Kosárlabda: ellopta a Pécs a Szedeák Mikulás-ajándékát + FOTÓK

2015. december 6., vasárnap
szedeak_paks13_gs

Második negyedbeli elsöprő játékának köszönhetően 15 pontos győzelmet aratott a PVSK-Pannonpower a Naturtex-SZTE-Szedeák vendégeként Mikulás napján.

Nem indult pedig rosszul a mérkőzés hazai szempontból, hiszen a 6. percre

Andrija Ciric

vezetésével 13-7-re húzott el

Lazic

mester legénysége, sőt,

Molnár András

lepattanó utáni duplájával már nyolcra is hízott a differencia. (15-7)

Chip Armelintől

érkezett válasz. (20-17) A végére még egy-egy dupla fért bele mindkét részről, így az első negyed után úgy tűnt, minden a legnagyobb rendben zajlik szegedi részről. A második felvonásra viszont már egy egészen más Pécs érkezett vissza a parkettre, hogy aztán

Horti Bálint

révén előbb szépítsen,

William Walker

trojkájával pedig fordítson is már az első percben. (22-24) Horti újabb kosarára Molnár még tudott reagálni, Walker azonban ismét elsüllyesztett egy triplát, amit Nelson tett hangsúlyosabbá egy könnyű kosárral. (24-31) A Szedeák innentől hellyel-közzel tudta tartani már a lépést, de a negyed második felére újfent nőni kezdett a különbség a két együttes között. A 19. minutumban

Harazin Tamás

megszerezte a pécsiek 50. pontját a meccsen, miközben a visszaeső Armelin nélkül a vendéglátók nem tudtak igazán hatékonyak lenni támadásban. (37-50) A végén Molnár még betalált, de Popadic ezt is negálni tudta (39-52), így

Csirke Ferenc

tanítványai magabiztos előnyről várhatták a folytatást. A szünet után megpróbált váltani a Szedeák, és bár védekezésben ez valamelyest sikerült is, elöl a gyengélkedő Armelin és

Jozo Brkic

nélkül nem tudtak igazán jól muzsikálni a hazaiak. A csapatkapitány

Kiss Zsolt

két triplája kellett ahhoz is a negyed végén, hogy legalább csak két pontot kapjon pluszba hátrányához a Tisza-parti város alakulata. (58-73) A helyzet érdemben nem változott az utolsó etapra sem, így végül a PVSK magabiztosan gyűjtötte be szezonbeli negyedik győzelmét a bajnokságban. A Szedeák legközelebb december 12-én lép pályára a Szolnoki Olaj vendégeként, majd 20-án a Falco látogat az újszegedi sportcsarnokba.

Férfi kosárlabda NB I/A, 10. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Pécsi VSK-Pannonpower 78-93 (22-19, 17-33, 19-21, 20-19)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra Csaba, Török Róbert, Rácz Zsolt (Benczur Lajos).

Szedeák:

Jereminov 2, MOLNÁR 20/3, CIRIC 17/6, Armelin 17/6, Brkic 11.

Juhos, Kiss 9/9, Moravcsik 2.

Nikola Lazic.

PVSK:

WALKER 20/12, Budimir 8, POPADIC 22/12, NELSON 15, Horti 15.

Bíró 6/6, Harazin 4, Antóni 3/3.

Csirke Ferenc. Nikola Lazic:

"Sok mindent elárul gyenge védekezésünkről, hogy a Pécs a második negyedben 33 pontot dobott. Azonkívül sok könnyű góllal ajándékoztuk meg ellenfelünket."

Csirke Ferenc:

"Csapatom elöl-hátul fantasztikus teljesítményt nyújtott. A jövőben is ilyen koncentráltan kell játszanunk, és akkor elérjük célunkat."

