Vízilabda: nem tudta megállítani a Szolnokot a Szeged Diapolo

2015. december 8., kedd
szeged_szolnok02_gs

Nem borult a papírforma a Tiszaligetben: a címvédő Szolnok magabiztosan húzta be a kedd esti bajnokit a Szeged ellen.

Az eltiltott

Aljosa Kunac

, valamint a betegséggel küszködő

Varga II Zsolt

nélkül utazott el Szolnokra a Szeged Diapolo.

Mitrovic

Madaras

lövései után kettő-nullra vezetett a Szolnok, majd a negyed felénél

Seman

előbb szépített,

Sedlmayer

pedig kihasználta az emberelőnyt, és ezzel bő két perccel a negyed vége előtt eltüntette a kétgólos hátrányt. (2-2) Mitrovic újabb találatára még válaszolt a Szeged Manhercz Krisztián távoli bombájával, de a negyed utolsó percére visszaállt a kétgólos különbség

Aleksic

ötméteresének, majd kihasznált fórjának köszönhetően. (5-3) Nagy védésekkel indult a második negyed:

Meixner

Decker

is bemutatott egy-egy bravúrt, majd

Gocic

szerezte a második nyolc perc első gólját, amivel először volt három közte. Tovább tartott a szolnoki lendület, ráadásul a szegediek emberelőnyben sem tudták bevenni az egyre inkább magára találó Decker kapuját, így 8-3 volt a nagyszünetben. A harmadik negyed közepéig kellett várni az újabb szegedi gólra: ám addigra további hármat tett hozzá az addigi nyolchoz a nem lassító Szolnok. (11-4) A szünet után alaposan megrázta magát a Szolnok: hétszer is betalált a címvédő, amelyet nem tudott megállítani a Szeged Diapolo. Az utolsó negyedre már eldőlt a meccs, amiben bár próbálkozott a Szeged Diapolo, és végül egy ikszet elcsípett zárásként, és így tízen belül maradt, de a vereséget nem kerülhette el. A két csapat szombaton ismét találkozik egymással, az egri Magyar Kupa négyes döntőjének keretein belül 12 órától elődöntőt játszik a Szolnokkal a Szeged Diapolo.

Férfi vízilabda OB I, A csoport, 9. forduló

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Szeged Diapolo 18 – 9 (5-3,3-0,7-3,3-3)

Szolnok, Tiszaligeti uszoda. Vezette: Vogel Gábor, Csanádi Zsolt.

Szolnok:

Decker – Madaras 2, Vámos 2, Varga Dénes 1, Jansik, MITROVIC 2, Kis.

Younger 1, VARGA DÁNIEL 2, Fülöp B. 1, ALEKSIC 5, Gocic 2, Mezei.

Cseh Sándor.

Meixner – Sánta, Pellei, Sedlmayer 1, MANHERCZ K. 4, Manhercz Á., Chilkó 1.

Seman 2, Kiss Cs. 1, Palotás, Imnaishvili, Zsigri.

Varga Péter.

Emberelőny:

4/2 ill. 8/2.

Ötméteres

: 3/3 ill. 2/2.

Jansik (27’) ill. Kiss Cs. (29’). Varga Péter:

"Ilyen sok gólt nem lehet kapni. Hátul bizonytalanok, pontatlanok voltunk, a védekezést kell jobban összeraknunk. Megpróbáljuk kijavítani a ma elkövetett hibáinkat szombaton."

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 8.