Kézilabda: sokáig emlékezetes meccset nyert a KSZSE az SZKKSE ellen + FOTÓK

2015. november 29., vasárnap
szkkse-kszse033kf

Egy végletekig kiélezett városi rangadón Török Gabriella utolsó perces találatával nyert a KSZSE az SZKKSE "vendégeként".

A mérkőzés első találatát a korábban évekig a riválist erősítő

Lehmann-Dobó Andrea

szerezte, majd a túloldalon

Miklós Kittitől

érkezett az egyenlítés. (1-1) Az 5. percben

Farkas Kitty

lőtte ki a jobb alsót, majd ezt követően hosszú időre kénytelen volt búcsút mondani a vezetésnek a KSZSE. (1-2) Ettől függetlenül a fekete mezesek végig tartani tudták a lépést a vendéglátókkal, a különbség először a 21. minutumban nőtt egynél többre

Mézes Laura

egyenlítette ki egy irtózatosan nagy bombával az utolsó másodpercekben. (10-10) Az első félidő - ahogy végül a teljes mérkőzés - óriási küzdelmet és magas iramot hozott. Fordulás után ott folytatták a felek, ahol korábban abbahagyták: az SZKKSE nem engedte ellenfelének, hogy az átvegye a vezetést, ugyanakkor nem is tudtak érdemben megugrani

Marosán György

tanítványai. Ehhez a legközelebb a 50. minutumban jártak, amikor

Szabó Janka

hétméteresével már háromra nőtt a differencia a két gárda között (19-16),

Homoki Regina

viszont pár pillanattal később faragni tudott sajátjai hátrányából. (19-17) Az 53. percben

Berta Nikolett

talált a hálóba, ezt azonban még megelőzte egy bírói sípszó, így a meginduló

Tóth Orsolya

újfent egalizálni tudott. (20-20) Sőt, az egykor az SZKKSE-nél is megfordult szélső ezt még két alkalommal megismételte a későbbiekben, az 59. percben pedig Mézes találata jelentette azt, hogy a csapatok abszolút tiszta lappal kezdhették az utolsó minutumot. (23-23) Ekkor Berta a szélről beugorva próbálta meg mattolni

Buchholcz-Huba Dóra

időt kért, szavai pedig minden bizonnyal hatásosak voltak, mert a folytatásban Török megszerezte a vezetést a fekete mezeseknek. (23-24) Marosán György 10 másodperccel a lefújás előtt kért még időt, és bár csapata eljutott helyzetig, Berta próbálkozását Fodor hatástalanította, így egy elképesztő végjátékot követően a "vendégek" örülhettek győzelemnek a szegedi presztízsmeccsen. A KSZSE harmadik skalpját gyűjtötte be ezzel a bajnokságban, míg az SZKKSE a negyedik vereségét szenvedte el. Tóth Orsolyáék egy hét múlva, december 5-én a Füzesabonyt fogadják az Etelka soron, a Marosán-alakulat pedig Mikulás napján a Kispestet látja vendégül Kiskundorozsmán.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport, 11. forduló:

Szeged KKSE - Kézilabda Szeged SE 23-24 (10-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Balogh Bettina, Tóth Viktória.

SZKKSE:

Dömény-Veress - Miklós 2, ARON 5, Albert, Bárány 2, Mikó 1, Aracsi.

Dobó (kapus), BERTA 4, Kaposvári 2, Zsilák 3, Nagy, Kuti, Egervári, Kozma, Szabó 2/2.

Marosán György.

KSZSE:

FODOR - Gercsó, Homoki 2, Lehmann-Dobó 1, MÉZES 7/3, FARKAS 3, TÓTH 6.

Kürti (kapus), Huszka, TÖRÖK 5, Vér, Debreczeni, Alföldi.

Buchholcz-Huba Dóra.

10 perc, ill. 12 perc.

4/2, ill. 3/3.