VÉGEIV. 78-93 (22-19, 17-33, 19-21, 20-19) 40' Molnár újabb hármasa már nem jó sajnos, aztán Popadic dob egy középtávolit. 78-91. Molnár próbálkozik ismét sikertelenül, Hortié a lepattanó. A túloldalon éppen a center téveszt, de már csak 6 másodperc van hátra a meccsből. Moravcsik büntetőkkel: mindkettő kimarad... 8 tizedmásodperc vissza, amikor még Walker harcol ki egy faultot. Ő már hibátlanul büntetőik, 78-93 a vége. 39' Fault szegedi oldalon, Budimir büntetőzhet: egy bent, meg még egy, 75-87. Moravcsik törne be, de Walker levédekezi. MOLNÁR! Szór egy triplát, 78-87! Walker megy be a saroktól indulva a palánk alá, 78-89. 38' Budimir próbál be egy hármast, de nem jár sikerrel. Brkic szépít, 75-85! Nelsonnak a lábára pattan a labda, Molnár óriásit üvölt, miközben elindul az oldalvonalra, tapsviharral válaszol a publikum! 37' Nelson megy be egy egyéni akcióval, 69-85. Molnár vált egyet Brkiccsel, hogy aztán hetven fölé tornássza a szegedieket, 71-85! Labdaszerzés után Armelin mehet palánkig, 73-85! Időt kérnek a vendégek. 36' Horti büntetőivel már 80-nál jár a Pécs. Molnár válaszol egy középtávolival, 67-80! Nelson kiválóan tör be, duplázik, majd a büntetőjét is bedobja, 67-83. Brkic megveri egy az egyben Budimirt, 69-83! 35' Budimir hármasa nem talál célt, aztán Ciricé sem, de az érkező Molnár beteszi lendületből a lepattanót, és még büntetőzhet is - az is bent, 65-78! 34' Horti nyer csatát a palánk alatt, 60-78. Sőt, Horti aztán Ciric lepattanóját is összeszedi. Walker triplája kimarad, de visszakerül a labda a Pécshez. Horti átadását Nelson tenné be, de nem jön össze neki, majd a túloldalon Brkic szépít Molnár lepattanójából. 62-78. 33' Horti passzol légüres térbe, hektikus most kissé a játék. Brkic büntetőt harcol ki Hortival szemben, aztán az elsőt bedobja, ahogy a másodikat is, 60-76. 32' Walker triplája kimarad, Jereminov pedig hiába hozza helyzetbe Juhost, a közeli kísérlet sem megy be. 31' Kiss labdaszerzése után Armelin néz meg egy hármast, sajnos nem pontos a célzás. Budimir trojkája is kijön, de Horti összeszedi a lepattanót, Popadic pedig betalál a sarokból. 58-76. III. negyed 58-73 (22-19, 17-33, 19-21) 30' KISS ZSOLT MEGINT! Felrobban a csarnok, 58-69! A csapatkapitány! 57,5 másodperc vissza, amikor Csirke Ferenc időt kér. Popadic dob egy középtávolit, 58-71. Jereminov elpasszolja magát, Juhos nem érhette el az átadást. Walker dobása kimarad, de Budimir beteszi a lepattanót, 58-73 a negyed vége. 29' KISS ZSOLT! A sarokból triplázik, ahogy szokta, 55-69! 28' Popadic tör be oldalról, 48-67. Armelin is átmegy a védelmen, akár kés a vajon, duplája mellé kap egy büntetőt is: bedobja, 51-67! A másik palánknál Budimir is állított helyzetből célozgathat - mindkettőt beszórja, 51-69. Ciric is büntetőből eredményes, sajnos csak az egyikből, 52-69. 27' Ciric oldalról szépít, 48-62. Bíró trojkával reagál, 48-65. Kiss hármasa rövidre sikerül, majd a túloldalon éppen a cséká faultolja Nelsont. Nikola Lazic időt kér. 26' Walker hozza helyzetbe Hortit, aki a dupla mellé egy büntetőt is dobhat: az is bent, 46-62. Juhos közben a pályán már, nagyot küzd Hortival a palánk alatt, de nem jut el igazi dobóhelyzetig. Harazin támadás közben labda nélkül borítja fel Jereminovot, nem volt szép megoldás, ráadásul a negyedik faultja. 