Női futball: egy félidőt bírt a SZAK az Astra ellen + FOTÓK

2015. november 17., kedd
szak_astra009szzs

Szűk félidei hátrányát követően végül ötgólos vereséget szenvedett a Szegedi AK a vendég Astrától a női NB I 11. fordulójában.

Astra-rohamokkal indult a találkozó.

Schildkraut

előbb

Staar Gabriella

, majd

Kakuszi Adrien

veszélyes lövését hárította. A SZAK az első 15 percben csak szórványosan próbálkozott támadásokkal. A 20. percben az Astra Staar lövésével szerezte meg a vezetést, miután kilépett egy mélységi indítással a jobb oldalon, majd 10 méterről a kapujában ragadó szegedi kapus mellett a rövid alsó sarokba lőtt. Schildkraut hiába ért bele a labdába, nem tudta kiütni az erős löketet (0-1). Tovább támadott a vendég együttes. A 24. percben Staar Gabriella meglehetősen lesgyanús helyzetből iramodott meg a jobb oldalon. Schildkraut Fruzsina kilépett elé kapujából, bele is ért a lövésbe az ötös magasságában, de szerencsétlenségére a labda a szemből érkező, menteni igyekvő és a kapus lábában felbukó

Papp Dorináról

visszapattant az alapvonalig, ahol a gyorsan eszmélő Staar begyűjtötte, majd középre passzolta a labdát a fekvő kapus és védő mögött, ahol

Sümegi Éva

némi kavarodás után a védők lába között egy méterről a hálóba kotorta a labdát (0-2). A 32. percben azonban visszajött a meccsbe a SZAK, hiszen

Szalai Ágnes

tért ölelő átadásával

Szil Tünde

ugrott ki középen a leshatárról. Tolt rajta egyet, majd két védő szorításában a tizenhatos vonaláról a tehetetlen

Kovács Klaudia

mellett a jobb sarokba lőtt (1-2). Ezután váltakozva kerültek veszélybe a kapuk. A szegedi kapusnak és védelemnek is akadt dolga, a 36. percben

Szabó Boglárka

közeli fejesét ütötte ki nagy bravúrral Schildkraut. A másik oldalon ismét Szil Tünde veszélyeztetett, miután egy bedobásból levett labdával becselezte magát a tizenhatoson belülre, ám bal lábas lövését a vendégkapus hárítani tudta. A 43. percben a védőktől szorongatott

Dominika Dikanova

jobb alsó sarokra taró löketét hatástalanította gyors vetődéssel a szegedi portás. A második játékrészre úgy jött ki a szegedi együttes, hogy továbbra is szorossá akarta tenni az eredményt, azonban egy banális hiba 6 másodperccel a kezdő sípszó után leforrázta őket. Az Astra egy jobb oldali indítással próbálkozott, amit

Dékány Dóra

ki akart vágni, ám lecsúszott a lábáról a labda, ami így a kapu előterébe került, ahol

Sávai Vivien

kezére pattant. A jogos büntetőt Staar Gabriella magabiztosan a jobb alsó sarokba vágta (1-3). A 60. percben

Lévai Nikolett

ívelt be egy szabadrúgást a kapu elé, amit

Vidács Krisztina

nem tudott kifejelni, csak megcsúsztatta azt. A labda lepattant az egyik védőről, így Papp Dorina elé került, akit

Tatai Krisztina

lerántott, ám estéből így is kapura tudott lőni. A játékszer csak centiméterekkel kerülte el a hosszú alsó sarkot. A jelenet erősen tizenegyesgyanús volt, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot, így a szegediek hiába reklamáltak. A 62. percben

Balázs Eszter

egy mértani pontosságú passzal

Kakuszi Adriennt

ugratta ki a jobb oldalon, aki gyorsaságát kihasználva a védők mögé került, majd meglehetősen kiszorított helyzetből a kapus "szeme közé", a léc alá vágta a labdát (1-4). A 67. percben a volt szegedi