Piros lap:

Lehmann-Dobó (57'). Marosán György:

"Ugyanaz jött elő, mint az előző mérkőzéseken, amikor nem tudott mindenki százszázalékos teljesítményt nyújtani. E mellett az átlövő potenciálunkkal borzasztó problémáink vannak. Megpróbáljuk így játszani a játékot, de nagyon nehéz átlövő nélkül kézilabdázni. Félidőben négy darab átlövésünk volt például összesen, ez tűrhetetlen. Ezzel együtt gratulálok a KSZSE-nek, mert nagyon szépen küzdöttek és ügyesek voltak! Mi viszont rosszul játszottunk, ezt a mérkőzést meg kellett volna nyernünk. Szégyellem magam a csapat helyett is."

Buchholcz-Huba Dóra:

"Mertünk nagyot álmodni! Hittel, akarattal, küzdeni tudással játszottunk, és a végsőkig nem adtuk fel. Egy percig sem gondoltam, hogy mi ma itt kikapunk, pont azért, mert nem volt görcs bennünk. Nagyon boldog vagyok és büszke a lányokra!"

VÉGE 60' Berta szélsőből kísérletezik, de Fodor óriásit véd! Egy emberként ünnepelnek a fekete mezesek! 50 másodperc vissza. Bárányt kiküldik a sporik Vér Vivienről! 17 másodperc van hátra, amikor Bucholcz-Huba Dóra időt kér! Hihetetlen meccs! GÓÓÓL!!! Török átlövése bepördül Dömény-Veress kezéről! 23-24! 10 másodperc van már csak, amikor Marosán mester is időt kér! Van-e még vajon egy slusszpoén az SZKKSE-ben emberhátrányból is? Vészkapusként Kaposvári a pályán. Berta repül be beállóból, de Fodor kivédi a ziccert!!! Óriási meglepetés, megnyeri a meccset a KSZSE! Micsoda rangadó?! 59' Kiegészül a KSZSE. GÓÓÓL!!! Mézes bombáz a hálóba, 23-23! 58' GÓÓÓL!!! Tóth egy testcsel után kilövi a bal alsót, 22-22! GÓÓÓL!!! Berta a szélről ejt a hosszúba Fodor felett, 23-22! 57' GÓÓÓL!!! Berta talál be beállóból, ráadásul az őt megrángató Lehmann-Dobót a spori harmadik kétpercessel kiállítja! 22-21! 56' GÓÓÓL!!! Tóth Orsolya teker a hálóba a szélről beugorva, 21-21! 55' Bárány tüzel középről, nem talál azonban kaput. Buchholcz-Huba Dóra időt kér 54:47-nél. 54' GÓÓÓL!!! Aron fúj ébresztőt, a kapu bal oldalát lőtte ki Fodor mellett. 21-20! Török válasza elzúg a bal kapufa mellett. 53' Berta lő a hálóba, de közben már ebbe is belefújtak a sporik! GÓÓÓL!!! Tóth Orsolya bombáz Dobó Mónika szeme közé, 20-20! Ismét egál, mi lesz még itt?! 52' GÓÓÓL!!! Zsiláktól veszik el a labdát a bírók, Tóth pedig megindul az eset nyomán, hogy aztán egy az egyben ne kegyelmezzen Dobónak! 20-19! 51' GÓÓÓL!!! Bárányt hagyták lőni középről, márpedig őt nem szabad! 20-17! Tóth Orsolya harcol ki hetest Albert szorításában, utóbbi játékost még ki is küldik két percre. GÓÓÓL!!! Mézes nem hibázik, 20-18! 50' Óriási védés Fodortól, Zsilák kísérletét tolja oldalra. Hiába, a sporik közben már hetest fújtak! GÓÓÓL!!! Szabó Janka ezt is bevágja, 19-16! Homoki szépít, 19-17! 49' Marosán György időt kér. Berta mutatja, hogy Farkas orrba vágta, de aztán egy pacsival szent a béke. 48' Kaposvárit kiszórják Mézesről két percre. Tóth Orsolya repül be a sarokból, Dobó Mónika térddel védi az éles szögből érkező csavarást! 47' Mézes átlövését Dobó lábbal hatástalanítja, majd Berta már kettőre növeli a saját együttese előnyét! 18-16! 46' Zsilák lő végül taktikai okokból, Fodor viszont hárít könnyedén. GÓÓÓL!!! Gigantikus bombát repeszt a jobb felsőbe Mézes! 16-16! GÓÓÓL!!! Zsilák pedig azonnal válaszol, 17-16! 45' Hosszasan járatja a labdát az SZKKSE, emberhátrányban ez nekik így is a jó. 44' Kaposvári letarolja Mézest, ez így kétperces! Török fű alatt suhint a bal alsóra, de Dobó leér még kézzel! Óriási védés! 