. percében Younger sérült meg, állt a játék, majd emberelőnyből

Manhercz Krisztián

csak megdobta azt a gólt, amely izgalmassá tette a mérkőzést, 6-5!

Cseh Sándor

időkérése után Chilkó szerzett labdát, de

Varga II Zsolt

eladta, ezt bánhatták a szegediek. A negyed utolsó percéhez érve Varga Péter kért időt, kétszer is támadhatott még az egyenlítésért a Szeged. Nem jött össze, de a Szolnoknak sem az utolsó pillanatok emberelőnye, azt a kapufára lőtte Varga Dénes. Gól nélkül zárta a harmadik negyedet tehát a Dózsa. A negyedik negyedben abban bízhatott a Szeged, hogy még egy lapáttal rá tud tenni a támadásai hatékonyságára, de ez nem sikerült az elején. Többször is lövés nélkül ért véget az akció. A másik oldalon viszont

Zivko Gocic

góljával, legalábbis az emberelőny (a harmadik negyed 0/3-ához képest ez szolnoki fejlődés), megint kettővel ment a Cseh-csapat. 7-5-nél emberelőnyben adta el a labdát Sedlmayer Tamás, majd Chilkó lőtt Decker Attilába, két és fél perc maradt a meccsből.

Kis Gábor

döntötte el a meccset 1:41-gyel a vége előtt lőtt félcsavarjával. Döntőben a Szolnok, amely így megvédheti címét, míg a Szeged számára véget ért a kupasorozat, miután bronzmérkőzést nem rendeznek.

Férfi vízilabda Magyar Kupa elődöntő:

Szolnoki Dózsa-Közgép - Szeged Diapolo 9-5 (2-1, 4-2, 0-2, 3-0)

Eger, Bitskey-uszoda. Vezette: Marosvári Attila, Németh András.

Szolnok:

Decker - Madaras 1, Vámos 1, Mezei, Varga Dé. 1, Mitrovic 1, Jansik.

Gocic 1, Fülöp, Aleksic 1, Younger 2, Varga Dá., Kis G. 1.

Cseh Sándor.

Meixner - Kiss Cs. 1, Sánta, Sedlmayer, Kunac, Manhercz K. 1, Manhercz Á.

Pellei 1, Palotás, Seman 1, Varga II Zs., Chilkó 1.

Varga Péter.

Emberelőny:

10/4, ill. 9/2.

Ötméteres:

-, ill 1/0.

Megrángatta az oroszlán bajszát a Szeged, de a bravúrhoz, ezáltal a döntőhöz ez is kevésnek bizonyult - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=595957

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 12.