25' Molnár is eladja a labdát, a túloldalon pedig Horti talál be Walker átadásából, 46-59. 24' Brkic hiába nyer csatát a palánk alatt, a pont nem jön neki össze. Bíró vészmegoldásként Popadichoz játszana vissza az alapvonalról a félpályára, de homályos a passz. 23' Armelin cselezés közben elhagyja a pályát, egy kicsit most elvesztette a ritmust az amerikai a jó kezdés után. ANDRIJA CIRIC! Nagyon jókor jön a hármas, 46-57! 22' Lépéshiba Armelinnél, amit Popadic egy duplával büntet a sarokból, 41-57. Jereminov betör, a dobása ugyan kimarad, de Brkic javít a lepattanóval, 43-57. 21' Folytatódik a meccs, Armelin szerezheti meg az első pontokat büntetőből: az első a gyűrűről pattan be neki, a második már simábban megy be, 41-52! Popadic egy triplával válaszol, 41-55. II. negyed 39-52 (22-19, 17-33) 20' Jereminov indul eb a sarokból, Molnár várja üresen a passzt, majd kapja is - 39-50! Az utolsó másodpercben Popadic duplája zárja a negyedet. Nem megoldhatatlan, de nehéz helyzetben a Szedeák a folytatásra. 39-52. 19' Brkic büntetőzhet egy palánk alatti harc folyományaként: a másodikat bedobja, 37-48. Időkérés pécsi oldalon 18:11-nél. Nelson feldobja "kínaira" Harazinnak, ő pedig bevágja, 37-50. Molnár nem jár sikerrel a sarokból, de Ciricé a lepattanó. Armelin betörés közben Brkichez játszik, akit megrángat Harazin. A horvát légiós az első büntetőjét kihagyja, majd a másodikat is... 18' Armelin eladott labdáját Jereminov javítja, szól a taps, aztán Ciric triplázik! 36-45! Walker is szór egy trojkát, már a negyedik a maga részéről a meccsen, 36-48. 17' Kiss hármasa egy hajszállal rövidebb a kelleténél, Popadicé már nem, 33-43. Jereminov trojkája is lejön a gyűrűről, Walker már robog is egyedül, 33-45. 16' Walker most egy középtávolit süllyeszt el, 31-40. Jereminov ellen egy fault, CSirke Ferenc hiába reklamál, büntetők következnek. Az irányító mindkettőt beszórja, 33-40. Horti fennakad Brkicen, így a dobása már nem jó, majd a túloldalon Jereminov passzára nem számít Jozo Brkic. 15' Nelsonnak nem jön össze a tripla, majd labdaszerzés után Popadicnak sem. Három a magyar igazság, Popadic ezúttal már betalál a sarokból, 29-38. Molnár András tör be, 31-38! 14' Jereminov asszisztját Molnár teszi be, a túloldalon Nelson szalad végig a válasszal, 26-33. Walker labdaszerzése után ismét Nelson mehet egyedül, 26-35. KISS ZSOLT! Na végre! Elsült az a kéz! 29-35! 13' Molnár egy egyéni megoldással megtöri a Szedeák gólcsendjét, 24-26! Walker megint triplával tol egyet a pécsiek szekerén, 24-29. Labdaszerzés után Nelson mehet végig egyedül, Lazic mester válaszul időt kér. 24-31. 12' Armelin a sarokból kísérletezik, de ő sem jár sikerrel. Horti nagyot küzd Juhossal, már-már úgy tűnik, a szegedi nyer, de aztán csak bemegy az a dobás, 22-26. 