Zimányi Kovács Anikó

is feliratkozott a góllövők közé. Sümegi Évával játszott össze és a tőle visszakapott labdával a kapu felé indult. A tizenhatosra érve lövésre szánta el magát és mivel nem túl erős labdája megpattant a kapus előtt, a hárítható próbálkozás a labda ívét rosszul kiszámító portás hasa alatt a hálóba pattant (1-5). A 70. percben Sümegi Éva tette fel a pontot az Astra teljesítményére. Egy labdaszerzést követően Zimányi Kovács Anikó indította nagyszerűen a másik oldalon sprintelő Staar Gabriellát, aki a kikeresztező

Temesváry Teklát

becsapva középre adott, ahol Sümeginek nem okozott gondot 3 méterről az üres kapuba továbbítani a labdát (1-6). A 75. percben Lévai Nikolett szépen hozta ki a labdát a vendég csatárok szorításából, majd Papp Dorinához továbbított, aki azonnal indította a jobb oldalon felfutó Vass Noémit, aki két védőt becsapva befelé cselezett, majd 18 méterről ballal ellőtte a játékszert, azonban Kovács Klaudia hárítani tudott. Összességében az Astra megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. Az első félidőben ennek ellenére az elkerülhető gólokat kapó hazai együttes "megcibálta az oroszlán bajuszát". A második játékrész azonban egyértelműen a jobb erőkből álló vendégeké volt, a cserékkel frissíteni nem tudó SZAK elfáradt a hajrára és kénytelen volt meghajolni a nagyobb tudás előtt.

Női labdarúgó NB I, 11. forduló:

Szegedi AK - Astra HFC 1-6 (1-2)

Szeged, Felső Tisza parti stadion. Vezette: Török Tamás (Csányi Ferenc, Samu László).

SZAK:

Schildkraut - Szalai, Temesváry, Lévai, Dékány, Koncz (Nagy 75'), Guth (Sávai 15'), Lipták, Papp, Vass, Szil.

Cserenkó Szabolcs.

Astra:

Kovács - Kakuszi, Tatai, Balázs (Gyöngyösi 73'), Dikanová (Megyesi 66'), Király (Kajdy 59'), Vidács, Szabó, Staar, Sümegi, Zimányi Kovács.

Dombó János.

Szil (32'), ill. Staar (20', 46'), Sümegi (24', 71'), Kakuszi (62'), Zimányi Kovács (67').

Dikanová (30'). Cserenkó Szabolcs (SZAK):

"Azt gondolom, hogy az első és a második játékrész között óriási különbség volt. Az első félidő elején az Astra rögtön ránk jött, gyorsan gólokat tudott szerezni, de vissza tudtunk jönni a meccsbe és még az egyenlítésre is volt lehetőségünk. A második félidő derekára azonban mentálisan és fizikálisan is elfáradtunk, és ezt az ellenfél rutinosan kihasználta. Van még hátra egy őszi mérkőzésünk, ahol nagyon remélem, hogy pontot, vagy pontokat tudunk szerezni a jövő hétvégén a Femina ellen."

Dombó János (Astra):

"Egyértelműen győzelmi reményekkel érkeztünk a Szeged otthonába. Két ellentétes félidőt láttunk. Az első játékrész véleményem szerint küzdelmes játékot hozott, a második félidőben azonban fizikálisan és mentálisan is sikerült felőrölnünk az ellenfelet, így ilyen arányban is megérdemelten győztünk."

Sávai Vivien (SZAK):

"Jobb volt az ellenfél, így azt gondolom, hogy győzelmük jogosságához nem férhetett kétség!"

Staar Gabriella (Astra):

"Győzni - lehetőleg sok góllal győzni - jöttünk Szegedre, ez azt gondolom, hogy második félidei játékunk alapján az egyértelműen bebizonyosodott. Mindent megtettünk ezért a meccsen, és előtte az e heti edzéseken is, így azt gondolom, megérdemelten nyertünk!"