Labdarúgás: a Makó győzelmével ért véget a megyei I. osztály 2015-ös éve

Cikkünk frissítése óta eltelt 6 év, a szövegben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavulhattak.

szentesui_kinizsi_mako40_gs

A 16. fordulóból elhalasztott mérkőzésen 2-1-re verte a Makó a SZVSE csapatát Kiskundorozsmán. Ezzel véget értek a megyeegyes küzdelmek 2015-re.

A jó iramú, küzdelmes, ugyanakkor kevés helyzetet hozó mérkőzés első félidejét gól nélkül tudták le a csapatok. A hiányt azonban a második felvonásban maradéktalanul pótolták. A 68. percben Rózsa Dániel egy beadás utáni rövid felszabadításból zúdította a jobb felső sarokba szezonbeli 6. találatát. Válaszul a rutinos Bány Tamás egyenlített egy kontra végén egy jól eltalált lövésből a 73. minutumban, így lényegében tiszta lappal kezdhettek hajrába a felek. (1-1) A lépés végül a vendégeknek jött ki jobban, hiszen Bakos Ádám egy újabb gyors ellentámadás utolsó akkordjaként mattolni tudta Seres Istvánt, immáron megfordítva ezáltal az állást. (1-2) Az összecsapás legvégén egy szegedi beadás során kézgyanús megoldással szabadítottak fel a makóiak, és bár Vereska Mátyás továbbot intett, a vasutasok addig reklamáltak, míg a játékvezető kiállította Mácsai Dávidot és Pécsek Tibor edzőt. Sőt, a lefújást követően Rózsa is kapott egy pirosat szövegelésért, így a SZVSE három emberét is elvesztette legalább az első tavaszi fordulóra.

A megyei I. osztály őszi etapját a 41 pontot gyűjtő Algyő nyerte, megelőzve a dobogón a Mórahalom, Sándorfalva párost. A Makó a 6., a SZVSE a 13. pozícióban telel.

Labdarúgó megyei I. osztály, 16. forduló, halasztott mérkőzés:

Szegedi VSE – Makó FC 1-2 (0-0)
Szeged-Kiskundorozsma. Vezette: Vereska Mátyás (Borbás Bottyán Aurél, Ruzicska Máté).
SZVSE: Seres – Jánk, Rózsa, Kozma (Varga D. 77′), Kertész (Máriás 86′), Lévai, Baka (Faragó 70′), Nagy, Tanács, Mácsai, Németh. Vezetőedző: Pécsek Tibor.
Makó: Gilinger B. – Bány (Varga V. 89′), Mátó (Gilinger M. 80′), Bress (Matus 90′), Bakos, Czebe, Rakonczai, Horváth, Vajna (Bartucz 62′), Vass, Juhász J. Vezetőedző: Méhes Tibor.
Gólszerzők: Rózsa (68′), ill. Bány (73′), Bakos (83′).
Sárga lap: Bress (39′), Bartucz (87′).
Kiállítás: Mácsai (89′), Pécsek (90′), Rózsa (90+6′).

10. Tápé ESK 16 4 5 7 25 38 -13 17
11. Mindszent SE 16 5 1 10 32 53 -21 16
12. FK 1899 Szeged 16 4 4 8 16 29 -13 16
13. Szegedi VSE 16 4 2 10 29 32 -3 14
14. Kisteleki TE 16 4 2 10 26 42 -16 14
15. Ujszegedi TC 16 4 2 10 21 48 -27 14
16. Szőregi RSE 16 1 0 15 17 73 -56 3
17. Újszentiván SE 16 0 2 14 13 58 -45 2

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 9.