Kézilabda: győzelemmel hangolt a BL-derbire a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2015. december 1., kedd
pick-mezokovesd013kf

Nem pörgött teljes hőfokon a MOL-Pick Szeged, azonban Juan Carlos Pastor együttese így is sima győzelmet aratott a Mezőkövesd ellen.

Alig hogy hazaért Franciaországból, a Montpellier elleni idegenbeli, döntetlennel végződött Bajnokok Ligája-mérkőzésről a MOL-Pick Szeged, máris egy bajnoki várt rá: a szegediek az egykoron a Pickel bajnoki címet nyert

Skaliczki László

vezette Mezőkövesdet fogadták. A találkozó előtt rendezték a már hagyományos jótékonysági akciót, amikor is a pályára dobott plüssöket a rászorulóknak ajánlja fel a klub, így a plüssöktől megtisztított pályán kezdődhetett a mai csörte. A szegedieknél hiányzott a sérüléssel bajlódó

Balogh Zsolt

Vladimir Vranjes

, az első akciógólra pedig a hatodik percig kellett várni: igaz, ekkor már három értékesített hetes után

Ancsin

ziccere a 2-2-t jelentette. Nem volt nagy tempó a meccsen, a Pick érthetően nem siettette a dolgot, a Mezőkövesdnek pedig egyébként is megfelelt az, ha nincs rohanás a meccsen, ennek ellenére a vendégek a 15. percben szerezték az első akciógóljukat,

Hajdu

átlövését követően három bedobott hetes után talált be "mezőnyből" a Mezőkövesd. (5-4) Bár a Pick a folytatásban ellépett 9-5-re, majd 10-6-ra is, ezt követően azonban a rendre a kapusát is lehozó Mezőkövesd szépen felzárkózott, majd három perccel a szünet előtt egyenlített. (11-11)

Wyszomirski

védése is kellett ahhoz, hogy ne vezessen a vendég csapat a szünetben, és végül 13-13-as döntetlennel zárult az első félidő. A szünet után még mintegy öt percig tartotta magát a Mezőkövesd, azonban ezt követően egyre több volt a technikai hiba a vendégektől, rengeteg eladott labda, támadófault jellemezte az egyre jobban fáradó kövesdiek hátrányát, és újra meglépett négy góllal a Pick. (19-15) A folytatásban is előszeretettel alkalmazta a plusz emberes játékot Skaliczki László, ezt pedig a 45. percben Piotr Wyszomirski használta ki: a kapus egész pályás gólt szerzett. Hét perccel a vége előtt

Prodanovic

hetesével lett meg a tízgólos különbség, és ugyan még párszor a kritikus különbségen belülre tudott jönni a Mezőkövesd, de

Hegedüs

utolsó pillanatokban szerzett góljával meglett a tízgólos siker: 33-23-ra verte ellenfelét a MOL-Pick Szeged.

Juan Carlos Pastor

együttese legközelebb szombaton lép pályára: a Bajnokok Ligája csoportkörében igazi rangadó vár a csapatra, hiszen a tavaly a nyolcaddöntőben kiejtett német Rhein-Neckar Löwen érkezik az újszegedi sportcsarnokba, a találkozó 20:45-kor kezdődik.

Férfi kézilabda NB I, 17. forduló

MOL-Pick Szeged - Mezőkövesdi KC 33 - 23 (13-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1300 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

MOL-Pick Szeged:

WYSZOMIRSKI 1 - PARRONDO 4, Thiagus Petrus 2, Zubai 3, Blazevic, Mindegía 1, Curuvija 3.

Bombac 6/6, Ancsin 4, Prodanovic 2/1, ROBLEDO 4, Hegedüs 3, Fekete.

Juan Carlos Pastor.

Mezőkövesd:

Holló - Szepesi 1, Kovács P. 1, Hajdu 2, Radnic 2, Benis 3/3, Trivkovic 3.

Rapi (kapus), Grünfelder, ANTAL 4, FÜSTÖS 5, Kiss R. 2/1.

Skaliczki László.

7/7 ill. 5/4.

4 perc ill. 6 perc.

