Kézilabda: könnyedén verte a KSZSE az Inárcs-Örkényt

2015. november 16., hétfő

Magabiztos, jó játékkal gyűjtötte be szezonbeli második bajnoki győzelmét a Kézilabda Szeged SE a vendég Inárcs-Örkény ellen.

Idegesen, kapkodva kezdték a csapatok a mérkőzést. A félidő közepére állandósult a 2-3 gólos hazai vezetés, mely a félidő végéig kitartott. A második játékrész elején sikerült 3-4 góllal ellépnie Dobó Andreáéknak, ami megnyugtatónak tűnt, habár a vendégek nem adták fel. Szerencsére sikerült megakadályozni a felzárkózásukat, majd fokozatosan növeltni a különbséget, amely végül 9 gólban manifesztálódott. Sok jó teljesítmény akadt a KSZSE-ben. A kapuban

Fodor

állta útját a lövéseknek az összeszedett védekezésnek köszönhetően, elöl pedig a villámlábú szélsők sorban szerezték a "könnyű" gólokat.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport, 9. forduló:

Kézilabda Szeged SE - Inárcs-Örkény KC 31-22 (12-10)

Szeged, Etelka sori sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Mizsák Dominika, Schmidt Orsolya.

KSZSE:

FODOR - FARKAS 5, MÉZES 4/1, Homoki 2, LEHMANN-DOBÓ 3, Gercsó 3, Tóth 4.

Kürti (kapus), Alföldi,Vér, Debreczeni ,Huszka 1, TÖRÖK 9, Forgó.

Buchholcz-Huba Dóra.

6 perc, ill. 8 perc.

2/1, ill. 3/3. Buchholcz-Huba Dóra:

"Fontos mérkőzésen szereztünk magabiztosan két pontot."

A juniorok mérkőzésén:

Kézilabda Szeged SE - Inárcs-Örkény KC 27-31 (13-15)

Szeged, Etelka sori sportcsarnok. Vezette: Daru, Fődi.

KSZSE:

Kürti, Koncz (kapusok), KERTÉSZ 8/4, BENÁK 3, FEJES 5, KARÁCSONYI 4, JAKABOVITS 6, Szabó, Kutasi, Szathmáry, Sávai 1, Bitó, Juhász.

6 perc, ill. 12 perc.