43' GÓÓÓL!!! Aron töri át középen a KSZSE védekezését, 16-15! Homoki bombája lepörög a blokkról, Dobó már hiába vetődik érte viszont, marad a labda a feketéknél. 42' Mi marad ki?! Fodor indítja egy labdaszerzés után gyorsan Törököt, aki viszont kihagyja a ziccert! Kaposvári pedig bünteti a kimaradt helyzetet, 15-14! GÓÓÓL!!! Török egy zseniális átlövéssel javítja iménti hibáját, 15-15! 41' GÓÓÓL!!! Mézest hiába fogják meg, így is a hálóba talál! Ebben talán ezúttal kicsit Dobó Mónika is benne volt! 14-14! 40' GÓÓÓL!!! Török és Homoki összjátéka végén utóbbi eredményes, 14-13! 39' Gercsó átlövési kísérlete elzúg a bal felső felett, a túloldalon pedig Mézes tolja el a már a levegőben lévő Zsilákot. Ez így hetes, amit ezúttal Szabó Janka végez el. GÓÓÓL!!! Fodornak nem volt esélye, 14-12! 38' GÓÓÓL!!! Farkas szerez labdát, aztán kiválóan indítja Tóth Orsolyát, aki Dobó mellett kilövi a hosszú alsót! 12-12! GÓÓÓL!!! Zsiláktól jön a válasz beállóból, 13-12! 37' Hétméteres! Lehmann-Dobót hárman viszik földre, de a sporik ezt már nem hagyják síp nélkül. GÓÓÓÓL!!! A büntetőből Mézes eredményes, 12-11! 36' Lehmann-Dobó átverekszi magát Bárányon, de hiába, estében már nem tudja mattolni Dobót. Utána viszont visszafutás közben éppen a cséká szerez labdát! 35' Homoki vágja a blokkba a labdát, szerencséjére Török összeszedi a kipattanót. Éppen a társ a következő tüzelő, Dobó Mónika oldalra kitolja a kísérletet. Harmadjára Mézes bombáz a labdafogó hálóba a kapu mögé. GÓÓÓL!!! Zsilák első találatát szerzi a meccsen, 12-10! 34' Zsilák pattint középről a földre, onnan viszont a bal felső ficak fölé vágódik a bogyó. 33' Mézes lökete elakad a blokkoló kezek erdejében. Bárány tüzel középről, baj volt az irányzékkal, magasan a keresztléc felett megy el a rakéta. 32' Jól járatja a labdát a KSZSE, de már a fenn a sporik keze. 31' Lehmann-Dobó ellen fújnak egy kétpercest rögtön a félidő elején. GÓÓÓL!!! Berta repül a szélről, Fodor pedig csak beleérni tud a lövésbe, védeni azt már nem! 11-10! SZÜNET 30' Homoki játszana be beállóba, de lefülelik az átadást, aztán egy rossz passz a másik oldalon is. 25 másodperc vissza, amikor ismét az egyenlítésért megy a KSZSE. GÓÓÓL!!! Mézes egy irtózatosan nagy gólt ragaszt még a végére a bal felsőbe, 10-10-es döntetlennel vonulnak a szünetre a felek! Elképesztően jó eddig a meccs, vérbeli rangadót láthat az újszegedi sportcsarnok közönsége! 29' Marosán György sem állja szó nélkül a látottakat, időt kér a pályaválasztó együttes mestere 28:28-nál. GÓÓÓL!!! Aron tüzelt a bal kapufához hibátlanul! 10-9! 28' GÓÓÓL!!! Török emelkedik, hogy aztán védhetetlenül tüzeljen a jobb alsóba három emelet magasságból! 9-9! 27' Homoki! Zugó kapufát suhint talpról! Aztán Homokit a túloldalon már kiszórják a bírók, megtámasztotta a levegőben Zsilákot. Lövés viszont már nincs utána, mert Farkas kiválóan védekezve labdát szerez! 26' GÓÓÓL!!! Török elindul keresztbe, és nem tudják megfogni, ő pedig kilövi a bal felsőt! 9-8! Kaposvári passza elpattan Zsilák térdéről, így ismét egalizálhat a KSZSE! 25' Buchholcz-Huba Dóra kér először időt, úgy látja, a félidő hajrája előtt szükséges még néhány instrukció a tanítványainak. 24' GÓÓÓL!!! Kaposvári távoli átlövése utat talál a hálóba Fodor lába alatt! 9-7! Török ejt a szélről, de Dömény-Veress fel tud érte nyúlni! 23' Ismét nyugodt labdajáratásból építkezik az SZKKSE, várva a ritmusváltás lehetőségét. 22' Lehmann-Dobó ellen is fújnak a bírók egy hetest, ezt most is Bárány lövi. És megint kihagyja! Fodor hatalmasat fogott! 21' Hosszan járatják a labdát a kékek, passzívot kiáltanak néhányan a lelátón, de aztán Kuti villámgyorsan kilövi beállóból a jobb alsót! 