Labdarúgás: elbúcsúzott a továbbjutástól a megyeválogatott (FRISSÍTVE)

2015. november 29., vasárnap
csongrad_szabolcs_megyevalogatott18_gs

Vasárnapi nyitómeccsén elszenvedett vereségével eldőlt: nem juthat tovább a Csongrád megyei csapat a megyei amatőr labdarúgó-válogatottak selejtező tornájának kettes, Kecskeméten zajló csoportjából.

Vasárnap

Nem indult jól a második nap a Csongrád megyei csapat számára: a második nap nyitómeccsén a csongrádiak 6-1-s vereséget szenvedtek Békés megye válogatottjától, ezzel pedig elúszott a továbbjutás a csapat számára, amelynek ugyan még egy mérkőzése hátra van, de a hátralévő mérkőzéseken már nem születhet olyan eredmény, ami a csongrádi továbbjutást eredményezhetné. A csapat 13 órától Pest megye legjobbjai ellen zárja a tornát.

Eredmények, vasárnap

Békés megye - Csongrád megye 6-1 (3-0)

Csongrád:

Szalkai (Kotvics-Varga - a szünetben) - Lőrincz (Molnár Zs. - a szünetben), Czebe, Mácsai, Bakos, Kovács Zs., Bress, Lévai (Mátó - a szünetben), Lázár (Légrádi, a szünetben), Varga K., Orovecz (Kozma - a szünetben).

Edzők:

Pécsek Tibor, Méhes Tibor.

Cseke (2'), Bajnók (5'), Hanyecz (35'), Tasi (37'), Bakró (50'), Wéber (60') ill. Molnár Zs. (64') A Csongrádiak számára a torna zárómeccse még a délelőttinél is rosszabbul sült el: tíz perc után már kettővel vezetett Pest megye csapata, majd biztos előnyének tudatában sem állt le a gárda, és végül nyolc gólt lőve múlta felül Csongrád megye csapatát - ezzel eldőlt, hogy biztosan utolsóként zár az ötcsapatos selejtezőben Csongrád megye.

Pest megye - Csongrád megye 8-0 (3-0)

Csongrád megye: Kotvics-Varga - Lőrincz, Mácsai, Czebe (Orovecz, 41'), Bakos, Lázár, Kozma Sz., Lévai, Varga K., Mátó, Molnár Zs.

Edzők:

Bukovec (7'), Molnár I. (9'), Herczeg (17'), Horváth R. (38', 49', 52'), Tárkányi (46', 58') A torna egyébként igen izgalmasan zárult: az utolsó meccs előtt még továbbjutó helyen volt Békés megye, azonban a zárómeccsen Jász-Nagykun-Szolnok ellen diadalmaskodó Pest megye 5-2-s győzelmével az első helyre ugrott, így mellette a szintén kilenc ponttal záró Bács-Kiskun megye jutott tovább, míg Békés megye szájából kiénekelték a sajtot.

A selejtezőtorna végeredménye

1. Pest megye 9 pont (+11) 2. Bács-Kiskun megye 9 pont (+8) 3. Békés megye 7 pont 4. Jász-Nagykun-Szolnok megye 2 pont 5. Csongrád megye 1 pont

Szombat

A főként a két megyeegyes együttesre, a SZVSE-re, a Makóra és az ezen a hétvégén szabadnapos Szentesre épülő együttes két mórahalmi labdarúgóval, Pócs Tamással és Varga Krisztiánnal kiegészülve pályára lépő Csongrád megyei válogatott próbálja meg elérni a továbbjutást jelentő első két hely valamelyikét a Kecskeméten zajló, megyeválogatottak selejtező tornáján. Az ötcsapatos tornán az első két helyezett jut tovább a nyolcasdöntőbe. A szombati nyitómeccsen Csongrád megye 4-1-s vereséget szenvedett Bács-Kiskuntól, majd a nap másik meccsén Jász-Nagykun-Szolnok megye legjobbjaival játszott 1-1-s döntetlent, a meccs hajrájában egyenlítve. A vasárnapi napon is két meccs vár Pécsek Tibor-Méhes Tibor által irányított gárdára, amely 10 órakor Békés megyével, míg 13 órakor Pest megyével játszik, 2x35 perces mérkőzéseket.

Eredmények, szombat

Békés megye – Jász-Nagykun-Szolnok megye 0-0

Csongrád megye-Bács-Kiskun megye 1-4 (0-2)

Csongrád megye:

Szalkai - Lőrincz (Tanács, 43'), Vincze, Mácsai (Bakos, 36'), Pócs T., Kovács Zs., Kozma (Lázár, 43'), Baka (Mátó, 48'), Bress, Varga K. (Molnár Zs., 48'), Orovecz S. (Cene, 43').

Edzők:

Pécsek Tibor, Méhes Tibor. Gól: Pócs T. (49'), ill. Kohány G. (13'), Sibinger (27'), Sutus-Juhász (46'), Harnos (67').

Pest megye-Békés megye 1-2 (0-1)

Jász-Nagykun-Szolnok megye - Csongrád megye 1-1 (0-0)

Csongrád megye: Szalkai - Tanács R. (Lőrincz, 52'), Czebe, Bakos, Pócs T., Lévai (Kozma Sz., 57'), Légrádi, Mátó (Orovecz, 65'), Lázár D. (Baka, 43'), Nagy B., Molnár Zs (Varga K., 36'). Gól: Szabó T. (42') ill. Nagy B. (45')

Bács-Kiskun megye - Pest megye 0-1

A csoport állása az 1. nap után:

1. Békés megye 4 pont 2. Bács-Kiskun megye 3 pont 3. Jász-Nagykun-Szolnok 2 pont 4. Pest megye 3 pont 5. Csongrád megye 1 pont

Ötgólos vereséggel kezdett, ezzel búcsúzni kényszerül Csongrád megye a megyei amatőr labdarúgó-válogatottak selejtező tornájáról. http://szegedma.hu/?p=592421

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 29.