Gazdaságvédelmi akcióterv

Jégkorong: elkapta a Volán a bajnokaspiránst + FOTÓK

tisza_volan-crvena_zvezda002kf

Szezonbeli negyedik mérkőzését is megnyerte a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC: Kalocsa László tanítványai a rendkívül jó erőkből álló Crvena Zvezdát győzték le hazai környezetben 2-1-re.

Nem indult jó előjelekkel pedig az összecsapás hazai szempontból, hiszen Varga Dávid sérülés, Ambrus András pedig munkahelyi elfoglaltságai miatt nem lehetett a társak segítségére a szezon egyik legfontosabb fellépésén. Ott volt ugyanakkor a pályán a frissen igazolt, korábbi MOL Liga-győztes és többszörös válogatott Hüffner Ádám, aki Dunaújvárosból tette át a székhelyét a Tisza-parti városba.

A találkozón alapvetően a szerb együttes akarata érvényesült, legalább is mezőnyben, mert a szegedi védekezés kiválóan működött az est folyamán. Szőke Attila ihletett formában védett, ahogyan elől Fekti Ádám is hozta a tőle megszokott minőséget. A támadó góljával szerzett vezetést a Volán, és bár ezt még ki tudta egyenlíteni a Crvena Zvezda, az utolsó harmad első percében Fekti ismét betalált. Újabb válasz erre már nem érkezett a belgrádiaktól, így a Szeged zsinórban negyedik mérkőzését is megnyerte a szerb pontvadászat idei szezonjában. Az ünnepek alatt némi pihenő következik a bajnokságban, a küzdelmek 2016 januárjában folytatódnak majd.

Szerb I. osztályú jégkorongbajnokság:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC – SKHL Crvena Zvezda 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)
Szeged, műjégpálya. Vezette: Fazekas György, Fazekas Tibor, David Perduv.
Tisza Volán: Szőke – Szabó, Vígh, Kukucska, Ódry, Fekti – Szalai (kapus), Győri, Bontovics, Egyed, Bosnyák, Komáromi – Hüffner, Zekov, Fülöp, Major. Vezetőedző: Kalocsa László.
Crvena Zvezda: Rankovic – Mikus, Anic, Zwick, Szabados, P. Novakovic – Jug (kapus), U. Novakovic, Nikolic, Popravka, Bjelogrlic, Markelov – Zivic, Pajevic, Ignjatovic, Vukicevic, Dordevic – Gacic. Vezetőedző: Nenad Miunkovic.
Gól: Fekti (11:38: 1-0), Mikus (Szabados, Zwick, 31:34: 1-1), Fekti (Ódry, 40:55: 2-1 – emberelőnyből).
Kiállítás: 10 perc, ill. 8 perc.

Kalocsa László: “Ez egy óriási bravúr, ez a meccs egy igazi “hűha” mérkőzés volt. Elképesztő volt a csapat! Elképesztően fegyelmezetten játszottunk, és bár nem domináltunk, megérdemeltük a győzelmet. Minden játékos, aki a jégre lépett, 120 százalékos teljesítményt nyújtott. Volt egy hihetetlen kapusteljesítményünk, ami tartást adott a csapatnak, de mindenki kiadta magából, amit csak lehetett. Csúcsra járattuk a csapatot.”

Fekti Ádám duplája győzelmet ért a végig fegyelmezett játszó Volánnak a Crvena Zvezda elleni csúcsrangadón – részletek fotókkal ITT: http://szegedma.hu/?p=597594

Szerző: Szegedma Hírportál2015. december 19.

Szoboszlai Dominik lett a szezon legjobbja Ausztriában

A magyar válogatott játékost a bajnokságban szereplő klubok vezetőedzői és a elnökei szavazatai alapján választották legjobbnak.

Forma–1: Bottas nyerte az idénynyitó Osztrák Nagydíjat

A koronavírus-járvány miatt csaknem négy hónapos csúszással kezdődött az idény.

Bemutatták a kézilabda Bajnokok Ligája új trófeáját

A “robotkar” helyett ezentúl egy hálóban landoló labdáért küzdenek majd Európa legjobb kézilabdacsapatai.