8-6! Bertát kiküldik két percre, amiért ellökte Farkast, ráadásul még hetes is! GÓÓÓL!!! Mézes nem hibázta el a büntetőt, 8-7! 20' Mézesnél lépéshibát fújnak a sporik. 19' Albert elpasszolja magát, az egyenlítésért támadhat a KSZSE. 18' Mézes tüzel alsó kéztartásból, de a jobb kapufa mellett süvít el a labda. GÓÓÓL!!! Zsilák bombája elakad a blokkban, a kontra végén pedig Tóth hozza ziccerbe Farkast, 7-6! 17' Kiegészülnek a fekete mezesek. 16' Homoki elejt egy passzt, Dömény-Veress indítja belőle Bertát, aki góllal fejezi be a lerohanást, 7-5! Egy ember visszatérhet a KSZSE-be, már csak egyfős hátrányban a "vendégek". 15' Nehezen találja a rést ellenfele védekezésén az SZKKSE. De most majd talán! Aracsi nagyot bukik az elé befekvő Farkas lábán át, két perc és hetes! GÓÓÓL!!! Bárány első kísérletét még fogja a hetesnél Fodor, de aztán a hibázó játékos a kipattanóból javít! 6-5! 14' Homoki mehet labdaszerzés után ziccerben, átejti Dömény-Veresst, és... Felsőléc! Lehmann-Dobóra is fújnak egy kétpercest, megrángatta Mikó mezét. 13' Hektikus most a játék, sok a rossz passz, ez most a feketéknek kedvez! GÓÓÓL!!! Mikó egyedül marad beállóban, nem is hibázza el a ziccert, 5-4! GÓÓÓL!!! Török egalizál egy lábak mellett elsuhintott lövéssel! 5-5! 12' Miklós beleforog a védőjébe, aztán ellene fújnak a sporik, támadhat az emberhátrányban lévő KSZSE. 11' Fodor Edit! Parádé! Bárány átlövése után Aracsi ismétlését is fogja! Kettő perc Gercsónak, miután lerántotta az őt lefutó Aront. 10' GÓÓÓL!!! Farkas vetődik be jobbról, majd megtalálja a rést Dömény-Veress keze és feje között, 4-4! 9' Mekkora gól?! Aron talpról tüzelt a jobb kapufára, onnan pattan a hálóba a laszti! 4-3! Gercsó bombája lejön a blokkról, a túloldalon pedig Fodor nyer egyéni csatát Miklóssal szemben. 8' Ott az egyenlítés! Török átadását Tóth Orsolya csavarja a hosszú alsóba balról, 3-3! 7' GÓÓÓL!!! Miklós vetődik be a szélről, 2-2! GÓÓÓL!!! Labdaszerzés után Aron rohanhat egyedül, Fodor sem tudja megállítani a gólszerzésben, 3-2! 6' Aron átadását Miklós már az alapvonalon túl fogta meg, jöhet ismét a KSZSE. Mézes lőne a hónak alatt, de elakad a kísérlet a blokkban, Marad a labda a feketéknél, megint Mézes céloz, de megfogják a levegőben. 5' GÓÓÓL!!! Gercsó átadását Farkas lövi a rövid alsóba jobbról, 1-2! 4' Mézes lő ismét, Dömény-Veresst nem tudja becsapni vele. Miklós átadásából Albert repül be a túloldalon, Fodor lábbal hárít! 3' Mézes kísérlete elakad a blokkban, de elrepül a labda, úgyhogy van idő a visszazárkózásra. Bárány messziről tüzel, Fodor viszont lenyúl még időben a bal lába mellé! 2' Hasonló a menetrend a túloldalon is, Aron dobása még kijön Fodorról, Miklós viszont nem hibázik a lecsorgóval! 1-1! 1' A KSZSE vezeti az első támadást, Gercsó lövését pedig hiába védi Dömény-Veress, Lehmann-Dobó bevágja a kipattanót! 0-1! 15.59: Fekete mezben a "vendégek", kék felsőben Marosán György tanítványai. Minden készen áll a kezdésre! 15.55: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok az imént végeztek a bemelegítéssel. Nem vállalunk nagy kockázatot azzal, ha a mai nap (is) a Szegednek szurkolunk, e mellett pedig a jó, látványos játéknak. Az SZKKSE egy hajszállal hosszabb kerettel áll ki, ennek talán lehet még jelentősége a hajrában, amikor kelleni fognak a plusz energiák. Ettől függetlenül egy ízig-vérig városi rangadó várható, amin bármi megtörténhet. Izgalmas összecsapásra van tehát kilátás. A mérkőzés 16 órakor kezdődik!