VÉGE60' Hegedüsé az utolsó szó: a beállós szerzi a meccs utolsó találatát, ezzel beállítja a végeredményt, és visszaáll a tízgólos különbség: 33-23 a vége, a Pick kissé tartalékolva is könnyedén verte a Mezőkövesdet. 60' Robledo pokolian nagy gólt lő majdnem a bal szélről, az oldalsó kapufáról vágódik be a labda, 32-22. Radnic még bepattintja, 32-23. 59' Hosszú az indítás, amit lefülelnek a kövesdiek, majd hetest kapnak: Kiss hetesét hárítja WYSZOMIRSKI! 58' Füstös kintről megint eredményes, 31-22. Thiagus Petrus bejátszása pontatlan Hegedüsnek. 57' Indulnak a vendégek, de Kiss ziccerét Wyszomirski megfogja! 56' Antal beállóból pattintja be Wyszomirski mellett, 31-21. 55'Benis megpróbálta ugyanazt, mint Mindegía az első félidőben, de ő is fölé "csavart". 54'Prodanovic most akcióból, szépen pattintja be Holló mellett, 31-20. 53' Újabb büntető, Antalnak pedig két perc: most viszont Prodanovic dobja a hetest, de ő sem ront, tíz közte, 30-20. 53' Ez is hetes, és jön megint Bombac: bedobja a kapu beálló Rapinak, 29-20. 52' Hetes a vendégeknek: Kiss Roland sem hibázik büntetőből, 28-20. 51' Robledo betörése után mattolja Hollót, 28-19. Jó a blokk, de most nem tudjuk végigvinni a kontrát. 50' Eladott labda végén most Curuvija tud indulni: be is fejezi a ziccert, 27-18. Füstös szépít átlövésből, 27-19. 48'Blazevic a megszerzett labda után inkább nem indít: nincs is hova rohannia a Picknek. Már fent a bírók keze, amikor Hegedüs beállóból lő a bal alsóba, 26-18. 47'Most eladják a labdát a vendégek a támadás végén, Ancsin egy nagy bombával bünteti ezt, 25-18. 47'Benis szinte nullszögből próbálkozott, onnan azért nehéz lett volna. Mindegía fejezi be a kontrát, 24-18-nál kér időt a Mezőkövesd. 46'Támadóhiba ismét a Kövesdnél, de a túloldalon is belefújnak az akcióba. 45'Trivkovic marad lent, majd vastaps kíséretében jön le a pályáról. Thiagus Petrus most pontosabb, 23-18. 45' EGÉSZ PÁLYÁS GÓL! Megint üres volt a kapu, Wyszomirski ezt jól vette észre, és megszerzi első gólját a Pickben, miután pontosan ível a hatosról a túloldali kapuba, 22-18. 44' ZUBAI! Micsoda gól, már félig a földön dobja be szinte lehetetlen testhelyzetből a felsőbe, 21-18. Radnicot kiküldik két percre. 43' Thiagus Petrus átlövését fogja Holló, majd indul a Kövesd: Radnic fejezi be a ziccert, 20-18. 43'Kiss tud befordulni beállóban, és be is pattintja, 20-17. 42' Ancsint leblokkolják, de a kontra végén nem jó a bejátszás Kissnek középen. Curuvija visszahúzza a rövidbe bal szélről, 20-16. 41'Wyszomirski csak belekapni tud Trivkovic lövésébe, 19-16. 40'Szepesi lép a megengedettnél többet, egyre több a technikai hiba a vendégeknél. Thiagus Petrus talpról lő a bal felsőbe, az eddigi legnagyobb különbség, 19-15. 39'Zubai két ember között is be tudja dobni, 18-15. Időt kér a Mezőkövesd. 38'Most bent marad Holló a kapuban, de belemenés miatt elveszti a labdát a vendég csapat. 38'Kovács talpról lő, de ez visszajön a blokkról, majd Ancsint másodjára is kiállítják két percre, emberhátrányban folytatjuk. 37'Antal megint a felső kapufát találja el a hatosról, Parrondo viszont szépen elteszi a szélről Holló mellett, 17-15. 36'Mindegía lő mellé, de most a Pick is jól zár vissza. Szép a blokk, majd a mienk a labda, Parrondo pedig befejezi a kontrát, 16-15. 