Labdarúgás: elmaradt a vásárhelyi bravúr Kozármislenyben

kozarmisleny_hfc_fb

Háromgólos vereséget szenvedett a listavezető Kozármisleny otthonában, így immár hét forduló óta nyeretlen a Hódmezővásárhelyi FC az NB III Közép csoportban.

A 4. percben Wittrédi Dávid szögletére Kovács Tamás érkezett teljesen üresen a hosszún, majd tanári megoldással fejelte vissza a labdát a túlsó kapufa belső feléhez. (1-0) Igyekezett fokozni a tempót a HFC hátrányban, mégis a hazaiak találtak be ismét az első negyedóra végén, amikor Wittrédi egy visszahúzást követően bombázott a hálóba az ötös sarkáról. (2-0) Fordulás után nem sokkal Nagy Krisztián a keresztlécet lőtte telibe, miközben a vásárhelyiek továbbra sem jutottak el igazán nagy helyzetig. A 81. percben aztán végleg eldőlt a három pont sorsa: Kocsis Adrián szögleténél Tóth Dániel tudott fejelni, végül a gólvonalra berobbanó Fellai Józsefről került a hálóba a labda. (3-0)

Vereségével a HFC nem tudta kihasználni a közvetlenül előtte álló Bölcske szegedi buktáját, így a Csongrád megyei alakulat továbbra is az utolsó előtti pozícióban szerénykedik. Major László tanítványai egy hét múlva vasárnap Dabasra utaznak.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 14. forduló:

HR-Rent Kozármisleny – Hódmezővásárhelyi FC 3-0 (2-0)
Kozármisleny. Vezette: Kovács Gábor Péter (Fehér Miklós, Reinicz Gábor).
Kozármisleny: Helesfay – Kiss, Fellai, Lantos, Kocsis, Kovács, Nagy E., Kirchner, Nagy K. (Várda 72′), Wittrédi (Tóth D. 77′), Lauer (Gránicz 65′). Vezetőedző: Németh Zsolt.
HFC: Bordás – Komáromi, Tóth J., Tóth I., Faragó, Markovic, Lazinica, Szabó D. (Tóth A. – a szünetben), Bartyik N. (Mihálffy 82′), Maravic, Fábián (Dordevic 82′). Vezetőedző: Major László.
Gólszerzők: Kovács (4′), Wittrédi (15′), Fellai (81′).

Major László: “Reális eredmény született. Jelenleg ennyi különbség van a két csapat között. Mindemellett a második félidőben már jobban játszottunk, mint Szekszárdon, márpedig a Szekszárd és a Kozármisleny között is van némi differencia. Nem véletlenül vert meg a kupában utóbbi három NB I-es csapatot is. Ami minket illeti, dolgozunk tovább, marad az utolsó három meccsre a lehetőség, hogy pontokat szerezzünk.”

Szerző: Szegedma Hírportál2015. október 31.