Ami a bajnokságot illeti, 2014 májusa után találkozik egymással ismét az SZKKSE és a KSZSE, lévén, előbbi együttes az elmúlt idényt az élvonalban töltötte. Bár Marosán György alakulata azóta már ismét az NB I/B-ben szerepel, céljait tekintve továbbra is a nagyravágyóbb együttesek közé tartozik a mezőnyben, amit bizonyít az is, hogy 10 forduló elteltével a táblázat 4. pozícióját foglalja el. Eközben a nagy rivális a kiesés ellen folytat küzdelmet, igaz, azt egyre hatékonyabb formában. Lehmann-Dobó Andreáék ugyanis a legutóbbi négy fellépésükből kettőt is megnyertek, múlt hétvégén pedig csak szoros csatában kaptak ki a dobogós Hajdúnánás otthonában. Bár a papírforma összességében így is a négy meccse veretlen SZKKSE sikerét ígéri vasárnap délután, a "vendégek" azonban minden bizonnyal azon lesznek, hogy kiélezettebbé tegyék a városi derbit, mint amilyen a két gárda szeptemberi kupamérkőzése volt.

Óriási küzdelem, egy utolsó percben esett gól és a boruló papírforma - emlékezetes városi rangadót vívott egymással az SZKKSE és a KSZSE. Részletek fotókkal ITT: http://szegedma.hu/?p=592193

Szerző: Szegedma Hírportál2015. november 29.