36' Kiegészültek a vendégek, de belemenés miatt elveszik tőlük a labdát az adogatás végén. 35'Füstös ezt most fölé vágja, de vissza tudnak rendeződni a vendégek. Zubai harcol ki egy hetest beállóból, és hiába reklamál a szegedi kispad, nincs két perc. Jön megint Bombac a heteshez: az ötödik is bent, 15-15. 34'Emberhátrányban naná, hogy lehozza a kapusát Skaliczki László: ez most be is jön, Füstös vágja be a felsőbe, 14-15. Curuvija lövését a bal szélről megfogja Holló! 33' Ancsint rántják le a levegőből: ez két perc és hetes, Hajdu a kiállított. Bombac pedig jön a heteshez: ez is bent van, a negyedik jó hetese Bombacnak, 14-14. 32'Most szerencséje van a vendégeknek, Füstös telibe találja a felső lécet, a kipattanó azonban pont Antalhoz kerül, aki másodjára megoldja, 13-14. Nincs bent azonban a kontra a kövesdiektől: Benis is a kapufát találja el ziccerben. 31'Thiagus Petrust blokkolják középen, majd másodjára fölé pattintja a kilencesről. 31' A Pick kezdte a második félidőt - egy kicsit várni kellett a vendégekre, úgy tűnik, igen sokáig tartott a félidei eligazítás odabent, már a versenybíróknak kellett szólniuk. SZÜNET30'Ancsinnál az újabb belemenés - ez a félidő vége így, bár több góllal is vezetett a többnyire kényelmes tempójú meccsen a Pick, de a szünetre döntetlennel vonulhatnak a csapatok. 29'WYSU! Nagyot ment Antal ziccerénél, majd a kapuba visszafutó Holló a hálóba esve menti az egész pályás ráívelést. 29' Hajdu véd Ancsin átlövése után, majd indítja Antalt, aki bepattintja Wyszomirski mellett, már vezet a Kövesd, 12-13. Ancsin gyorsan egyenlít kintről, 13-13 - időt kér a Mezőkövesd másfél perccel a szünet előtt. 28' Robledo veszi vissza a vezetést, 12-11 - de csak eddig, Hajdu válaszol a szaggatottról, 12-12. 27' Szép csendben egyenlít a Mezőkövesd, Antal már passzívnál dobja be Wyszomirski támaszkodó lába mellett, 11-11. 26'Curuvija a vonalra lépett a sporik szerint, érvénytelen a gól. Valószínűleg nem ma születik gólcsúcs. 26'Füstös húzza vissza a bal alsóba középről, 11-10. 25'Hegedüs küzd nagyot középen, és szépen kilövi az alsót, 11-9. 24'Belemenés a vendégektől, de Hegedüst is szabálytalannak látják a túloldalon beállóban. Füstös átlövése köt ki a felső léc alatt, 10-9. 23'Mindegía de szépen akarta, volt területe két védő között, majd át akarta perdíteni Holló felett a labdát, de picit magas volt a kísérlet, így a kapu mögött landolt. Szepesi a szélről lő a rövid sarokba, 10-8. 22'Robledo átlövésébe csak beleérni tud Holló, 10-6. Megint Trivkovic beállóból, 10-7. 21' Trivkovic beállóból szerez gólt, most Wyszomirski is tehetetlen, 9-6. 20' A kapufa megint velünk van az átlövés után, majd Parrondo megismétli az előbbit: ismét a saját térfeléről talál be az üres kapuba, 9-5. 19' Támadófault a túloldalon, Wyszomirski egész pályás rádobását ugyan kiüti Füstös a kapu előtt, de már visszafújják. 18'Mindegía szerez labdát, majd mivel megint lent volt a kövesdi kapus, Parrondo a saját térfeléről dobja az üres kapuba, most nem dicséri meg övéit Skaliczki László, 8-5. 17' Mindegía ejtene, de ezt lehúzza Holló, viszont hetest ítélnek a belülvédekezésért a sporik: jön Bombac a büntetőhöz, kegyetlenül felvarrta a bal felsőbe, 7-5. 16' Visszatérése után Ancsin talpról lő nagy gólt, 6-4. Kovács válaszol a szaggatottról, 6-5. 15'Megszületett az első kövesdi akciógól, Hajdu lőtte bal átlövőből egy betörés után, 5-4. 