11' Nelson mesteri passzal hozza ziccerbe Hortit, 22-21. Ciricet hagyják dobni a hármasról, nem megy be sajnos. Walkeré már igen, 22-24. I. negyed 22-19 10' Harazin szépít, 20-19. Lazic mester is időt kér. 30,5 másodperc van vissza. Ciric ellen egy fault, az alapvonalról jöhet a Szedeák. Moravcsik betör jobbról, Walker odaüt neki, de a dobása így is bemegy, ráadásul jár a büntető is! Az sajnos kimarad, marad a 22-19. Bíró triplája nem megy be, Walker pedig hiába szedi össze a lepattanót, neki sem jön össze a kosár! 9' Antóni egy oldalsó hármassal mutatkozik be, 18-17. Armelin egy bámulatos trükk után eredményes a palánk alól 20-17! Ciric labdaszerzés után szépen jár a labda a szegedieknél, aztán pont a szerb dobhat a sarokból, de odacsapnak a kezére. A spori nem látott semmit, ez így véleményes! 8' Budimir triplája is kimarad. Armelin megy be passzlehetőség híján, el is tolja testtel Harazint, a dobása már viszont nem jó. Fault a szegedi palánknál, Nelson egy pontra zárkóztathatja övéit: egy büntető bent, meg még egy, 15-14. CIRIC! Egy az egyben megveri Harazint, pontot dob, és még büntetőt is kap! Ez igen! A büntető csont nélkül pörög be, 18-14! 7' Bíró a sarokból szór be egy triplát, 15-10. Popadic tör be szépen, 15-12. Jereminov nagyon magas ívben kísérletezik a sarokból, sajnos a gyűrű most nem kegyes hozzá, kifelé pattan a labda. 6' Jereminov! Micsoda átadás! Ciric nem is hibázik az azt követő ziccerből! 13-7! Időt is kérnek a vendégek azonnal. Budimir dobása kimarad, ahogy a túloldalon Armeliné is, de Molnár javít a kipattanóból, 15-7! 5' Ciric szépen megy át a védelmen, Nelson megfogja, ez is büntető. Az első sajnos kipörög, a második viszont már beszédül a gyűrűről, 9-7! CIRIC! Labdát szerez, aztán kényszerítőzik JEreminovval, végül egyedül fejezi be az akciót! 11-7! 4' Brkic csúnyán elpasszolja magát, Jereminov néz rá kérdőn, de hiába, jöhet a Pécs. Popadic megpróbál betörni, aztán fennakad Ciricen, mintha csak falnak szaladna. Popadic aztán centerezne Horti felé, de Ciric lefüleli, a túloldalon pedig Armelin a sarokból triplázik! 8-5! Nelson végezheti el az első büntetőket a meccsen - hibátlanul teszi, 8-7. 3' Walker ezúttal a vonalon belülről próbálkozik, a dobása a gyűrű tövéről pattan a palánk fölé. ARMELIN! Gyönyörű trojka! 5-5! 2' Horti zsákol, 2-5. Jereminov tör be, majd mutatja, hogy a kezére ütöttek, de nincs büntető. Brkic talál be, sajnos már túl későn, nem ér a pont. 1' Armelin kezdi a pontgyártás, 2-0! Nelson közeli kísérlete viszont kipörög a gyűrűből. Walker triplával kísérletezik - bemegy neki, 2-3. 17.55: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok még a pályán végzik az utolsó dobógyakorlatokat. Befelé jövet - a Dock Café jóvoltából - forró csokoládéval kínált minket két kedves hölgy, ahogy mindenkit, aki a mai mérkőzésre kilátogat. Sajnos ezzel a pici ajándékkal akár Vágvölgyi Ákos is élhet, ha szeretne, miután a fiatal tehetség továbbra is a maródiak táborát erősíti, így civil ruházatban ül le a társak mellé a padra. Ezúton is kívánjuk neki, hogy minél hamarabb térhessen vissza a pályára! A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Nem tudott mit kezdeni a Szedeák a Péccsel a második negyedben, ami végül sokba került Armelinéknek - KLIKK: http://szegedma.hu/?p=594068

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 6.