14' Először van egynél nagyobb különbség a meccsen: Zubai birkózott középütt, és lőtt a kapuba a hatosról, 5-3. 14'Wyszomirski mutat be szép védést Hajdu átlövése után - ez sincs bent akcióból a vendégektől. 13'Ellépi Szepesi, így a Pické a labda. Ancsinnál megint támadóhiba, sőt, visszafele elkövet egy faultot is, amiért kiállítják őt két percre a sporik. 12'Curuvija vágja be a bal szélről Thiagus Petrus hát mögötti passza után, 4-3. 11' Ancsinnál belemenést ítélnek, majd Trivkovic balról a rövid kapufa tövét találja telibe - továbbra sincs akciógólja a Mezőkövesdnek. 10'Thiagus Petrus lő fölé a kilencesről, majd Ancsint kell ápolni, végül folytatni tudja. Lehozza a kapusát Skaliczki László, így plusz egy emberrel a mezőnyben a vendégek: így sem jutnak lövésig azonban. 9'Ez is hetes, az ötödik a meccsen, Benis bújt ki Blazevic és Thiagus Petrus között: ezt is bepattintja Benis, ezzel egyenlítenek a vendégek, 3-3. 8'Mindegía elképesztően gyors volt lábbal Grünfelder mellett, és hiába lő a kapuba, ezt is visszafújják hetesnek, most is Bombac jön: a bal alsóba pattint, 3-2. 7'Benis gólja érvénytelen, már belefújnak, marad a labda a vendégeknél. Hajdu a szaggatottról, de ezt is hárítja Wyszomirski. 6'Kovács átlövését fogja Wyszomirski, majd Ancsin kerül ziccerbe a túloldalon, bepattintja, 2-2. 5'Thiagus Petrus talpról lő a hatosról, de lábbal véd Holló. Zubai üt bele egy passzba, de Mindegía csak a vonalon túl tudja összeszedni. 4'Ancsin kap sárgát Radnic elleni faultjáért, ami után újabb büntetőt lőhet a Mezőkövesd: ezt sem rontja el Benis, 1-2. 3'Radnic üti le, majd Zubai mellett megy be, és bár Wyszomirski véd, de ez is hetes: Benis első szándékból lő a bal alsóba, 1-1. 2' Zubai harcol ki egy hetest: Bombac magabiztosan dobja be a bal felsőbe, 1-0. 1' Egy kapufával nyit a Mezőkövesd, majd Thiagus Petrus átlövését védi Holló, és indítana, de Mindegía lefüleli az indítást. 1' A vendégek kezdték a meccset. 17:59 - A két csapat játékosai is besegítenek a plüssök összeszedésében, mielőtt kezdődne a bajnoki. 17:55 - Zajlik a bemutatás: egyúttal sokak kezében ott a plüss, hiszen a két csapat bemutatása után egy kis időre plüssök lepik el a játékteret. Skaliczki László nagy tapsot kap, az egykori Pick-mestert nagy szeretet övezi! 17:38 - Köszöntjük olvasóinkat a sportcsarnokból, a csapatok már melegítenek a pályán. A Pickben a vasárnapi kerethez képest változás, hogy kimaradt a kisebb sérüléssel bajlódó Balogh Zsolt-Vladimir Vranjes duó, a többiek ugyanakkor ott vannak Juan Carlos Pastor keretében. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Vasárnap még Montpellierben lépett pályára a MOL-Pick Szeged, amelyre kedden már bajnoki vár: a tabella utolsó előtti helyén álló, Skaliczki László által vezetett Mezőkövesd vár. A Pick győzelme borítékolható a találkozón, amelyet megelőz a hagyományos plüssdobás, amit a Délmagyarország és a klub közös szervezésében rendeznek meg, a szurkolók által a pályára dobott és ezzel felajánlott plüssöket a rászorulóknak ajánlják fel.

KÉZIFANOK! Ma 18 órától a Mezőkövesd ellen játszik bajnokit a vasárnap még Franciaországban pályára lépett MOL-Pick Szeged, a mai meccset ÉLŐben követhetitek nálunk!http://szegedma.hu/?p=593237

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 1.